Shrnutí zápasu 11. 2. 2023

Jihostroj porazil Brno suverénně ve třech setech

Jihostroj se v poslední době dostal do parádní formy, kterou potvrdil také v zápase s Brnem. První set byl sice až do koncovky vyrovnaný, od druhého ale České Budějovice razantně zlepšily servis opanovaly zbytek utkání. Díky bezpečnému náskoku mohly už ve druhém setu poslat na hřiště i kompletní lavičku.
24. kolo, so 11. 2. 2023, 18:00
Volejbal Brno
3:0
25:23, 25:18, 25:19

VK Jihostroj České Budějovice: Giraudo, Licek, Ondrovič, van Schie, Stoilovič, Polák, libero Kovařík. Střídali: Michálek, Sedláček, Kriško, Šulista, Piskáček

Volejbal Brno: Kovalčuk, Drahoňovský, Bukáček, Zmrhal, Jirásek, Crins, libero Kop. Střídali: Janečka

Nejvíce bodů: van Schie 9, Polák a Kriško oba 7 – Zmrhal 14, Drahoňovský 8, Jirásek 7

Útoky: 32:28

Esa: 5:5

Bloky: 6:4

Chyby soupeře: 32:23

Rozhodčí: Nedbálek a Rychlík

Diváci: 845

Jihočeši byly jasným favoritem zápasu, v prvním setu bylo ale skóre dlouho vyrovnané. Domácí hráči začali vlažněji a chybovali na servisu. Brno táhl bývalý hráč Jihostroje Zmrhal, který z pozice univerzála zaměstnával českobudějovickou obranu. Set byl vyrovnaný až do samotné koncovky, kterou nakonec získali domácí – 25:23.

Od druhého setu domácí znatelně vylepšili servis, díky kterému se brzy dostali do bezpečného vedení. Trenér Jihostroje si dokonce mohl dovolit pustit do hřiště celou lavičku a ze zahajovací sestavy zůstával na palubovce pouze libero Kovařík. České Budějovice ovládly druhý set – 25:18.

Ve třetím dějství bylo jasné, že Brno se o obrat už nepokusí. Jihostroj se dostal do tempa a dál pokračoval v razantním servisu. Ve formě byl také střídající univerzál Kriško, se kterým si obrana Brna nevěděla rady. Zmrhal se snažil ještě průběh zápasu zdramatizovat, ale sám na to nestačil. Domácí ovládli i třetí sadu a celý zápas vyhráli 3:0.

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Jsem rád, že se zápas od druhého setu vyvíjel příznivě, a mohli hrát kluci, kteří nejsou tolik vytížení. S Matiasem se tak mohli sehrát i hráči, kteří se s ním jinak při zápase na hřišti moc nepotkají. První set byl od nás trochu lehkovážný, je zkrátka znát, že play-off už klepe na dveře. Ještě se ale musíme soustředit na poslední dva zápasy základní části.

Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Škoda našeho servisu v prvním setu, ve kterém jsme hodně kazili. Od druhého setu jsme zápas plně kontrolovali a jsme rádi za tři body.

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): My jsme drželi s Jihostrojem krok pouze v prvním setu. Od druhého začal být Jihostroj lepší na podání, a hlavně na útoku. Domácí zaslouženě vyhráli.

David Janků (kapitán Volejbal Brno): V prvním setu to vypadalo, že zápas bude vyrovnaný, nepovedla se nám ale koncovka. Druhý a třetí set už byl pod nadvládou Českých Budějovic, které si šly suverénně pro tři body.