volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 3. 10. 2021

Parádní vstup do sezony! Jihostroj porazil Beskydy 3:0

Po roce a půl se mohl Jihostroj při zápase opřít o své fanoušky přímo v hale a hned to bylo znát! Po pomalejším rozjezdu Jihočeši zvládli koncovku první sady a v dalších dvou setech už soupeři z Beskyd nedali nejmenší šanci. Českobudějovičtí v zápase do puntíku splnili roli favorita a do sezony vstoupili úspěšně.
2. kolo, ne 3. 10. 2021, 19:00
VK Jihostroj České Budějovice
Black Volley Beskydy
3:0
25:20, 25:12, 25:13

VK Jihostroj České Budějovice:  de Amo, Stoilovič, Polák, Schouten, Licek, Sedláček, libero Kryštof. Střídali: Piskáček, Kriško, Šulista

Black Volley Beskydy:  Mečiar, McLain, Prokůpek, Motyčka, Muroň, Provazník, libero Jelen. Střídali: Benda, Mišek, Kristian

Nejvíce bodů: Schouten 14, Licek a Stoilovič oba 12 – Mečiar 11, Prokůpek 7, Benda 4

Útoky: 35:27

Esa: 10:0

Bloky: 8:2

Chyby soupeře: 22:16

Rozhodčí: Velinov a Možná

Diváci: 900

Komentář

První utkání v českobudějovické Sportovní hale začalo vyrovnaně. Black Volley Beskydy zpočátku držely s domácími krok. Na souhře Jihostroje byla patrná nervozita a hráčům chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Beskydy cítily šanci, ale Jihostroj podporovaný početnou fanouškovskou skupinou nedovolil překvapení. Domácím se v koncovce setu dařilo lépe, a nakonec zvítězili v první sadě 25:20.

Ve druhém setu už se domácí stroj rozjel o něco rychleji. Svěřenci Reného Dvořáka zlepšili přihrávku a na jejich hru to mělo okamžitý efekt. Na útoku se dařilo univerzálovi Schoutenovi, kterého podporovali také Licek se Stoilovičem. Beskydy se ve druhém setu téměř k ničemu nedostali a zvládli za celý set získat pouze dvanáct bodů.

Třetí set byl vyrovnaný jen zpočátku. Jakmile Jihostroj odskočil soupeři na osmý bod, začal se náskok domácího týmu zvyšovat. Na bloku hrál výborně reprezentant Josef Polák, který soupeře celkem čtyřikrát zablokoval, a stihl přidat deset bodů. Ve třetím setu pustil trenér Dvořák do hry i druhého nahrávače Piskáčka, se kterým se domácím dařilo stále velmi dobře. Dlouho dopředu bylo jasné, že Jihostroj zvítězí i ve třetí sadě. Beskydy se nedostaly před třináct bodů.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Ze začátku jsme se do zápasu dostávali pomalu, byla tam řada nepřesností. Hlavně v obraně a na bloku, takže proto se první set tahal až do stavu patnáct. Pak jsme dali dobrý servis a pár důležitých míčů jsme ubránili. V dalších dvou setech už jsme si od osmi bodů vytvořili převahu. Tlačili jsme na servisu a chyby jsme dělali spíš z přemíry snahy.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Byl to první zápas sezony a začátek tak vypadal, protože byl trochu nervózní. Ale myslím si, že od druhého setu jsme se rozjeli a byl to pěkný volejbal. Jsem rád, že přišlo hodně diváků a máme tři body.

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): Jsem rád, že přišlo hodně fanoušků, což bylo pozitivní. Domácí potvrdili svoji kvalitu a hráli to, co potřebovali. Mrzí mě náš výkon, protože jsme se nedokázali poprat s přihrávkou, a to budeme muset zlepšit do dalších zápasů. Pro nás dobrá zkušenost do dalších zápasů, máme na čem pracovat.

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): Byl to první zápas s těžkým soupeřem. Ze začátku jsme hráli dobře až do koncovky první sady. Bohužel pak přišlo pár chybiček na přihrávce, a to se s námi táhlo i další dva sety, kdy jsme si nepřihráli a zároveň ani nedokázali soupeře zatlačit na servisu.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2022/2023

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J. 0 0
2. Beskydy 0 0
3. Brno 0 0
4. Jihostroj 0 0
5. Karlovarsko 0 0
6. Kladno 0 0
7. Liberec 0 0
8. Lvi Praha 0 0
9. Odolena Voda 0 0
10. Ostrava 0 0
11. Příbram 0 0
12. Ústí nad Labem 0 0
13. Zlín 0 0
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 08. 08. 2022

Mach poprvé trenérem: Snad kluci pochopí, co jim chci předat

Rozhovor 03. 08. 2022

VIDEO: Všichni hráči dopadli při testování dobře, pochvaluje si Kalus