volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 24. 10. 2021

Jihostroj v Příbrami kraloval na servisu a veze tři body

Příbram v této sezoně porazila silné týmy Karlovarska i Liberce, ale na Jihostroj už si nepřišla. Českobudějovičtí byli v hale soupeře stabilní na podání a po zvládnuté koncovce prvního setu vyhráli s přehledem i druhý a třetí set. Po jistém výkonu tak Jihostroj získal další tři body do tabulky.
5. kolo, so 23. 10. 2021, 19:00
VK Euro Sitex Příbram
VK Jihostroj České Budějovice
0:3
22:25, 17:25, 17:25

VK Euro Sitex Příbram:  Böhm, Trojanowicz, Johansen, Madaloz, Hobern, Dolgopolov, libero Verasio. Střídali: Šábrt, F. Ureš, Hulpach

VK Jihostroj České Budějovice:  Michálek, Mach, Schouten, Stoilovič, Sedláček, De Amo, libero Kryštof. Střídal: Kriško

Nejvíce bodů: Madaloz 11, Johansen 10, Böhm – Schouten 13, Michálek 11, Stoilovič 10

Útoky: 35:33

Esa: 3:7

Bloky: 3:8

Chyby soupeře: 15:27

Rozhodčí: Dušek a Buchar

Diváci: 799

Komentář

Do prvního setu vstoupily oba týmy velice vyrovnaně, bylo vidět, že se všichni budou chtít prát o každý míč. Po několika výměnách, ale začali mít hosté z Českých Budějovic mírně navrch a drželi si náskok. Příbram se snažila servisem potrápit hosty, ale ti i přes horší příjem dokázali dobře ztrátovat a podrželi si náskok až do konce setu.

Druhý set začali hosté už výrazně lépe a byla u nich vidět větší sebejistota a koncentrace na každý balon. Příbram i přes snahu nedokázala s hosty držet krok, a i když už vždy svítalo na lepší časy a úspěšným blokem nebo obranou se dokázala ve skóre přiblížit, tak se pak sama potopila vlastními chybami. Ke konci setu už byl vývoj jasný a šanci dostali i náhradníci z lavičky. Druhý set skončil 25:17 pro hosty.

Třetí set byl od začátku v režii hostů, opět ta samá písnička, několikabodový náskok a jedna ztráta za druhou. Příbram ale znovu zkusila zápas zdramatizovat a díky skvělé obraně v poli a uhrání několika bodových míčů dokázala dokonce srovnat na 10:10. Od té chvíle ale už nenašli domácí Kocouři recept, jak s hosty držet krok nebo jak je dokonce přehrát, a i třetí set skončil rozdílem osmi bodů 25:17 a hosté si tak zaslouženě odváží z Příbrami všechny body.

Autor: Štěpán Chvosta

Ohlasy

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): Blahopřeji soupeři, dnes jsme se snažili, chtěli jsme hrozně moc vyhrát, ale zkazily nám to naše ruce a nohy. Bohužel jsme nic nepředvedli.

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): Nezahráli jsme dobrý zápas. Možná jsme byli trochu až moc namlsaný z těch prvních dvou výher proti těžkým soupeřům. Jihostroj na rozdíl od Liberce a Varů předvedl třídu navíc a zápas si pohlídal. První dva sety si myslím, že jsme nehráli až tak špatně, byli jsme dobrým soupeřem a dotahovali jsme. Ale soupeř prostě nedělá žádné chyby, má skvělou mezihru, dobře se vykrývá... Museli bychom předvést extrémně dobrý výkon, ale nešel nám pak už moc servis, a to celý zápas ovlivnilo.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Byl to souboj servisu, oba týmy dávaly dobrý servis. Myslím, že náš tým byl skvěle připraven na tuto herní činnost. I když jsme kazili hlavně plachtící podání a míče nám létaly do zámezí, tak jsme skvěle zvládli skákaný servis – tam si myslím, že byl klíč k vítězství. Příbram podávala výborně, hodně riskovala, my jsme se s tím v prvním setu velmi těžce vypořádávali, ale dobře jsme zvládali uhrávání těžkých míčů po špatném příjmu, a to nás drželo na vodou. Pak už jsme stále vedli o dva až tři body a dobrou ztrátou jsme vždy každý set dohráli.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Zápas se mi zdál trochu nervózní, hlavně na servisu. Musím opět pochválit diváky, protože tu byla skvělá atmosféra. Jsem rád, že odvážíme tři body, protože to tu nebylo jednoduché. Myslím, že rozhodující byl náš o něco lepší servis.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2022/2023

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 12 33
2. Liberec 12 30
3. Jihostroj 12 27
4. Lvi Praha 12 25
5. Kladno 12 23
6. Odolena Voda 11 21
7. Ústí nad Labem 12 13
8. Benátky n. J. 12 12
9. Brno 12 12
10. Beskydy 12 11
11. Zlín 12 11
12. Příbram 12 8
13. Ostrava 11 5
kompletní tabulka

Další články

Mládež 01. 12. 2022

Středoškolské hry O pohár hejtmana jdou do finále

Shrnutí zápasu 30. 11. 2022

Jihostroj otočil zápas ve Švýcarsku a vybojoval nadějnou pozici do odvety