volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 30. 1. 2023

Drama se šťastným koncem. Jihostroj opět porazil lídra tabulky!

Jihostroj připravil svým fanouškům ve Sportovní hale další pořádné drama! Po dvou setech sice vedl 2:0 a nakročeno měl k hladké výhře, jenže koncovku třetí sady urval Liberec a ve čtvrtém setu bylo vyrovnáno. Opařený Jihostroj prohrával i v tie-breaku 5:8, ale nakonec dokázal průběh zvrátit a připsal si další výhru 3:2 proti lídrovi tabulky.
22. kolo, po 30. 1. 2023, 17:10
VK Jihostroj České Budějovice
VK Dukla Liberec
3:2
26:24, 25:22, 23:25, 13:25, 16:14

VK Jihostroj České Budějovice: Giraudo, Licek, Sedláček, van Schie, Stoilovič, Polák, libero Kovařík. Střídali: Ondrovič, Piskáček, Michálek, Kriško

VK Dukla Liberec: Krajčovič, Ticháček, Demar, Veselý, Gavenda, Dias Gomez, libero Maar. Střídali: Staněk, Bryknar, Jemeljanovs, Pavlíček

Nejvíce bodů: van Schie 24, Polák, Stoilovič a Licek všichni 12 – Demar a Gavenda oba 19, Diaz Gomez 17

Útoky: 63:57

Esa: 6:8

Bloky: 8:7

Chyby soupeře: 26:38

Rozhodčí: Krtička a Dmejchal

Diváci: 928

Komentář

Zápas Jihostroje s Libercem sliboval zajímavou podívanou. Tabulkové postavení favorizovalo první tým tabulky z Liberce, lepší vzájemná bilance z posledních vzájemných zápasů zase domácí České Budějovice. První set byl dlouho vyrovnaný, týmy se tahaly o každý bod. Jihostroj byl díky hlasité podpoře fanoušků o něco živější a ve vypjaté koncovce setu zvítězil 27:25.

Druhý set byl opět dramatický. Žádný ze soupeřů neodskočil na větší rozdíl. Vynikající zápas hrál především domácí nahrávač Giraudo s univerzálem van Schiem. Liberec kvalitně bránil a nedal domácím jediný míč zadarmo. Až v koncovce dokázal Jihostroj soupeři odskočit a svůj náskok už si zkušeně pohlídal – 25:22.

Stav utkání byl po dvou setech pro libereckou Duklu kritický. V celé sezoně se ještě nestalo, aby prohrála zápas bez ztráty setu. Třetí sada tak byla opět velmi dramatická a diváci v hale i u televizních obrazovek se bavili u pěkných výměn. Libereckým pomohl na útoku Demar a České Budějovice tentokrát v koncovce neuspěly. Hosté vytloukli blok Jihostroje a vítězným setem se dostali se zpátky do zápasu.

Čtvrtý sada už se vymykala dosavadnímu průběhu utkání. Liberecké dostala vítězná koncovka na koně a Jihostroj se bránil jen velmi těžko. Hosté si vybudovali rychle náskok, vedli průběžně dokonce 16:7. Trenér Zach reagoval nasazením druhého nahrávače Piskáčka ve snaze oživit českobudějovickou hru, bylo to však málo platné. Dukla si došla pro hladké vítězství ve čtvrtém setu.

Do tie-breaku šla v lepší pozici Dukla, který jasně ovládla čtvrtý set. Nasvědčoval tomu také začátek páté sady, která byla v režii hostů. Zdálo se, že domácí jsou pod dekou. Jenže Jihostroj nakopnuly dva skvělé bloky Ondroviče a rázem byl stav 10:10. Koncovka byla hodně vypjatá, týmy žádaly přezkoumání challenge systémem v různých okamžicích. Nakonec právě videozáznam definitivně ukončil zápas, když odhalil bloky hostů. Jihostroj zvítězil 16:14, celkově 3:2 na sety a podruhé tak v domácím prostředí porazil vedoucí tým extraligy.

Ohlasy

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Soupeř začal od třetího setu riskovat servis a vycházelo mu to. Musím říct, že Liberec je velmi dobře poskládaný tým. Zdá se mi, že zapracoval na příjmu. Je právem na prvním místě a o to více si cením toho, že jsme ho dokázali porazit.

Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Obzvláště první dva sety se hrál dobrý volejbal a díky našemu servisu a obraně se vyvíjely lépe pro nás. Ve třetím setu došlo k obratu, protože Liberec začal hrát lépe na servisu a trochu nás odtáhl od sítě. Byly tam i nějaké naše nepřesnosti. Čtvrtý set bych raději z hodnocení vynechal úplně. V tie-breaku se měnily strany za stavu 5:8 a nevypadalo to vůbec dobře, nicméně díky obraně na síti i v poli jsme se dokázali vrátit do pátého setu a otočit ho.

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): Myslím si, že to byla reklama na volejbal. Oba týmy si zasloužily vyhrát, ale Budějovice byly šťastnější. Myslím si, že v tie-breaku jsme byli lepší. Vedli jsme o tři body a v tu chvíli jsme potřebovali uhrát další bod, což se nám bohužel nepodařilo. Jsem hrdý na svůj tým, že jsme se zvedli z výsledku 0:2.

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): Vypadalo to, že tady prohrajeme 0:2, takže jsme rádi za jeden bod. I když ve čtvrtém setu jsme si dokázali, že jsme si z Budějovic mohli odvézt víc. Teď nás to může jen mrzet, protože jsme si zápas prohráli sami vlastními chybami.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 17. 04. 2024

Zápas? V očích mám vždy oheň a z uší mi jde kouř, říká Okolić

Aktuální zpráva 16. 04. 2024

Středa od 20:15 – Praha vs. Jihostroj