Shrnutí zápasu 9. 1. 2022

Jihostroj prohrál šlágr o první místo s Karlovarskem 0:3

Jihostroj poháněla v domácím zápase s Karlovarskem maximální povolená návštěva 1000 diváků. Ani skvělá fanouškovská kulisa však domácím nestačila. České Budějovice tahaly od začátku za kratší konec a s úřadujícím mistrem prohrály 0:3. Karlovarsko tak vystřídalo Jihostroj v čele tabulky – oba týmy mají shodně 36 bodů.
14. kolo, so 8. 1. 2022, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK ČEZ Karlovarsko
0:3
21:25, 22:25, 18:25

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Schouten, Licek, Polák, de Amo, Stoilovič, libero Kryštof. Střídali: Michálek, Kriško, Piskáček, Sedláček

VK ČEZ Karlovarsko: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Ihnát, Kočka

Diváci: 1000

Jihostroj ve šlágru kola přivítal úřadujícího mistra extraligy z Karlovarska. České Budějovice byly jakožto domácí tým mírným favoritem, ale od počátku se dařilo více Západočechům. Karlovarsko si vytvořilo náskok a domácím se nedařilo v útočné činnosti. Z týmu Jihostroje ohrožoval hosty pouze Schouten, který si připsal v prvním setu šest bodů. Jenže Karlovarsko hrálo kompaktněji a mělo lepší příjem. V koncovce si hosté pohlídali náskok a vyhráli 25:21.

Ve druhém setu se očekával tlak Jihočechů. Karlovarsko však opět vstoupilo do setu lépe a ujalo se vedení hned od prvních výměn. Západočeši útočili často a úspěšně středem hřiště. Nejčastějším zakončovatelem hostujících útoků byl Wiese, který dělal Jihočechům největší problémy, a navíc domácí hráče i dvakrát zablokoval. Karlovarsko sice ve druhém setu postupně ztrácelo svůj náskok, ale nakonec si i tak pohlídalo vítězství ve druhém setu – 25:22.

Českobudějovické hráče tlačila k obratu v zápase návštěva na hraně povolené kapacity 1000 diváků. Domácí tým však ani ve třetím setu nedokázal Karlovarsku vzdorovat. Univerzál Jihostroje Schouten se mohl přetrhnout, ale ani jeho dvě esa a celkově sedm bodů domácím nestačilo. Hosté byli lepší na přihrávce a stále zvládali lépe útoky středem hřiště. Ke konci setu si Karlovarsko udrželo vysoký náskok nad Jihostrojem a drama se nekonalo. Hosté vyhráli třetí set 25:18 a mohli se radovat z celkového vítězství 3:0 na sety.

Záznam zápasu sledujte ZDE!

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Zápas nebyl podle mých představ. Vary nás přehrály servisem, tlačily nás k tomu, že jsme nemohli hrát středem. Tak jsme šli do plné obrany a bylo to vidět, protože jsme hlavně ze zóny čtyři měli špatnou procentuální úspěšnost. Tam byl hlavní rozdíl. Bohužel jsme celý zápas tahali za kratší konec.

Petr Michálek (smečař VK Jihostroj České Budějovice): Překvapilo nás, že Karlovarsko hrálo hodně středem. Řekl bych, že tím nás porazilo. Soupeř byl lepší i na servisu. Teď máme stejně bodů jako Vary, takže už nesmíme v dalších zápasech podcenit ani jeden set.

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): Byl to velký zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli lépe. Soustředili jsme se na náš výkon a já jsem klukům říkal, že když budou hrát dobře, tak se výsledek dostaví. Jsem moc rád, že se to vyplnilo.

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Podali jsme super týmový výkon. I když nás v některých fázích zápasů občas tlačila bota v určitých herních činnostech, tak jsme si vždycky pomohli. Tohle mi připomínalo minulou sezonu, kdy jsme si jako tým dokázali vždycky pomoct a pracovat jeden pro druhého. Já jsem moc spokojený.