volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 9. 4. 2021

Sportovní hala dobyta. Ve finále prohráváme 0:2 na zápasy

Karlovarsko jako první tým v této sezoně vyhrálo ve Sportovní hale. I ve druhém finálovém zápase měl soupeř navrch a vybojoval výhru ve čtyřech setech. Jihostroj pojede v pondělí bojovat na západ Čech o zdramatizování finálové série. Karlovarsko dělí od titulu jediné vítězství.
Finále – 2, pá 9. 4. 2021, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK ČEZ Karlovarsko
1:3
20:25, 25:18, 22:25, 16:25

VK Jihostroj České Budějovice:  de Amo, Michálek, Mach, Schouten, Zmrhal, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Stoilovič, Polák, Todua, Rejlek, Piskáček.

VK ČEZ Karlovarsko:  Vašina, Patočka, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Lux, Ticháček, Baláž, Kočka.

Nejvíce bodů: Schouten 15, Michálek 11, Mach 10 – Indra 23, Vašina 16, Wilson 10

Útoky: 41:47

Esa: 2:9

Bloky: 11:13

Chyby soupeře: 29:24

Rozhodčí: Krtička a Činátl

Komentář

První set začalo lépe Karlovarsko. Hosté nastoupili v českobudějovické Sportovní hale zostra a zejména svým servisem dělali Jihostroji opět problémy. Českobudějovičtí se drželi, Schouten se několikrát ukázal důraznou smečí, ale domácí marně stahovali skóre. Ještě za stavu 19:20 byl první set pro domácí přece jen nadějný, ale v koncovce už se Západočechům podařilo utéct do vedení 23:19. Vítězství v prvním setu si pak snadno pohlídali a utkání na jihu Čech odstartovali lépe.

Do druhé sady nastoupil Jihostroj v lepší formě. Od počátku vedl a univerzál Schouten s chutí skládal balony na polovinu soupeře. Jihočeši měli celý set významný bodový náskok a soupeři nedávali šanci se dotáhnout. Zlepšil se zejména servis, který dělal hostům problémy. Karlovarsku se naopak přestalo dařit na podání a zdálo se, že karta se obrací. Když Jihostroj vedl už 19:11, bylo jasno. Hosté se v koncovce mírně přiblížili díky kvalitně útočícímu Indrovi, ale Jihostroj si náskok utéct nenechal a žádné drama se nekonalo – 25:18.

Třetí se byl pro další vývoj zápasu určující. Lépe do něj vstoupili Západočeši, kteří měli mírný náskok. Hra se ale postupem času vyrovnala a mužstva se přetahovala o každý míč. S blížícím se koncem setu Karlovarsko opět zabralo na servisu a vybudovalo si náskok 18:15. Pro hosty nebyl žádný míč ztracený a někdy vybojovali i zdánlivě nemožné. V koncovce mělo Karlovarsko navrch a Jihostroj marně dotahoval. Hosté vedli 23:20 a vítězství ve třetím setu už si vzít nenechali.

Domácí byli po prohrané třetí sadě zabrždění, za to Karlovarsku průběžné vedení vlilo další krev do žil. Stále se dařilo na útoku Indrovi a velmi dobře hrál i Vašina, který nebezpečně podával. Jihostroj ve čtvrtém setu pouze dotahoval a nepomohlo ani střídání univerzálů. Za domácí musel trenér Dvořák poslat do hry i ne zcela vyléčeného Stoiloviče, který pomáhal s přihrávkou. Za stavu 11:17 už střídačka Karlovarska skákala v očekávání vítězného konce zápasu. Ten se velmi prodloužil kvůli spornému balonu a hádce mezi domácím trenérem a delegátem utkání. Domácím se v závěru setu nedařilo, a tak se ani utkání nedohrávalo ve velkých emocích. Karlovarsko se stalo prvním týmem, který v sezoně dobyl českobudějovickou Sportovní halu.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Opět jsme dostali spoustu es a nijak extra jsme soupeře neohrozili naším servisem. Nepodávali jsme ani na takové úrovni jako v Karlových Varech, tím pádem jsme se hůř bránili. I když jsme paradoxně dnes bránili lépe než v prvním zápase, na Vary to nestačilo. Karlovarsko útočilo velmi dobře z těžkých nahrávek a tlačilo nás servisem.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Neskládáme zbraně a budeme chtít vrátit sérii zpět do Budějovic.

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): Dva sety jsme dobře podávali, ve třetím už jsme trochu odešli na servisu – udělali sedm chyb a nedali jsme žádné eso. Od čtvrtého setu jsme to chtěli změnit, trochu jsme přestali servis solit a nechali jsme Jihostroj hrát. Taktika to byla úspěšná a čtvrtý set jsme vyhráli velkým rozdílem.

Lukáš Vašina (zástupce kapitána VK ČEZ Karlovarsko): Jsme velice rádi, že jsme tady vyhráli, protože jsme věděli, že Budějovice jsou kvalitní tým, který doma diriguje hru a je výborný na servisu. Je důležité, že jsme udělali druhý krok, ale ještě není hotovo. Teď se zase musíme soustředit na zápas u nás doma a pokusit se sérii ukončit. Myslím si, že to ještě bude těžké.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2022/2023

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J. 0 0
2. Beskydy 0 0
3. Brno 0 0
4. Jihostroj 0 0
5. Karlovarsko 0 0
6. Kladno 0 0
7. Liberec 0 0
8. Lvi Praha 0 0
9. Odolena Voda 0 0
10. Ostrava 0 0
11. Příbram 0 0
12. Ústí nad Labem 0 0
13. Zlín 0 0
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 08. 08. 2022

Mach poprvé trenérem: Snad kluci pochopí, co jim chci předat

Rozhovor 03. 08. 2022

VIDEO: Všichni hráči dopadli při testování dobře, pochvaluje si Kalus