volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 3. 10. 2022

Z Prahy si Jihostroj body neodvezl. Na hřišti Lvů prohrál 0:3

Na hřiště Lvů cestoval Jihostroj v oslabené sestavě. Chyběli nahrávač Giraudo, libero Kryštof, blokař Sedláček a smečař Šulista. Jihostroj v prvním setu sahal po vítězství, ale koncovku zvládli lépe Lvi. Domácím se dařilo i v dalších dvou sadách a Jihočeši tak z Prahy body neodvezli. Napravit reputaci mohou ve čtvrtek ve Sportovní hale proti Zlínu (18).
3. kolo, po 3. 10. 2022, 17:00
VK Lvi Praha
VK Jihostroj České Budějovice
3:0
25:23, 25:19, 25:19

VK Lvi Praha:  Čech, Todua, Schouten, T. Kriško, Tibitanzl, Janouch, libero Moník. Střídali: Kollátor, Pljasecký

VK Jihostroj České Budějovice:  Piskáček, Licek, Polák, van Schie, Michálek, Ondrovič, libero Kovařík. Střídali: M. Kriško, Stoilovič, Zelenka, Emmer

Nejvíce bodů: Schouten 17, T. Kriško 14, Tibitanzl 9 – Michálek a Licek oba 10, M. Kriško 8

Útoky: 41:33

Esa: 5:5

Bloky: 11:5

Chyby soupeře: 18:18

Rozhodčí: Krtička a Rychlík

Diváci: 355

Ohlasy

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): Do zápasu jsme opět vstoupili vlažně. Až do koncovky první sady jsme dělali zbytečně moc chyb. Bylo to takové nesoustředěné. Poté jsme se našli, chytili a začali předvádět svou hru. Rozdílovým hráčem byl jednoznačně Casey Schouten.

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): Vyhráli jsme 3:0, proto musíme být spokojeni. Přesto si myslím, že byl místy náš výkon ospalý. Taková byla půlka prvního setu, ale postupně jsme se zvedli a utkání zakončili tak, jak bychom si představovali.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Dobře jsme začali, naši hru zdobila kvalitní obrana. Ve dvou postaveních jsme se ale dostali do problémů. Nepřihrávali jsme dobře lehčí podání Prahy a nechali jsme soupeři série na servis. Pak po horším příjmu jsme si ještě hůře nahráli, tím pádem je útok složitější proti připravené obraně. Máme mladší tým a bohužel v rozhodujících momentech přijde najednou zlom. Děláme triviální chyby, musíme se lépe soustředit na hru.

Martin Licek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Střetnutí rozhodl útok, na kterém jsme byli doslova tragičtí. Náš výkon si musíme vyhodnotit a zvednout se. Takhle hrát nemůžeme. Gratuluji Lvům k zasloužené výhře.

tabulka UNIQA extraliga 2023/2024

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J.
2. Beskydy
3. Brno
4. Jihostroj
5. Karlovarsko
6. Kladno
7. Liberec
8. Lvi Praha
9. Odolena Voda
10. Ostrava
11. Příbram
12. Ústí nad Labem
13. Zlín
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 26. 09. 2023

Informace k výdeji permanentek

Aktuální zpráva 18. 09. 2023

Jihostroji budou i v nové sezoně pomáhat doplňky od Zinzino