Shrnutí zápasu 22. 10. 2022

Jihostroj otočil zápas s Beskydy! Trenér Zach má první výhru

Poprvé po velkých změnách v klubu se Jihostroj představil v domácím prostředí. Začátek utkání byl z jeho strany nervózní a Beskydy vyhrály první set. Od druhého setu ale České Budějovice začaly zápas otáčet, k čemuž vydatně přispěl univerzál van Schie, který poprvé naplno ukázal své schopnosti. Jihostroj tak udržel domácí neporazitelnost a nový trenér Zach si připsal první výhru.
8. kolo, so 22. 10. 2022, 18:00
Black Volley Beskydy
3:1
24:26, 25:16, 25:17, 25:21

VK Jihostroj České Budějovice: Polák, Giraudo, Michálek, Ondrovič, Kriško, Licek, libero Kryštof. Střídali: van Schie, Stoilovič, Leština

Black Volley Beskydy: Mišek, Benda, Goncales Guimaraes, Komorowski, Koloušek, Olmedo, libero Struška. Střídali: Perry, Provazník, Malík

Nejvíce bodů: van Schie 18, Ondrovič 13, Stoilovič 11 – Benda 12, Koloušek 10, Komorowski 9

Útoky: 53:30

Esa: 9:5

Bloky: 8:8

Chyby soupeře: 29:37

Rozhodčí: Rychlík a Buchar

Diváci: 864

Poprvé po velkých změnách v klubu se Jihostroj představil v domácím prostředí. Začátek zápasu byl však ze strany svěřenců Vojtěcha Zacha poznamenaný nervozitou. Hráči chybovali na servisu a trvalo jim, než se dostali do zápasu. S nadšením hrající Beskydy si mezitím vybudovaly náskok a úspěšně blokovaly. Domácím se obrana nedařilo, a nakonec prohráli v koncovce 24:26.

České Budějovice musely ve druhém setu zabrat, k čemuž výrazně pomohl univerzál van Schie. Nizozemec se vůbec poprvé od začátku sezony naplno ukázal před domácím publikem a předváděl výkon, který se od něj očekává. Michálka ve druhém setu vystřídal Stoilovič a také on znamenal zkvalitnění hry domácích. Beskydy sice dlouho drželi krok, ale ke konci už Jihostroj odskočil a vyhrál jasně 25:16.

Ve třetí sadě už byli domácí rozehraní a solili do servisu. Vynikajícím výkonem pomohli blokaři Ondrovič a Polák, který si oba připsali po dvou blocích a čtyřech bodech jen v tomto setu. Nahrávač Giraudo si byl čím dál tím jistější a pro Beskydy bylo těžší se bránit. Stále však hosté hráli velmi sympaticky a dělali Jihostroji problémy. Domácí vyhráli set 25:17.

Čtvrtý set byl velmi podobný. Beskydy se držely v zápase a v určitých pasážích Jihostroj i přehrávaly. Domácí však hnali dopředu fantastičtí fanoušci, kterých byla ve Sportovní hale opět téměř tisícovka. Svou dominanci na útoku prokázal van Schie, který se udržel na úspěšnosti útoku přes 70 procent. Utkání ukončila červená karta pro hosty za špatné střídání. Jihostroj zvítězil 25:21 a celé utkání 3:1 na sety.

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Myslím si, že hráči doma cítili větší zodpovědnost za výkon a byla na nich znát nervozita. Jsem ale rád, že se do toho kluci dostali. Myslím si, že už bylo vidět trochu lepší propojení s univerzálem. Stijn se chytil a zápas pro nás otočil. Zkažených servisů jsme měli hodně, ale to pramení z nervozity v domácí hale. Musíme si postupně vybudovat sebedůvěru.

Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Vítězství bylo velice upracované a ubojované. Celkový výkon nebyl optimální – stále platí, že je na čem pracovat. Nicméně výhry v domácím prostředí si vážíme. Byly momenty, kdy jsme měli série obrovského počtu zkažených servisů. Máme v plánu se krok za krokem pomaličku škrabat tabulkou nahoru.

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): Myslím si, že domácí po návratu svého prvního nahrávače jdou výkonnostně nahoru. Dnes se to potvrdilo. Rozhodl lepší servis v domácím prostředí. My jsme se nedokázali vyrovnat s jejich tlakem na servisu, ale ve chvíli, kdy jsme my zatlačili na domácí my, tak jsme se byli schopní i úspěšně bránit. I tak vyhrál Jihostroj zaslouženě.

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): Výsledek nás trochu mrzí. Myslím si, že od začátku jsme byli celkem vyrovnaným soupeřem. Samozřejmě to bylo dané i tím, že Jihostroji chvíli trvalo, než se rozehrál, a to zejména na servisu. Z naší strany bylo mnoho individuálních chyb a bohužel se nám zápas po prvním vítězném setu nepodařilo dotáhnout do konce.