Shrnutí zápasu 23. 1. 2022

České Budějovice porazily v derby Příbram hladce 3:0

Překvapivě snadno si České Budějovice poradily se třetí Příbramí. Jihostroj ovládl derby bez ztráty setu a připsal si důležité body v honbě za první místem v tabulce extraligy. Nejvíce bodujícím hráčem byl tentokrát Martin Licek s 15 body. V základní části vyhrál Jihostroj nad Příbramí svůj domácí zápas výsledkem 3:0 už poosmé v řadě!
16. kolo, so 22. 1. 2022, 18:00
VK Trox Příbram
3:0
25:21, 25:17, 25:23

VK Jihostroj České Budějovice: Schouten, Licek, Polák, de Amo, Stoilovič, Sedláček libero Kryštof. Střídali: Kriško, Piskáček, Michálek

VK Trox Příbram: Böhm, Šábrt, Johansen, Madaloz, Trojanowicz, Dolgopolov, libero Verasio. Střídali: J. Ureš, F. Ureš, Rosenbaum, Hulpach, Gomes

Nejvíce bodů: Licek 15, Polák 14, Schouten 12 – Johansen 12, Madaloz a Böhm oba 7

Útoky: 46:37

Esa: 5:1

Bloky: 6:5

Chyby soupeře: 18:18

Rozhodčí: Grabovský a Možnár

Diváci: 900

Souboj druhého se třetím týmem tabulky odstartovali lépe domácí, které jako vždy poháněli skvělí fanoušci. Jihostroj nasadil do zápasu mladou dvojici reprezentačních blokařů Polák–Sedláček, kterým se dařilo. Českobudějovičtí si i díky několika povedeným blokům vybudovali v prvním setu pěkný náskok 16:9. Příbrami se nedařil servis, čímž pozici Jihostroji usnadňovala. Trenér Dvořák mohl být v prvním setu spokojen s přihrávkou svého týmu, v níž vynikali Kryštof, Stoilovič a Michálek. Českobudějovičtí však mysleli, že už mají vyhráno a Příbram v koncovce stahovala skóre. Domácí si však nakonec pohlídali vítězství – 25:21.

Začátek druhé části byl vyrovnaný. Příbram se zvedla a dařilo se univerzálovi Johansenovi. Za stavu 5:5 začal Jihostroj odskakovat, když byl na podání Stoilovič. Domácí se dostali do náskoku 12:8 díky několika šikovným úderům Licka, který byl ve formě. Českobudějovickým se dařilo a vypracovali si opět více než slibný náskok 17:11. Domácí kouč dostal v závěru setu žlutou kartu, ale na koncovku setu to nemělo vliv. České Budějovice tentokrát drama nedopustily a vyhrály druhý set 25:17.

Také třetí set byl zprvu vyrovnaný. Hosté byli za stavu 8:7 ve vedení, následně se pokračovalo vyrovnaném skóre. Několikrát dobře kombinoval de Amo s Polákem a domácí rázem vedli 18:15. Jenže to stále nebyl dostatečný náskok pro Jihostroj. Příbram srovnala krok a bojovala o prodloužení zápasu. Koncovka byla tentokrát o něco dramatičtější, důležitý bod však zaznamenal Licek, který zblokoval soupeřovu smeč a poslal Jihostroj do vedení 24:22. Následně Kocoury už nic nezachránilo a Českobudějovičtí si připsali před svými fanoušky jednoznačné vítězství 3:0.

Záznam utkání najdete ZDE!

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Zápas pro nás byl jednodušší, než jsem čekal. My jsme v prvních dvou setech zatlačili servisem, hráli jsme dobře v obraně a celkově jsme plnili, co jsme měli. Ve třetím setu jsme si lehce zalaškovali, ale zvládli jsme to.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Hodně důležité tři body. Výsledek je perfektní a doufám, že si výkon přeneseme do středečního pohárového zápasu v Praze.

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): Škoda, že jsme nevyhráli ve třetím setu. Ale celý zápas jsme tahali za kratší konec. Nedokázali jsme se dostat do správného tempa. První dva sety to byl z naší strany matný výkon. Pozitivní bylo, že jsme bojovali až do konce. Blahopřeji soupeři, hrál takticky dobře.

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): Nepodali jsme dobrý výkon. Jihostroj nás přehrál asi ve všech činnostech. Má výbornou mezihru a my jsme si s tím neuměli poradit. V posledním setu jsme zabrali a byli jsme aspoň trochu vyrovnaných soupeřem, ale jinak nás Jihostroj přehrál.