volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 12. 3. 2022

Jihostroj i v omlazené sestavě porazil Zlín 3:0

V posledním zápase základní části dal Jihostroj šanci mladým hráčům, kteří během sezony nedostávali tolik prostoru. Své první extraligové utkání odehrál i čerstvě šestnáctiletý Tomáš Brichta, který se stal nejmladším hráčem v historii klubu. I s omlazenou sestavou zvládly České Budějovice zápas proti poslednímu týmu tabulky bez ztráty setu a do play-off půjdou z druhého místa.
22. kolo, so 12. 3. 2022, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
VSC Fatra Zlín
3:0
27:25, 25:22, 25:19

VK Jihostroj České Budějovice: Piskáček, Licek, Polák, Brichta, Šulista, Sedláček, libero Juračka. Střídali: de Amo, Michálek, Koranda, libero Kryštof

VSC Fatra Zlín: Gálík, Šulc, Kozák, Čechmánek, Adamec, Toman, libero Viceník. Střídali: Lamri, Pavlovský, Bednařík, libero Vodička

Nejvíce bodů: Brichta a Licek oba 11, Polák 7 – Čechmánek 10, Adamec 9, Toman 7

Útoky: 31:34

Esa: 4:2

Bloky: 15:7

Chyby soupeře: 27:23

Rozhodčí: Možnár a Spáčil

Diváci: 890

Komentář

Jihostroj šel do zápasu v roli jasného favorita a uzpůsobil tomu i svou sestavu. Proti Zlínu dal šanci méně využívaným hráčům a mladým talentům ze své líhně. Zajímavým jménem v českobudějovické startovní sestavě byl zejména Tomáš Brichta – čerstvě šestnáctiletý univerzál se totiž stal vůbec nejmladším hráče, který kdy nastoupil za Jihostroj! V prvním setu se i vzhledem k těmto okolnostem hrálo vyrovnaně. Zlínští v závěru setu dokonce vedli a vypadalo to, že si na jihu Čech po dlouhé době připíší vítězství v setu. To se ale nakonec nestalo. Jihostroj koncovku zvládl lépe a zvítězil 27:25.

Druhý set byl opět vyrovnaný. Českobudějovičtí pokračovali se zapojením mladých hráčů – mimo jiné se na hřiště dostali Šulista, Koranda nebo Juračka. Zlín stále zvládal vzdorovat a držel s Jihostrojem krok. Fanoušci, kterých do Sportovní haly na poslední zápas základní části dorazil slušný počet, viděli atraktivní volejbal. Na hřišti byli k vidění pěkné výměny a také zlínští mladíci ukázali svůj potenciál. Závěr setu byl opět vyrovnaný, ale Jihostroj i díky pomoci talentovaného Brichty zvládl koncovku lépe, když zvítězil 25:22.

Ve třetím dějství už se obraz hry změnil. Zlínským, kteří přijeli na jih Čech s devíti hráči, už chyběly síly i motivace. Českobudějovičtí hnáni hlasitými fanoušky vypustili na palubovku další hráče, kteří dostali vůbec poprvé větší prostor na hřišti v extraligovém zápase. S blížícím se koncem setu bylo jasné, že i třetí setu vyhrají domácí. Podepsal se pod to opět univerzál Brichta a bod ze smeče si připsal třeba i nahrávač Piskáček. Jihostroj potěšil své fanoušky tříbodovou výhrou v posledním zápase základní části a do play-off půjde z druhého místa.

Ohlasy

Tomáš Skolka (trenér VK Jihostroj České Budějovice): My jsme zápas od začátku chtěli pojmout tak, že dáme šanci mladým, kteří si nezahrají celou sezonu. Jsem rád, že se přišlo podívat tolik lidí a že mladí kluci atmosféru zvládli.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Výborné tři body v posledním zápase základní části. Jsem moc rád, že si mohli zahrát mladí kluci, jelikož měli někteří hráči zdravotní problémy. Mladíci si šanci určitě zasloužili a jsem rád, že to zvládli.

Přemysl Obržálek (trenér VSC Fatra Zlín): První set jsme si pokazili sami. Byli jsme slabí hlavně na nahrávce a Budějovice zaslouženě vyhrály.

Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): Myslím si, že první set ovlivnil celý zápas. Nedokázali jsme vyhrát koncovku, i když jsme měli dobře nakročeno. Sesypali jsme se a neuhráli jsme ani jasné balony. Byl to zápas i o hlavách, které měli lepší domácí. Gratuluju jim.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 17. 04. 2024

Zápas? V očích mám vždy oheň a z uší mi jde kouř, říká Okolić

Aktuální zpráva 16. 04. 2024

Středa od 20:15 – Praha vs. Jihostroj