volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 20. 4. 2022

Lvi vyhráli i potřetí a Jihostroj čeká boj o třetí místo

Ani ve třetím zápase v řadě nedokázal Jihostroj porazit Lvy Praha. V pražské UNYP aréně měli domácí opět zápas plně pod kontrolou a České Budějovice nepustili do hry. Sen o mistrovském titulu tak končí pro Jihostroj ještě před branami finále. Ve středu 27. dubna zahájí souboj o třetí místo proti Odoleně Vodě.
Semifinále – 4, st 20. 4. 2022, 17:00
VK Lvi Praha
VK Jihostroj České Budějovice
3:0
25:17, 25:22, 25:20

VK Lvi Praha:  Smith, Todua, van Dijk, T. Kriško, Nedeljkovič, Janouch, libero Moník. Střídali: Pljasecký, Vodička, McCarthy

VK Jihostroj České Budějovice:  Sedláček, de Amo, Michálek, Mach, Schouten, Licek, libero Kryštof. Střídali: Stoilovič, M. Kriško, Piskáček, Polák

Nejvíce bodů: van Dijk 13, Nedeljkovič 11, Todua 9 – Licek 14, Stoilovič 9, Schouten 8

Útoky: 31:29

Esa: 6:3

Bloky: 14:10

Chyby soupeře: 24:17

Rozhodčí: Krtička a Spáčil

Diváci: 1300

Konečný stav série: 3:1

Komentář

Pražští Lvi si v zápase jako první vypracovali slibný náskok. Díky sérii úspěšných bloků odskočili na 10:7 a hostující lavička si brala time. Ani ten nepomohl, Smith servíroval a na straně domácích přibyl další plusový bodík. Jihostroj toužil po změně, ovšem rozdíl neklesal, proto si kouč Dvořák za stavu 15:11 vzal druhý oddechový čas. A opět bez valného výsledku. Tomáši Kriškovi se z čáry pro podání nechtělo, Lvi skvěle blokovali i útočili, a bylo to 19:11. To už se na ploše objevili druhý nahrávač Českých Budějovic Piskáček a univerzál Michal Kriško. Ani oni s vysokou ztrátou nedokázali nic udělat – 25:17.

Pohoda vydržela Lvům i v úvodu druhého setu. Servíroval Smith a po jeho esu (4:0) požádali hosté o time. Tento taktický prvek opět nezabral – 5:0. Trenér Jihostroje to tedy zkusil jinak a vrátil do sestavy prvního nahrávače. Jihočeši se nevzdali, snížili na 8:10 a poprvé se šli poradit Lvi. Naštěstí pro domácí vyšel brzy na podání Smith a Lvi zase odskočili (12:8). Nikdy nepodceňujte Jihostroj, trpělivě sbíral bod po bodu a Stoilovičovo eso znamenalo vyrovnání na 15:15. Po něm si kouč Pomr svolal své ovečky. Jeho slova však nezabrala a Budějovice dokonce vedly 17:16. A do koncovky se šlo za stavu 18:20. V ní exceloval van Dijk, nejprve skvěle útočil, poté dobře servíroval a navíc útočil. Bylo to 22:21 a českobudějovická lavička si vybrala time. Pevnější nervy však měli domácí. Set zakončili stylově esem McCarthyho – 25:22.

I třetí sadu zahájili lépe Lvi. Úspěšně blokoval Nedejlković, bylo to 4:1 a hosté si vzali oddechový čas. O sedm výměn později (8:4) si tento krok zopakovali. Volejbalistům Jihostroje nešla upřít bojovnost, snížili na 8:11 a donutili i lavičku domácích k time. Lvi ovšem svůj náskok získali rychle zpět – 13:8. Jenže stále nebyl konec, podával De Amo a hosté se přiblížili na jediný bodík (18:17). A také domácí vyčerpali počet svých oddechových časů. Do koncovky se šlo za stavu 20:19 a Lvi poslali na podání svůj žolík Ivana Pliasetskyiho. Tento tah vyšel. Pražané odskočili a zkoprnělým soupeřům už nedali šanci – 25:20.

MVP zápasu podle aplikace SmartVolley tentokrát vyhlašoval český olympionik Jan Fleissner. Skifař korunoval nahrávače Lvů Jakuba Janoucha.

Autor: David Nejedlý (VK Lvi Praha)

Záznam utkání najdete ZDE!

Ohlasy

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): Moje hodnocení musí být více než pozitivní. Uvědomovali jsme si důležitost utkání, a přesto jsme ho znovu vyhráli 3:0. Volejbalisté Jihostroje už neměli co ztratit, tlačili nás a my jsme to ustáli. Děkuji hráčům, skvělým divákům i všem lidem v našem klubu. Věřím, že pro ně jde o odměnu za jejich výbornou práci. Těšíme se na finále.

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): Rozhodlo naše větší nasazení i to, co nás zdobilo celou sérii. Mluvím o servisu a následné obraně. Kluci na bloku opět odvedli parádní práci. Jejich výkon zvedal sebevědomí celého týmu a nabalovaly se na něj další činnosti. Děkujeme fanouškům a chceme uspět i ve finále.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Jsme velmi zklamaní, ale sportovně musíme uznat, že Praha byla v posledních třech zápasech lepší na útoku. My jsme byli výrazně horší v útoku na kůlech, takže měla i lepší obranu. Dělali jsme, co jsme mohli, ale nikdo se nechytil natolik, abychom mohli něco uhrát. Praze se dařilo všechno, mohla hrát uvolněně. Byla znát i výšková převaha soupeře.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Chtěl bych pogratulovat soupeřům, hráli výborně. Celá tato série se odvíjela od dohrávání vysokých balonů, v nichž měli Lvi jasnou převahu. Stejně tak byli lepší na servisu.

tabulka UNIQA extraliga 2022/2023

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J. 0 0
2. Beskydy 0 0
3. Brno 0 0
4. Jihostroj 0 0
5. Karlovarsko 0 0
6. Kladno 0 0
7. Liberec 0 0
8. Lvi Praha 0 0
9. Odolena Voda 0 0
10. Ostrava 0 0
11. Příbram 0 0
12. Ústí nad Labem 0 0
13. Zlín 0 0
kompletní tabulka

Další články

Shrnutí zápasu 24. 09. 2022

Jihostroj na úvod sezony nezaváhal. Ostravu zdolal 3:0

Aktuální zpráva 23. 09. 2022

Diviš: Semifinále je povinnost, dál uvidíme. Chceme hlavně bavit diváky