Shrnutí zápasu 17. 4. 2022

Jihostroj podlehl v domácím prostředí a prohrává semifinále 1:2

Třetí semifinále mělo podobný průběh jako předchozí zápas v Praze. Jihostroji se nedařilo překonat obranu Lvů a Pražané byli zároveň velmi silní v útoku i obraně. České Budějovice podlehly doma teprve potřetí v sezoně a v sérii prohrávají 1:2 na zápasy. Čtvrtý zápas je na programu ve středu na hřišti Lvů.
Semifinále – 3, ne 17. 4. 2022, 19:00
VK Lvi Praha
0:3
20:25, 24:26, 19:25

VK Jihostroj České Budějovice: de Amo, Stoilovič, Polák, Schouten, Licek, Sedláček, libero Kryštof. Střídali: Michálek, Mach, M. Kriško

VK Lvi Praha: Smith, Todua, van Dijk, T. Kriško, Nedejlkovič, Janouch, libero Moník. Střídali: Pljasecký, McCarthy, Vodička

Nejvíce bodů: Licek 10, Michálek 9, Sedláček 8 – T. Kriško 24, van Dijk 11, Todua a Smith 8

Stav série: 1:2

Ve třetím semifinále chtěl Jihostroj na Lvy Praha vlétnou, ale nepovedlo se. Od prvních míčů se dařilo více hostům, kteří se ujali rychlého vedení. Domácí byli dlouho bez bodu, Lvi už v tu dobu měli slušný náskok. Dařilo se zejména hostujícímu Kriškovi, na jehož útoky nedokázali domácí najít recept. Naopak Českým Budějovicím se nedařilo na útoku. Tentokrát se neprosazoval ani jindy nebezpečný univerzál Schouten. Lvi první set ovládli 25:20.

Ve druhém setu se domácí zvedli, i když si náskok nevytvořili. Lvi byli stále velmi dobří v útoku i na bloku. Domácí hráče si vychutnával Todua, který několikrát úspěšně zablokoval a dal průchod svým emocím. Jihostroji se chvílemi na útoku dařilo, nebezpečný byl zejména Michálek, který si připsal ve druhém setu šest bodů. Koncovka byla velmi zajímavá, Lvi už slavili vítězství 25:23, jenže trenér Dvořák si vzal challenge a bod byl nakonec přisouzen domácím. Ani tak Jihostroj nedokázal vyhrát druhý set – 24:26.

Situace byla pro českobudějovický tým kritická. Lvi však stále pokračovali v krasojízdě. Pražanům se dařilo a domácí tým k ničemu nepustili. Jejich největší zbraní byl Tomáš Kriško, který byl ve druhém zápase za sebou pro domácí obranu velkou hrozbou. Jihostroji se nedařilo na bloku a mezery měl v obranné hře celkově. Za to Valerij Todua, který oblékal jeho barvy ještě v minulé sezoně, si připsal další tři bloky. Domácí byli v křeči a nedařilo se jim překonávat velmi kvalitní obranu Prahy. Lvi tak získali podruhé za sebou utkání pro sebe výsledkem 3:0 a ujali se vedení v sérii 2:1 na zápasy.

Záznam utkání najdete ZDE!

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Asi jsme málo škodili servisem. Podle statistik jsme měli o dost lepší příjem a o dost horší obranu. Nezvládli jsme v první řadě obranu, máme málo bloků. Dělali jsme, co jsme mohli, abychom se vrátili do zápasu, ale nepovedlo se.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Udělali jsme moc nevynucených chyba a s tím se nedá vyhrát. Uděláme všechno pro to, abychom vrátili sérii zpátky z Prahy do Českých Budějovic.

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): Jsme moc rádi za vítězství. Funguje nám obrana, jsme silní na útoku a hraje nám výborně nahrávač. Musím pochválit celý tým a doufám, že takhle budeme pokračovat. Je to ale teprve 2:1, musíme se připravit na domácí zápas.

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): Chtěl bych pochválit celý tým. Od prvního balonu jsme si nekompromisně šli za vítězstvím a vyšlo to. Dnes si výhru užijeme a od zítřka zase začínáme makat a soustředit se na středeční zápas.