volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 20. 3. 2023

Podruhé bez ztráty setu! Jihostroj je krok od semifinále

Jihostroj nenechal Odolenu Vodu zdramatizovat čtvrtfinále ani v jejím bouřlivém domácím prostředí. Stejně jako v prvním zápase byla klíčová koncovka prvního setu, kterou opět zvládli lépe Jihočeši. Ve zbývajících dvou setech už České Budějovice vyhrály větším rozdílem a podruhé slaví vítězství 3:0. V sérii tak vedou 2:0 na zápasy a ve čtvrtek si mohou ve Sportovní hale zajistit postup do semifinále!
Čtvrtfinále – 2, po 20. 3. 2023, 18:00
AERO Odolena Voda
VK Jihostroj České Budějovice
0:3
29:31, 17:25, 19:25

AERO Odolena Voda: Chevalier, Carmody, Hladík, Svoboda, Horák, Chancy, libero Ježek. Střídali: Cukur, Šulc, Ferraro

VK Jihostroj České Budějovice: Giraudo, Stoilovič, Ondrovič, van Schie, Michálek, Polák, libero Kryštof. Střídali: Licek, Sedláček

Nejvíce bodů: Chevalier a Hladík oba 10, Carmody a Svoboda oba 8 – van Schie 21, Polák, Michálek a Stoilovič všichni 9

Útoky: 35:44

Esa: 3:9

Bloky: 8:9

Chyby soupeře: 19:19

Rozhodčí: Činátl a Rychlík

Diváci: 577

Komentář

Vstup do zápasu měly Budějovice o trochu lepší a byly v mírném vedení. V polovině setu se dostali hosté do čtyřbodového vedení, domácí se však nevzdávali. Začali stahovat bod za bodem a při vstupu do koncovky byl náskok hostů jen dvoubodový. Domácí se díky tříbodové šňůře dostali jako první setbolu, ale koncovka byla dlouhá. Vedení se několikrát přelilo z jedné na druhou stranu, až nakonec přihráli domácí servis hostů na druhou stranu a Budějovice trestaly. Dostaly se tak do vedení 1:0.

Bohužel pro domácí vstup do druhého setu měli znovu lepší hosté. Servisem nahrávač Giraudo dokázal náskok svého týmu zvýraznit, byl sedmibodový. AERO nemělo vůbec přihráno a hrálo proti kompaktní obraně. Set se dohrál ke spokojenosti hostů, kteří vedli již 2:0.

I vstup do třetího setu měl Jihostroj lepší a hned z kraje vedl o tři body. A zase za to mohl Giraudo, který svým servisem velmi trápil domácí přihrávače. AERO se však drželo na dostřel, ale až koncovka setu znamenala větší rozdíl. České Budějovice vyhrály 3:0 a v sérii vedou již 2:0.

Autor: Tomáš Havlát (Aero Odolena Voda)

Ohlasy

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): Zápas měl podobný průběh jako zápas první v Budějovicích. Zase málo chybělo k výhře v prvním setu, pak druhý a třetí set jsme odešli na přijmu a těžce se nám šlo do bodu. Neskládáme hlavy a určitě se chceme ještě vrátit na Vodolku.

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): Zase škoda prvního setu, stejně jako v Budějovicích jsme ho měli dobře rozehraný, ale nevyužili jsme několik možností, jak ho vyhrát. Druhý a třetí set se soupeř rozehrál hlavně na servisu, kde měl několik bodových šňůr. Ještě byl rozdíl v uhrávání těžkých situací, tak byly Budějovice lepší, a proto si myslím, že vyhrály. Musíme teď posbírat veškeré mentální síly do čtvrtečního zápasu a věřit, že sem sérii ještě můžeme vrátit. Děkuji všem divákům, protože atmosféra byla prostě skvělá.

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Zápas rozhodla koncovka prvního setu. Domácí do toho dali všechno a hráli o 200 procent lépe než v prvním zápase u nás. My jsme ale také hráli lépe a dařilo se nám na příjmu. Zvládli jsme tlak domácích na servisu. Věřím, že můžeme hrát ještě o něco lépe, když nám v domácím prostředí pomohou diváci. Doma chceme sérii ukončit, abychom hned v první možnou chvíli vybojovali postup.

Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Ohromně těžký zápas. Myslím si, že to bylo podobné jako v Českých Budějovicích, kde celý vývoj velkou měrou ovlivnil první set. I teď jsme ho zaplaťpánbůh urvali a pak už jsme si začali věřit. Myslím si, že jsme hráli výborně v obraně. Útočníci byli výborní, a o to jsme to měli snazší my vzadu. Musím pochválit našeho nahrávače Matiho, protože to, co předváděl na servisu, bylo neuvěřitelné. Máme druhý krůček a pro třetí si půjdeme doma.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 17. 06. 2024

Prodej permanentek na sezonu 2024/25 zahájen!

Aktuální zpráva 14. 06. 2024

Shrnutí změn v kádru pro sezonu 2024/25