volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 28. 3. 2021

Jihostroj zvládl i třetí zápas a postupuje do finále extraligy!

Jihostroj je prvním finalistou tohoto extraligového ročníku! Liberec měl ve Sportovní hale poslední šanci zdramatizovat sérii, k čemuž ale nedošlo. Semifinálovou sérii proti silnému týmu Dukly jsme ovládli 3:0 na zápasy a oplatili jsme tak soupeři semifinálové vyřazení z Českého poháru. Jihostroj vyhrál i patnáctý domácí zápas v této sezoně a může vyhlížet svého soupeř pro finále, které začne 6. dubna.
Semifinále – 3, ne 28. 3. 2021, 20:20
VK Jihostroj České Budějovice
VK Dukla Liberec
3:1
26:24, 19:25, 25:22, 25:16

VK Jihostroj České Budějovice:  Rejlek, Stoilovič, Todua, de Amo, Michálek, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Polák, Schouten, Mach, Piskáček

VK Dukla Liberec:  Veselý, M. Kriško, T. Kriško, Leikep, Kovalčuk, P. Šulista, libero Kopáček. Střídali: Štokr, Srb, Suda, Pavlíček, Šafranovič

Nejvíce bodů: Stoilovič 13, Ondrovič a Schouten oba 11 – Štork 19, P. Šulista 10, Veselý 9

Útoky: 48:44

Esa: 9:7

Bloky: 7:10

Chyby soupeře: 31:26

Rozhodčí: Krtička a Činátl

Komentář

Třetí semifinálové utkání začali hůře domácí, kteří prohrávali 0:3. Liberecký nahrávač Kovalčuk hojně využíval Michala Kriška, který dostal hostující tým do vedení 8:4. Postupem času se však do hry dostával více Jihostroj, který svou kvalitní hrou a účinnou obranou dokonce donutil Liberec k prostřídání univerzála. Ke konci setu byly ve výhodě České Budějovice, které měly k dispozici hned tři setboly. Hosté sice všechny odvrátili, set ale nakonec ukončil neúspěšný útok Štokra.

Ve druhé sadě trenéři sestavy nezměnili. K vidění byly dlouhé výměny, které končily častěji na území domácího mužstva. Severočeši byli ve druhém setu dominantnějším týmem a vypracovali si vedení 17:13. Trenér Dvořák na palubovku poslal kapitána Macha, ale ani to nestačilo ke zdramatizování setu. Hosté vyhráli druhý set 25:19.

Ve třetím setu se do hry dostal domácí univerzál Schouten, který se hned trenéru Dvořákovi odvděčil několika přesnými útoky. Jihočeši i díky němu utekli soupeři do mírného trháku. Liberec se sice snažil ze všech sil a skóre také dorovnal, ale v koncovce už byl úspěšnější Jihostroj. I díky devíti bodům Schoutena se Jihostroj radoval z vedení 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu už Dukla musela zabrat, jelikož čelila vyřazení. Domácí však naplno využívali svého domácího prostředí. Skvěle servíroval Stoilovič, který díky podání dostal stav na 8:1 pro Jihostroj. Liberec se ani přes několik střídání nedokázal dostal zpět do zápasu. České Budějovice si náskok zkušeně hlídaly, a nakonec se mohly radovat nejen z vítězného setu, ale také z postupu do finále extraligy. Jihostroj se stal prvním finalistou, když v semifinále porazil Liberec nejrychlejším možným způsobem 3:0.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Zápas byl ohromně nervózní. Přesně se potvrdilo, že poslední krok je vždycky strašně těžký. Liberec hrál uvolněně a bylo to vidět na jeho servisu. Bušil do něj a vycházelo jim to. My jsme v určitých momentech byli trochu zakřiknutí a nepřihrávali jsme úplně tak, jak bychom si představovali. Je dobře, že jsme dokončili sérii už po třech zápasech, nicméně není to žádná výhoda. Na rovinu říkám, že je to opět spíše nevýhoda, že budeme devět dnů zase stát a nebudeme v herním rytmu.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Jsem strašně rád, že se nám podařilo postoupit už po třech zápasech. Alespoň budeme mít čas si odpočinout a připravit se na finále. Musím pochválit celý tým, že perfektně zvládl celou semifinálovou sérii. Doufám, že nám forma vydrží i do finále.

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Naprosto vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovaly koncovky. Řekl bych, že domácí byli jistější na servisu – rozhodli vždy nějakou sérií, která byla důležitá v těch jednotlivých setech.

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Budějovice si to dobře pohlídaly jak dnes, tak i v předchozích dvou zápasech. Kromě posledního setu, kdy nás Budějovice rozebraly hned od začátku, to byl podle mě vyrovnaný zápas. Myslím, že oba mančafty šlapaly. Znovu to musím připomenout, ale je škoda, že tu nebyli diváci. Je to hnací motor a byl by to zase o něco lepší a vypjatější zápas. Musíme zabrat alespoň v souboji o třetí místo.

tabulka UNIQA extraliga 2020/21

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 22 55
2. Jihostroj 22 55
3. Liberec 22 51
4. Praha 22 38
5. Ústí nad Labem 22 37
6. Ostrava 22 35
7. Odolena Voda 22 34
8. Kladno 22 21
9. Brno 22 19
10. Beskydy 22 18
11. Příbram 22 18
12. Zlín 22 15
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 19. 04. 2021

ŽIVĚ: Vítěz bere vše! Páté finále od 20:10 na ČT sport

Aktuální zpráva 18. 04. 2021

Z VOLLEYE #2: My ještě nejsme starý