Shrnutí zápasu 26. 3. 2022

První čtvrtfinále Jihostroj vyhrál ve třech setech

V prvním čtvrtfinálovém utkání potvrdily České Budějovice roli favorita. Ústečtí v okleštěné sestavě nedokázali zastavit Jihostroj, který vyhrál nejrychlejším možným způsobem. V sérii se tak ujali Jihočeši vedení 1:0 na zápasy. Druhé utkání se hraje v úterý v Ústí nad Labem.
Čtvrtfinále – 1, so 26. 3. 2022, 18:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
3:0
25:19, 25:20, 25:19

VK Jihostroj České Budějovice: Polák, Schouten, Licek, Sedláček, de Amo, Stoilovič, libero Kryštof. Střídali: Kriško, Michálek, Mach

SK Volejbal Ústí nad Labem: Vemič, Beer, Kobolka, Lank, Baláž, Srb, libero Kořínek. Střídali: Pospíšil, Tibitanzl, Vodvárka

Nejvíce bodů: Schouten 17, Licek 14, Sedláček a Stoilovič oba 7 – Vemič 12, Lank 9, Baláž 7

Útoky: 42:25

Esa: 6:1

Bloky: 3:8

Chyby soupeře: 24:24

Rozhodčí: Velinov a Rychlík

Diváci: 1090

Ne všechny čtvrtfinálové bitvy se vyvíjely podle papírových předpokladů, to však nebyl případ zápasu, který se odehrával na jihu Čech. Do série šel jako jednoznačný favorit českobudějovický Jihostroj, který už v prvním dějství potvrzoval svou pozici. Ústečtí chvíli drželi s domácími krok, ale postupem času první set směřoval k poměrně bezpečnému vítězství Českých Budějovic. Casey Schouten už od prvního setu navázal na poslední domácí zápas proti Ústí nad Labem, ve kterém zaznamenal osm es – v prvním setu stihl dvě a celkem osm bodů. Výrazně pomohl Jihostroji k vítězství 25:19.

Druhý set začal v podobném duchu. Z ústeckých volejbalistů se začalo dařit Vemičovi, který dělal hostům problémy. Hostům se navíc dařil příjem a měl velmi dobrou obranu v poli. Z domácího týmu byl nejaktivnějším hráčem Licek, kterého de Amo zásoboval nahrávkami ve velkém. S blížícím se koncem setu si Jihostroj opět vytvořil opět dostatečný náskok, aby si pohlídal vítězství i ve druhém setu. Jihočeši druhý set vyhráli 25:20.

Ve třetím dějství už byl zápas o tom, zda Jihostroj udrží koncentraci a nenechá Ústí nad Labem zápas zdramatizovat. Trenér Dvořák si bral často oddechový čas, aby předal svým hráčům pokyny. Jihostroj poháněný téměř zaplněnou Sportovní halou si pohlídal výhru i ve třetím setu. Povedlo se to i díky Kanaďanu Schoutenovi, který přesně zakončoval a stal se nejvíce bodujícím hráčem utkání. Jihočeši tak potvrdili v prvním zápase série papírové předpoklady a vyhráli nejrychlejším možným způsobem.

Záznam utkání najdete ZDE!

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Bylo vidět, že nám na začátku trochu zatvrdly nohy. Opřeli jsme se o dobrý servis, který nás vrátil do hry. Jsem rád, že jsme vyhráli ve třech setech.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Klasický první zápas play-off. Zápas byl od začátku z obou stran trochu nervózní, ale jsem rád, že to z nás spadlo rychleji a dokázali jsme vyhrát.

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): Blahopřeju Budějovicím k vítězství, byly lepší. Nás mrzí, že jsme nemohli přijet v kompletní sestavě, ale i v této sestavě jsme hráli statečně.

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): Budějovice byly lepší na servisu. My jsme po dobrém příjmu nedokázali složit balon, a proto Budějovice vyhrály zaslouženě 3:0.