volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 27. 4. 2022

Jihostroj zvládl první zápas série o bronz bez ztráty setu

Sérii o třetí místo odstartoval lépe Jihostroj, který porazil v domácím prostředí Odolenu Vodu bez ztráty setu. Po utkání proběhl slavnostní ceremoniál pro Radka Macha, který hraje svou poslední sérii v kariéře. Kapitánovi Jihostroje aplaudovala celá Sportovní hala. Druhý zápas série se hraje v sobotu na palubovce Odoleny Vody.
O 3. místo – 1, st 27. 4. 2022, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
AERO Odolena Voda
3:0
25:21, 25:22, 25:23

VK Jihostroj České Budějovice:  Sedláček, de Amo, Michálek, Mach, Schouten, Licek, libero Kryštof. Střídali: Piskáček, M. Kriško

AERO Odolena Voda:  Horák, Démar, Svoboda, Carmody, Hladík, Ščadilov, libero Hadrava. Střídali: Ribom, Chevalier, Chancy

Nejvíce bodů: Licek 12, Mach 11, Schouten 8 – Hladík 16, Ščadilov 13, Carmody 8

Útoky: 34:37

Esa: 1:5

Bloky: 12:8

Chyby soupeře: 28:16

Rozhodčí: Grabovský a Dmejchal

Diváci: 1156

Stav série: 1:0

Komentář

První utkání série o bronz odstartoval lépe Jihostroj, který si v prvním setu vybudoval náskok několika bodů. Vedl už 13:9 a náskok několika bodů si udržel až do konce setu. V průběhu první sady zářil především Radek Mach. Aby ne, byl to právě jeho večer. Loučící se veterán zaznamenal hned v prvním setu čtyři bloky a výrazně přispěl k vítězství Jihostroje v prvním setu 25:21.

Druhý set byl dlouho velmi vyrovnaný. Několikrát na sebe upozornil hostující univerzál Hladík, který pomohlo Odoleně Vodě k průběžnému vedení v setu 17:13. Českobudějovičtí ale nesložili zbraně a začali náskok smazávat. Pěti body pomohl domácím Schouten a další dva důležité bloky předvedl Radek Mach. Hosté vedli ve druhém setu už 19:15, ale Jihostroj otočil stav na 21:19 ve svůj prospěch. V koncovce došlo ke sporným situacím, kdy se velmi rozčiloval trenér Kop. České Budějovice vyhrály druhý set 25:22.

Ve třetí sadě se oba týmy opět o body tahaly. Jihostroj se ale přece jen po většinu času držel v mírném vedení. Domácím se dařilo na útoku, zato AERO v této činnosti úspěšné příliš nebylo. Ani Hladíkových sedm bodů Odoleně Vodě nepomohlo. Českobudějovičtí se do vedení v koncovce dostali i díky dobře útočícímu Lickovi. Jihočeši nakonec ovládli koncovku 25:23 a v sérii vedou 1:0.

Ihned po utkání proběhl patnáctiminutový slavnostní ceremoniál pro Radka Macha, který hraje své poslední zápasy v extraligové kariéře. Kapitánovi Jihostroje aplaudovala celá Sportovní hala a převzal ceny od města České Budějovice i vedení klubu a hráčů A-týmu. Dojatý Mach poté sledoval vzkazy osobností ze světa volejbalu a také video s nejlepšími momenty své kariéry, která trvala dlouhých devatenáct sezon.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Vítězství jsme vybojovali. Cením si toho, že nám pomohli hráči, kteří přišli ze střídačky. Bylo to fyzicky náročné a my máme dva dny na to, abychom se dali fyzicky do kupy a zregenerovali. Tento výkon se pokusíme zopakovat i na hřišti Odoleny Vody.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): První dva sety jsme odvedli výborný týmový výkon. Chvílemi nás soupeř tlačil, ale my jsme zápas dokázali ubojovat. Udělali jsme první krok a doufám, že se nám povede i druhý.

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): Výsledek 3:0 vypadá jasně, ale všechny sety šly do koncovek. Nemyslím, že jsme byli horší na přihrávce ani v obraně. Asi jsme ale měli horší efektivitu v útoku. Neodpustím si říct, že takový zápas si zaslouží challenge, protože ne všechny rozhodnutí byly podle mě korektní.

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voad): Myslím, že jsme byli málo úderní na útoku a Budějovice v něm byly lepší. Jinak to byl podle mě vyrovnaný zápas a škoda, že nám soupeř v každém setu odskočil o dva tři body a pak už jsme ztráty nedokázali dotáhnout.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2022/2023

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J. 0 0
2. Beskydy 0 0
3. Brno 0 0
4. Jihostroj 0 0
5. Karlovarsko 0 0
6. Kladno 0 0
7. Liberec 0 0
8. Lvi Praha 0 0
9. Odolena Voda 0 0
10. Ostrava 0 0
11. Příbram 0 0
12. Ústí nad Labem 0 0
13. Zlín 0 0
kompletní tabulka

Další články

Shrnutí zápasu 24. 09. 2022

Jihostroj na úvod sezony nezaváhal. Ostravu zdolal 3:0

Aktuální zpráva 23. 09. 2022

Diviš: Semifinále je povinnost, dál uvidíme. Chceme hlavně bavit diváky