Shrnutí zápasu 3. 5. 2022

Jihostroj porazil Odolenu Vodu 3:0 a získal bronzové medaile!

Třetí utkání o třetí místo bylo od začátku v režii Jihostroje. Českobudějovický klub si vytvořil náskok od prvních výměn a soupeře z Odoleny Vody nepustil ani v jednom setu na dvacet bodů. Jihostroj vyhrál 3:0, celou sérii o třetí místo 2:1 na zápasy a může se radovat z bronzových medailí!
O 3. místo – 3, út 3. 5. 2022, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
AERO Odolena Voda
3:0
25:14, 25:15, 25:17

VK Jihostroj České Budějovice: Stoilovič, Mach, Schouten, Licek, Sedláček, de Amo, libero Kryštof. Střídali: M. Kriško

AERO Odolena Voda: Svoboda, Horák, Hladík, Ščadilov, Carmody, Démar, libero Saada. Střídali: Chevalier, Chancy, Ribom, Jachnicki, libero Hadrava

Nejvíce bodů: Schouten 14, Stoilovič a Licek oba 11 – Chevalier 6, Horák, Svoboda, Ščadilov a Hladík všichni 5

Konečný stav série: 2:1

Do třetího utkání o třetí místo vstoupil lépe Jihostroj, který nastoupil na soupeře v domácím prostředí. Domácí fanoušci výborně povzbuzovali a táhli svůj tým hned od prvních výměn za vítězstvím. Pozadu nezůstali ani příznivci Odoleny Voda, která vypravila na jih Čech celý autobus. Domácí vedli v průběhu utkání už 15:7 a dlouho dopředu bylo jasné, kdo v prvním setu zvítězí. Jihostroj opanoval první sadu 25:14.

Druhý set pokračoval Jihostroj ve skvělé jízdě. Ten tam byl výkon z Odoleny Vody, kdy se českobudějovickému klubu vůbec nedařilo. Hosté se snažili, ale nedokázali Jihostroji vzdorovat. Schouten a zejména blokař Sedláček hráli skvěle a oba pomohli šesti body Českým Budějovicím k vítězství 25:15 v setu.

Ve třetím setu se čekalo, zda dovede Odolena Voda ještě vzdorovat ve formě hrajícímu Jihostroji. Domácí však drželi otěže utkání pevně v rukou. Od poloviny setu si Jihostroj vytvořil dobrý náskok, který udržel až do konce utkání. Hosté bojovali a předvedli sympatický výkon. Ani ve třetím setu se ale nedostali na dvacet bodů. Jihostroj vyhrál i třetí set a mohl převzít bronzové medaile. Po utkání fanoušci obou táborů předvedli pěkné gesto, když vyvolávali jména týmů opačného tábora.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Byl to jeden z našich lepších výkonů. Od začátku zápasu jsme dobře podávali i bránili. Hlavní ale je, že jsme i výborně útočili, což se nám v posledních zápasech nedařilo. Jsem moc rád, že jsme zakončili sezonu vítězstvím bronzových medailí.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Je úžasný pocit mít na krku medaili a zakončit kariéru s medailí na krku. Ještě navíc před plnou halou a před lidmi, které mám rád.

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): Budějovice byly lepší. My jsme od začátku tahali za kratší provaz. Stoilovič nebo Schouten udělali série na servisu. Jihostroj je zaslouženě třetí.

Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): Budějovice nás přehrály ve všech činnostech. Chtěl bych poděkovat fanouškům i celému klubu za tuto sezonu. Škoda, že jsme neskončili s medailí na krku, ale příští sezonu budeme zase bojovat.