Shrnutí zápasu 25. 1. 2023

Jihostroj vyhrál 3:0, v Poháru CEV ale pokračuje Maaseik

Zaplněná Sportovní hala viděla vítězství Jihostroje s hořkosladkou příchutí. Po porážce 1:3 z prvního zápasu České Budějovice zvládly v odvetě nelehký úkol – díky vítězství v úvodních třech sadách vybojovaly zlatý set, v něm ale dominance domácích skončila. Belgickému Maaseiku to stačilo na postup do dalšího kola Poháru CEV. Pro Jihostroj cesta evropským pohárem končí.
CEV – Play-off 2, st 25. 1. 2023, 18:00
Greenyard Maaseik
3:0
27:25, 25:21, 25:16 – 9:15

VK Jihostroj České Budějovice: Polák, Giraudo, Licek, Ondrovič, van Schie, Stoilovič, libero Kryštof. Střídali: Sedláček, Michálek

Greenyard Maaseik: Protopsaltis, Treial, Reggers, Bartoš, Fornes, Vanker, libero Perin. Střídali: Baghdady, Hetman, Cox, Aloisi

Nejvíce bodů: van Schie 20, Licek 15, Ondrovič 11 – Reggers 21, Treial 8, Protopsaltis 7

Útoky: 52:40

Esa: 2:4

Bloky: 12:7

Chyby soupeře: 18:23

Rozhodčí: Husejnovič a Cormie

Diváci: 1340

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): První dva sety byly hodně těžké a vyrovnané a já jsem pyšný, že jsme hráli naprosto vyrovnanou partii. Potvrdili jsme, že doma jsme nepříjemní úplně pro kohokoliv. Třetí set byl taková třešnička, kdy jsme soupeře úplně deklasovali. Naše nasazení bylo skvělé a bylo to hodně i díky divákům, kteří nás opět hnali dopředu – bylo to stejné jako proti Karlovarsku a za to jsem nesmírně rád. Jsem nadšený, ale zároveň zklamaný, protože postup byl relativně blízko.

Martin Kryštof (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Odehráli jsme skvělou partii proti dobře hrajícímu Maaseiku, navíc ve třetím setu jsme dominovali. Bohužel rozhodují maličkosti a ve zlatém setu jsme bohužel trochu nezvládli situaci, kdy byl na podání Bartoš. Jinak bych to neviděl kriticky, ale je to ohromná škoda. Myslím, že jsme divákům ukázali, že opravdu chceme postoupit. Moc jim děkujeme za úžasnou podporu.

Fulvio Bertini (trenér Greeenyard Maaseik): Sice jsme prohráli 0:3, ale pak ve zlatém setu se nám povedlo správně nastavit hlavy. Byl to ale úžasný zápas, byla tady spousta fanoušků, kterým se volejbal musel líbit. Jsme moc rádi, že jsme urvali postup.