Shrnutí zápasu 12. 2. 2022

Jihostroj měl zápas v Brně pod kontrolou a veze tři body

Pouze v prvním setu dokázalo Brno vzdorovat českobudějovickému týmu. Jihostroj opět vyhrál díky vynikajícímu podání – pět es a celkem 21 bodů zapsal Casey Schouten, další tři hráči měli alespoň dvě esa. Po vítězství 3:0 tak Jihostroj tři zápasy před koncem základní části drží první pozici v tabulce o bod před Karlovarskem.
19. kolo, so 12. 2. 2022, 18:00
Volejbal Brno
0:3
21:25, 10:25, 14:25

Volejbal Brno: Hrazdira, Janečka, da Silva, Zmrhal, Klajmon, Truong, libera Kop a Lžičař. Střídali: Toman, Fitz, Kočvara, Drahoňovský, Jirásek

VK Jihostroj České Budějovice: Licek, Polák, de Amo, Stoilovič, Mach, Schouten, libero Kryštof. Střídali: Michálek, Sedláček, Piskáček, Juračka

Nejvíce bodů: da Silva 9, Klajmon 8, Kočvara 7 – Schouten 21, Stoilovič 10, Licek 9

Útoky: 25:37

Esa: 3:12

Bloky: 4:6

Chyby soupeře: 13:20

Rozhodčí: Velinov a Kvarda

Diváci: 407

Dobrý začátek pro domácí tým. Skvěle podával blokař Klajmon a Brno šlo do vedení. Na straně Jihostroje se rozehrál univerzál Schouten a po jeho útocích bylo srovnáno na 12:12. Brněnští hráči začali chybovat a České Budějovice si šly pro první sadu. Závěr setu ještě lehce zdramatizoval střídající nahrávač Toman, odvrátit porážku ale nedokázal – 21:25.

Druhý set byla one man show v podání kanadského univerzála Schoutena. Ani kompletní vystřídání brněnského týmu jej nezastavilo, s esy se přidal i Martin Licek a Budějovice hladce zvítězily rozdílem patnácti bodů.

Do třetí sady nastoupil na postu univerzálu domácích junior Kuba Kočvara – ani ten ale nedokázal spasit Brno. Začátek byl sice vyrovnaný, blokaři Jihostroje ale pomohli k výraznějšímu vedení. Budějovice v průběhu setu udělaly jen tři chyby (z toho dvě na podání) a jednoznačně si došly pro tři body do tabulky. Nejvíce bodů zaznamenal českobudějovický Adam Casey Schouten – 21 bodů, 62 % na útoku, 5 es a 3 bloky.

Autor: Matouš Müller

Záznam utkání najdete ZDE!

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): Zasloužené vítězství Jihostroje, kromě prvního setu jsme prakticky neměli šanci. Bohužel jsme třikrát nesložili proti jednobloku, což dle mě rozhodlo. Druhý a třetí set nás Budějovice jednoznačně přehrály podáním.

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Škoda prvního setu, ve kterém jsme několik jednoduchých situací jsme nevyřešili správně. Zlomil se tam zápas a Jihostroj začal hrát svou výbornou hru. Na servisu pak byl prakticky neomylní.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Utkání jsme jednoznačně vyhráli díky podání. Hráli jsme dobře, donutili jsme Brno chybovat na příjmu a znemožnili mu útočit středem. Následně jsme si domácí pohlídali na bloku.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Jednoznačně rozhodl servis – byl to asi náš nejlepší výkon na servisu. Snad každý z nás měl minimálně jedno eso, což jsem ještě neviděl. Věřím, že nám to vydrží do poháru.