Shrnutí zápasu 10. 10. 2021

Jihostroj měl šlágr ve Varech dobře rozehraný. Nakonec veze bod

V extraligovém šlágru se očekávalo drama a přesně to se naplnilo. Karlovarsko po prvním setu vedlo, ale Jihostroj vítězstvím ve druhém a třetím setu utkání otočil. Západočeši však dokázali vyrovnat a v napínavém tie-breaku byli šťastnější. České Budějovice tak vezou z palubovky Karlovarska jeden bod.
3. kolo, so 9. 10. 2021, 18:00
VK ČEZ Karlovarsko
VK Jihostroj České Budějovice
3:2
25:18,22:25,24:26,25:19, 15:11

VK ČEZ Karlovarsko: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Fišer, Zajíček, Kočka

VK Jihostroj České Budějovice: Michálek, Mach, Schouten, Licek, Polák, de Amo, libero Kryštof. Střídali: Sedláček, Stoilovič, Kriško, Piskáček, Šulista

Nejvíce bodů: Indra 31, Vašina 18, Patočka 10 – Schouten 20, Licek 14, Michálek 11

Útoky: 62:56

Esa: 8:5

Bloky: 16:12

Chyby soupeře: 25:26

Rozhodčí: Krtička a Rychlík

Diváci: 618

Domácí Karlovarsko hned od začátku tlačilo na podání, přidalo obranu v poli a následný útok, a tím dostalo se do vedení 10:7. České Budějovice vyrovnaly na 10:10 servisem Michálka. Po útoku Patrika Indry a esu Lukasze Wieseho jde Karlovarsko do vedení 15:13. Na stranách obou týmů pozorují diváci skvělou hru v poli a razantní útoky. Karlovarští ovšem dělají méně chyb. Blok Lukáše Vašiny znamená stav 20:15 pro Karlovarsko. Jihostroj opět chybuje na podání a posílá Vary do vedení 23:17. Po útoku a esu Patrika Indry je set u konce, 25:18.

Druhý set je opět k vidění skvělá hra na útoku obou týmů. Více se prosazuje domácí univerzál, ale po esu Schoutena je vyrovnáno na 4:4. Obrany obou týmů jsou důkazem precizní přípravy. Domácí chybují na podání a je opět srovnáno na 7:7. Karlovarští na rozdíl od prvního setu dělají více chyb na podání a útoku. Lepší obrana na síti a eso Keeminka posílá domácí tým do mírného vedení 15:13. Dotyk sítě Karlovarska a eso nahrávače De Ama znamená opět vyrovnání na 16:16. České Budějovice tlačí na útoku a po nevynucené chybě domácích na útoku vedou 20:18. Díky lepší obraně na síti a důraznějšímu útoku vyrovnávají na 1:1.

Do třetího setu vstupuje lépe Karlovarsko, které opět ukazuje, že je v domácí hale a tlačí na servisu. Trenér hostujícího týmu René Dvořák si za stavu 4:1 pro Karlovarsko bere první oddechový čas. Ovšem i hosté umí zatlačit servisem a po úspěšné obraně vyrovnávají na 8:8. Za stavu 11:9 pro Jihočechy si tentokrát bere oddechový čas domácí trenér Jiří Novák. Do koncovky třetího setu vstupuje díky obraně na síti lépe Jihostroj a vede 15:9. Lépe útočící hosté si zajišťují šestibodový náskok. Trenér Jiří Novák je nucen sáhnout do sestavy a domácí novým elánem ve hře snižují náskok Budějovic. Skvělá obrana na síti a servis dostává domácí celek zpět do hry. Budějovice se však nenechávají vykolejit a vyhrávají třetí set 26:24.

Na začátku čtvrtého setu nejde ani jeden z týmů do výrazného vedení, body se přelévají z jedné strany na druhou. Karlovarsko lépe zvládá přihrávku a je tak důraznější na útoku, proto odskakuje do vedení 16:10. Díky větší koncentraci a agresivitě na útoku jdou pak domácí volejbalisté do vedení 21:14. České Budějovice však obranou snižují náskok domácích a trenér Jiří Novák si bere oddechový čas a snaží se zastavit případný tlak soupeře. Domácím opět funguje obrana na síti a nepřipouští drama v koncovce čtvrtého setu. Vítězí 25:19 a zápas graduje do pátého setu.

Hned od začátku pátého setu je vidět vyrovnaná hra, hosté mírně odskakují o jeden nebo dva body, ale domácí zvládnou rychle odztrátovat. Oba týmy předvádějí skvělé obrany v poli a riskantní podání. Karlovarští však z vyrovnaného stavu 11:11, po úspěšných blocích a dvou esech Zajíčka, ukončují zápas - 15:11. Karlovarsko vyhrává 3:2 na sety a znovu ubránilo domácí půdu.

Autor: VK ČEZ Karlovarsko

Ohlasy

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): Já dnes dva body beru. Měl jsem trochu strach po zájezdu do Rumunska, jak kluci budou reagovat na výsledek a cestování. My jsme si k tomu něco řekli, u některých bylo vidět, že si dali říct. Trápí mě výkonnost některých lídrů, kteří by měli být lídři v důležitých chvílích, ale nejsou. Až se tohle zlepší, tak i celý tým půjde ještě nahoru.

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Je to pořád dokola, vždy dobře začneme, pak z toho vypadneme, koukáme, co se děje. Hluché pasáže každý zápas. Naštěstí jsme to zase doklepali k výhře. Chtěl bych pogratulovat Martinu Fišerovi, přišel na hřiště a pomohl. I Martin Kočka pomohl oživit hru. Mladý dneska super, to si zaplatí.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Bylo to rozpačité z obou stran, z naší určitě hodně rozpačité. Je vidět, že nejsme rozehraní, skřípe nám to v obraně a bohužel dnes to skřípalo i v útoku. Po stavu 2:1 pro nás jsme si mysleli, že už je hotovo. Karlovarsku jsme zápas odevzdali a ulehčili naším výkonem ve čtvrtém a pátém setu.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Na jednu stranu bod z Varů je dobrý, ale mohli jsme vyhrát. Bohužel je vidět, že jsme si ještě nesedli s novými hráči. Zkoušíme nový směr, není to zatím zaběhlé. Vyhořeli jsme trochu na přihrávce a taky na útoku. Pro diváky to musel být pěkný volejbal.