Shrnutí zápasu 1. 4. 2022

Jihostroj neztratil set ani ve třetím zápase proti Ústí a je v semifinále!

I do třetice Jihostroj porazil ústecký tým 3:0 a stejným výsledkem skončila i čtvrtfinálová série. České Budějovice tak splnily první krok v boji o historicky jedenáctý titul a mohou slavit postup do semifinále play-off, které odstartují v domácím prostředí 11. dubna.
Čtvrtfinále – 3, pá 1. 4. 2022, 19:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
3:0
25:20, 25:23, 25:18

VK Jihostroj České Budějovice: Polák, Kriško, Licek, Sedláček, de Amo, Stoilovič, libero Kryštof. Střídali: Michálek, Šulista

SK Volejbal Ústí nad Labem: Vemič, Tibitanzl, van Solkema, Suda, Baláž, Srb, libero Kořínek. Střídali: Kobolka, Kasan, Lank, Beer

Nejvíce bodů: Stoilovič 13, Polák a Licek oba 9 – Baláž 11, Vemič a van Solkema oba 8

Útoky: 36:28

Esa: 6:2

Bloky: 9:7

Chyby soupeře: 24:24

Rozhodčí: Kovář jun. a Grabovský

Diváci: 1244

Do utkání vyslal domácí trenér Dvořák na post univerzála opět Kriška, který se do formy vrací po těžkém zranění kotníku. Ústečtí bojovali, v úvodu prvního setu byl stav vyrovnaný, pak ale domácí tým prokázal kvalitu a dostal se před vstupem do první koncovky do vedení. Jihočeši si závěr setu pohlídali a vyhráli jej 25:20.

Na ústeckých volejbalistech bylo znát, že se museli poprat s velmi nepříjemnou virózou, která prolétla celou kabinou. S přibývajícím časem se hráčům trenéra Vašiny vracely ztracené síly. Koncovka druhého setu byla velmi vyrovnaná, a to i díky vynikajícímu hostujícímu blokaři Balážovi, který si ve druhém setu připsal pět bloků a celkem šest bodů. Ani on nedokázal zabránil v koncovce o něco lepšímu Jihostroji, který se i díky zkušenostem ujal vedení 2:0 na sety.

Ve třetím dějství bojovali Ústečtí o poslední jiskřičku naděje. I v tomto setu byl stav dlouho vyrovnaný, ale domácí se mohli opřít o náhradního kapitána Josefa Poláka, který se blýskl třemi bloky. Hráči ze severu statečně bojovali alespoň o jeden vyhraný set, ale Jihočeši žádné komplikace nepřipustili. V sérii zvítězili 3:0.

Záznam utkání najdete ZDE!

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Jsem rád, že jsme vyhráli bez ztráty setu, ale bylo to trochu trápení, protože máme určité zdravotní problémy v mančaftu. Michal Kriško po zranění ještě není úplně ve fit. Deset dní máme volno, to je hodně.

Josef Polák (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Výsledkově série vypadá jednoznačně, ale museli jsme hodně bojovat. Že nastoupím jako kapitán pro mě bylo překvapení a čest.

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): Budějovice potvrdily roli favorita. Myslím, že jsme odehráli dobré pasáže, ale zkušenost domácích byla vidět. Hlavně v momentech, kdy se sety lámaly, a my jsme byli na dostřel, tak se ukázaly zkušenosti Budějovic, které na nás byly dobře připravené.

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): Série vypadá hodně jednoznačně pro Budějovice, ale myslím si, že i my jsme měli skvělé okamžiky. Favorit byl úspěšnější v koncovkách. Budějovicím gratulujeme a myslím, že ani my jsme nezanechali špatnou stopu v play-off.