volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 9. 12. 2013

Jihostroj nepodal optimální výkon, přesto v Ústí zvítězil

Budějcký volejbalový tým zamířil po zápase Ligy mistrů proti Rzeszówu na sever Čech, kde na něj v sobotu večer čekal předposlední tým tabulky Uniqa extraligy z Ústí nad Labem.
9. kolo, so 7. 12. 2013, 17:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
VK Jihostroj České Budějovice
0:3
-22, -20, -27

SK Volejbal Ústí nad Labem: Pekárek, Kořínek, Mach, Hykš, Kraus, Vodvárka, libero Kotek. Střídali Bican, Hrzán, Bartůněk a Kauer.

VK Jihostroj České Budějovice: Habr, Fila, Mach, Kriško, Šulista, Sobotka, libero Hupka. Střídali Michálek, Sukuba a Zapletal.

Čas: 87 minut. Nejvíce bodující hráči: Hykš 17, Kraus 8, Kořínek 7 - Kriško 17, Fila 11, Sukuba 8. Rozhodčí: Dmejchal, Rychlík.

Komentář

Tým Sportovního klubu Ústí nad Labem vede bývalý dlouholetý nahrávač Jihostroje René Dvořák. Ten se už před zápasem vyjádřil v tom duchu, že Jihočechy může jeho tým porazit pouze v případě, když bude hrát na 130 procent a Českobudějovičtí svého soka podcení.

Jihostroj svého soupeře nepodcenil, ale rozhodně se mu nepodařilo přehodit výhybku z utkání Ligy mistrů zpět do české extraligy.

V prvním setu trápil Jihostrojáky svým servisem domácí univerzál Hykš, který se prezentoval řadou povedených podání. Z nevydařeného úvodu se naši hráči oklepali a díky Sobotkově sérii na servisu si vytvořili náskok, který udrželi až do konce prvního setu.

V úvodu druhé sady se opakovala situace ze začátku té první. Poté obě družstva poctivě ztrátovala. Ústečtí volejbalisté se s blížící se koncovkou druhé sady nevyvarovali nevynucených chyb a umožnili Jihostroji, aby šel do vedení. To si budějčtí hráči podrželi a získali i druhou sadu ve svůj prospěch.

Do třetího setu vstoupili hosté koncentrovaněji a náskok si vypracovali hned na jeho začátku. V průběhu posledního dějství se však dopustili několika zbytečných chyb a umožnili domácím srovnat stav. Vyrovnaná partie skončila až za stavu 29:27 ve prospěch Jihostroje.

Všechny tři sady se odvíjely v podobném duchu. Domácí hráli bojovně v poli a snažili se o minimum nevynucených chyb. Zápas se rozhodoval v koncovkách setů, ve kterých prokázal Jihostroj větší zkušenost.

Ohlasy

„Chtěli jsme Jihostroj potrápit a sami odehrát utkání tak, abychom měli z našeho volejbalu radost. To se nám povedlo. Škoda jen, že jsme neuhráli alespoň koncovku nějakého setu,“ konstatoval po zápase trenér domácích René Dvořák.

„Splnili jsme povinnost a do Českých Budějovic jsme přivezli tři body. To je ale jediné pozitivum. Po zápase s Rzeszówem za skvělé atmosféry a před televizními kamerami jsme se tentokrát nedokázali koncentrovat na utkání extraligy. Předvedli jsme průměrný výkon, se kterým jsem nebyl spokojen. Ústí bychom měli porazit mnohem větším rozdílem a za hodinu jet domů. Nyní už se opět přesouvá pozornost směrem k Lize mistrů. V pondělí odjíždíme do Paříže a pokusíme se urvat nějaké body,“ zhodnotil svůj tým Jan Svoboda, kouč Jihostroje

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 22. 05. 2024

Post univerzála bude patřit dravému mládí

Aktuální zpráva 20. 05. 2024

Zástupci Jihostroje si odnesli ocenění z galavečeru Volejbalista roku