Shrnutí zápasu 20. 3. 2023

Podruhé bez ztráty setu! Jihostroj je krok od semifinále

Jihostroj nenechal Odolenu Vodu zdramatizovat čtvrtfinále ani v jejím bouřlivém domácím prostředí. Stejně jako v prvním zápase byla klíčová koncovka prvního setu, kterou opět zvládli lépe Jihočeši. Ve zbývajících dvou setech už České Budějovice vyhrály větším rozdílem a podruhé slaví vítězství 3:0. V sérii tak vedou 2:0 na zápasy a ve čtvrtek si mohou ve Sportovní hale zajistit postup do semifinále!
Čtvrtfinále – 2, po 20. 3. 2023, 18:00
AERO Odolena Voda
0:3
29:31, 17:25, 19:25

AERO Odolena Voda: Chevalier, Carmody, Hladík, Svoboda, Horák, Chancy, libero Ježek. Střídali: Cukur, Šulc, Ferraro

VK Jihostroj České Budějovice: Giraudo, Stoilovič, Ondrovič, van Schie, Michálek, Polák, libero Kryštof. Střídali: Licek, Sedláček

Nejvíce bodů: Chevalier a Hladík oba 10, Carmody a Svoboda oba 8 – van Schie 21, Polák, Michálek a Stoilovič všichni 9

Útoky: 35:44

Esa: 3:9

Bloky: 8:9

Chyby soupeře: 19:19

Rozhodčí: Činátl a Rychlík

Diváci: 577

Vstup do zápasu měly Budějovice o trochu lepší a byly v mírném vedení. V polovině setu se dostali hosté do čtyřbodového vedení, domácí se však nevzdávali. Začali stahovat bod za bodem a při vstupu do koncovky byl náskok hostů jen dvoubodový. Domácí se díky tříbodové šňůře dostali jako první setbolu, ale koncovka byla dlouhá. Vedení se několikrát přelilo z jedné na druhou stranu, až nakonec přihráli domácí servis hostů na druhou stranu a Budějovice trestaly. Dostaly se tak do vedení 1:0.

Bohužel pro domácí vstup do druhého setu měli znovu lepší hosté. Servisem nahrávač Giraudo dokázal náskok svého týmu zvýraznit, byl sedmibodový. AERO nemělo vůbec přihráno a hrálo proti kompaktní obraně. Set se dohrál ke spokojenosti hostů, kteří vedli již 2:0.

I vstup do třetího setu měl Jihostroj lepší a hned z kraje vedl o tři body. A zase za to mohl Giraudo, který svým servisem velmi trápil domácí přihrávače. AERO se však drželo na dostřel, ale až koncovka setu znamenala větší rozdíl. České Budějovice vyhrály 3:0 a v sérii vedou již 2:0.

Autor: Tomáš Havlát (Aero Odolena Voda)

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): Zápas měl podobný průběh jako zápas první v Budějovicích. Zase málo chybělo k výhře v prvním setu, pak druhý a třetí set jsme odešli na přijmu a těžce se nám šlo do bodu. Neskládáme hlavy a určitě se chceme ještě vrátit na Vodolku.

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): Zase škoda prvního setu, stejně jako v Budějovicích jsme ho měli dobře rozehraný, ale nevyužili jsme několik možností, jak ho vyhrát. Druhý a třetí set se soupeř rozehrál hlavně na servisu, kde měl několik bodových šňůr. Ještě byl rozdíl v uhrávání těžkých situací, tak byly Budějovice lepší, a proto si myslím, že vyhrály. Musíme teď posbírat veškeré mentální síly do čtvrtečního zápasu a věřit, že sem sérii ještě můžeme vrátit. Děkuji všem divákům, protože atmosféra byla prostě skvělá.

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Zápas rozhodla koncovka prvního setu. Domácí do toho dali všechno a hráli o 200 procent lépe než v prvním zápase u nás. My jsme ale také hráli lépe a dařilo se nám na příjmu. Zvládli jsme tlak domácích na servisu. Věřím, že můžeme hrát ještě o něco lépe, když nám v domácím prostředí pomohou diváci. Doma chceme sérii ukončit, abychom hned v první možnou chvíli vybojovali postup.

Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Ohromně těžký zápas. Myslím si, že to bylo podobné jako v Českých Budějovicích, kde celý vývoj velkou měrou ovlivnil první set. I teď jsme ho zaplaťpánbůh urvali a pak už jsme si začali věřit. Myslím si, že jsme hráli výborně v obraně. Útočníci byli výborní, a o to jsme to měli snazší my vzadu. Musím pochválit našeho nahrávače Matiho, protože to, co předváděl na servisu, bylo neuvěřitelné. Máme druhý krůček a pro třetí si půjdeme doma.