Shrnutí zápasu 6. 10. 2022

V prvním setu Jihostroj odvracel setbol, nakonec porazil Zlín 3:0

Zajímavý první set viděli diváci ve Sportovní hale. Jihostroj vedl už o šest bodů, ale Zlínští skóre dotáhli a vypracovali si dokonce setbol. Domácí však nakonec koncovku zvládli lépe a díky lepšímu servisu i bloku vyhráli také druhou a třetí sadu. Tři body za vítězství tak zůstávají na jihu Čech!
4. kolo, čt 6. 10. 2022, 18:00
VSC Fatra Zlín
3:0
26:24, 25:20, 25:12

VK Jihostroj České Budějovice: van Schie, Michálek, Ondrovič, Piskáček, Licek, Polák, libero Kovařík. Střídali: Kriško, Zelenka

VSC Fatra Zlín: Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozák, Pražák, libero Viceník. Střídali: Toman, Adamec, Šulc, Gálík

Nejvíce bodů: Licek 14, Ondrovič 10, Polák a Michálek oba 9 – Římal 11, Čeketa 6, Pražák, Čechmánek a Kozák všichni 5

Útoky: 30:31

Esa: 10:4

Bloky: 12:3

Chyby soupeře: 24:18

Rozhodčí: Dušek a Buchar

Diváci: 682

Do prvního setu vstoupili domácí jako správný favorit. Po chvíli si vytvořili slušný náskok a vedli 7:1. Jenomže Zlín začal stahovat a najednou bylo vyrovnáno. Činil se zejména hostující Kozák, za domácí byl nejaktivnějším útočným hráčem Licek. Vyrovnaný stav držel až do koncovky, ve které měl Zlín dokonce setbol! Jenomže domácí situaci zvládli a vybojovali důležitou výhru v prvním setu.

Druhý sada byla dlouho vyrovnaná, v mírném vedení se držel Jihostroj. Blokař Ondrovič ve druhém setu pomohl svému týmu dvěma esy, dvěma bloky a celkem šesti body. Když se skóre blížilo do koncovky, bylo utkání nervózní. Zlín potřeboval udělat důležitý krok a vyrovnat zápas, ale projevila se kvalita domácích na servisu.

Zejména plachtící servis Českých Budějovic zlobil hostující družstvo i ve třetím setu. Zlín už dobře věděl, že na palubovce Jihostroje budou zápas ze stavu 0:2 na sety těžko otáčet. Domácí pohánění hlasitými fanoušky ještě přidali a třetí set nakonec skončil rozdílem třídy – 25:12.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Tahle výhra obzvlášť potěší, protože na tom nejsme dobře po zdravotní stránce. Táhnout mužstvo musejí mladí hráči. Začátek byl nervózní a když jsme zvládli koncovku prvního setu, tak to bylo mnohem lepší.

Martin Licek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Výborně jsme začali, vedli jsme dokonce o šest bodů, ale zničehonic jsme udělali chyby. Bylo to stejné jako v Praze, ale tady jsme první koncovku dotáhli, a díky tomu jsme vyhráli celý zápas.

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): Celý zápas byl jen o servisu. Mrzí nás hlavně první set, který jsme prohrávali 1:7 a nakonec jsme soupeře dotáhli a měli jsme setbol. Rozhodlo to, že domácí byli jednoznačně lepší na servisu.

Luan Duc Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): Jihostroj nás přehrál plachtícím servisem, který jsme nebyli schopni přihrát. Pak jsme útočili do plné obrany Jihostroje, proti které to bylo hodně těžké.