Shrnutí zápasu 19. 12. 2021

Jihostroj vyhrál v Beskydech 3:0 a má desátou extraligovou výhru v řadě

Jihostroj odehrál na palubovce Beskyd jednoznačný zápas. Přitom se musel obejít bez zraněného prvního nahrávače de Ama, kterého však skvěle zastoupil Piskáček. České Budějovice vládly především na servisu –⁠ na esa vyhrály 9:1 –⁠ a připsaly si už desátou extraligovou výhru v řadě. Ve středu 22. prosince je ještě čeká dohrávka 1. kola v Liberci.
13. kolo, so 18. 12. 2021, 17:00
Black Volley Beskydy
0:3
17:25, 20:25, 20:25

Black Volley Beskydy: Motyčka, McLain, Prokůpek, Koloušek, Muroň, Provazník, libero Jelen. Střídali: Mišek, Benda

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Schouten, Stoilovič, Polák, Piskáček, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Kriško, Licek

Nejvíce bodů: Prokůpek 16, Motyčka 12, Benda – Schouten 20, Michálek 13, Stoilovič 10

Útoky: 41:44

Esa: 1:9

Bloky: 3:6

Chyby soupeře: 12:16

Rozhodčí: Krtička a Dmejchal

Diváci: 0

První set začal šťastným esem o pásku hostujícího kapitána Macha, vzápětí po pár výměnách stejný kousek zopakoval jeho spoluhráč Michálek. Domácí tým držel od začátku útočně zejména univerzál Prokůpek, naopak jihočeské útoky byly v prvním setu úspěšnější ze všech postů. Rozhodující únik hostujícího celku nastal při podání Stoiloviče a Budějovice si jej bez větších potíží udržely až do konce. Za stavu 16:21 si sice bere hostující trenér Dvořák ještě oddechový čas, po němž však domácí Prokůpek kazí podání a hosté v poklidu dohrávají, 17:25.

Začátek druhého setu se lépe povedl domácím, na což trenér Dvořák zareagoval přerušením hry za stavu 6:7. Dvoubodový náskok si bojovně hrající Beskydy držely až do stavu 14:14, kdy po Michálkově tvrdém podání zastavil Bendův útok z „pajpu“ nekompromisní jihočeský blok. Vzápětí z toho byl break Jihostroje a oddechový čas domácích. Fantastickými zákroky se blýskla obě libera. Druhý oddechový čas si domácí trenér Salon bere za stavu 17:20. Zvrat v setu se však již nekonal a ten končí esem střídající budějovický Licek.

Do třetího setu nastoupili domácí na nahrávce se střídajícím Miškem neohroženě, bojovně a s chutí, což se projevilo na skóre. Hosté si za nepříznivého stavu 3:6 berou oddechový čas, po němž domácí zvyšují náskok na 8:4. Poté se strhla bitva o každý míč, ve které se projevila větší zkušenost vedoucího týmu tabulky a České Budějovice vítězí 3:0.

Autor: Alice Zemanová

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): První set jsme se Jihostroje báli a úplně zbytečně, protože s takovými týmy si můžeme zápas užít. Samozřejmě kvalita na straně hostů byla. Od druhého setu už jsme začali hrát vyrovnaný volejbal. Byla tam spousta výměn, kdy jsme dokázali přenést některé věci z tréninku do hry, za což jsem rád. Bylo vidět, že chceme hrát, chceme vyhrát, ale soupeř byl kvalitnější a zaslouženě zvítězil.

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): Až na první set, kdy jsme se trochu báli, si myslím, že jsme nepodali špatný výkon. Bohužel soupeř občas zatlačil servisem a my jsme opět měli nějaké chybičky v mezihře.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): My jsme se museli vypořádat se zraněním prvního nahrávače, ale Ondra Piskáček to zvládnul výborně a jsem rád, že se mu zadařilo. Zodpovědným výkonem s poměrně dobrým servisem jsme uhráli tři body.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Jsem moc rád, že jsme v téhle době, kdy máme hodně nabitý program, zvládli ušetřit trochu sil na poslední středeční zápas tohoto roku.