Shrnutí zápasu 2. 11. 2023

Jihostroj zvládl odvetu s Brnem bez ztráty setu

V prvním zápase sezony Brno porazilo České Budějovice 3:2, odveta na jihu Čech tak měla zajímavou zápletku. Jihostroj však potvrdil dlouhodobou dominanci v domácím prostředí a nedal hostům šanci. Ve vynikající atmosféře se Jihočeši vybičovali ke skvělému výkonu a svůj druhý domácí zápas vyhráli opět bez ztráty setu.
14. kolo, čt 2. 11. 2023, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
Volejbal Brno
3:0
25:19, 25:20, 25:16

VK Jihostroj České Budějovice: Carísio, Balabanov, Taylor-Parks, van Schie, Luengas, Ondrovič, libera Michálek a Kovařík. Střídali: Sedláček a Leština

Volejbal Brno: Dixon Reece, Janků, Janečka, Thiessen, Ross, Marocchi, libero Kop. Střídali: Vítámvás a Bukáček

Nejvíce bodů: Luengas 14, van Schie 13, Taylor-Parks 12 – Janečka 9, Ross 8, Janků a Thiessen oba 6

Útoky: 31:29

Esa: 9:2

Bloky: 10:4

Chyby soupeře: 25:20

Rozhodčí: Buchar a Kvarda

Diváci: 724

Domácí Jihostroj do svého čtvrtého utkání sezony vstupoval vcelku pod tlakem. Jihočeši mají vysoké ambice, ale z úvodních třech zápasů dvakrát prohráli, z toho jednou právě s hostujícím Brnem. Od začátku prvního setu však byli domácí v mírném vedení. Dařil se jim servis a skvěle hráli také na bloku. Brněnští se drželi alespoň na dostřel, ale v závěru domácí odskočili na stav 22:16 a v klidu dohráli koncovku.

Začátek druhého setu byl vyrovnaný. Jihostroj mírně polevil a brněnským se začalo dařit. Několikrát nebezpečně udeřil Janečka a Ross, kteří dostali od nahrávače Dixona Reece vymalované nahrávky. Brno vedlo ještě ze stavu 12:9, pak se ale postupně začal obraz hry znovu otáčet ve prospěch domácích. Carísio využil svého univerzála van Schieho, který pomohl domácím k vítězství ve druhém setu 25:20.

Třetí set už si Jihostroj pohlídal. Vidět byl bulharský smečař Balabanov a také kanadský blokař Taylor-Parks, který zaznamenal jen ve třetím setu na blokaře skvělých šest bodů. Domácí byli ve třetí sadě dominantním týmem a Brno už na rozjetý Jihostroj nestačilo. Domácí si pohlídali vítězství 3:0 na sety a bez ztráty jediného setu vyhráli také druhý domácí zápas. Pro Brno zůstávají dosud jediné získané body z prvního zápasu sezony, který hrálo právě proti Českým Budějovicím.

Ohlasy

Eduardo Carísio (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Odehráli jsme velmi kvalitní zápas. Hlavně jsme začali skvěle na servisu i na příjmu a dařila se nám mezihra. Ve druhém setu jsme Brno trochu nechali rozehrát, ale po nějakém sedmnáctém bodu jsme se do toho znovu dostali. Ve třetím setu jsme tlačili, drželi jsme rytmus a dotáhli zápas k vítězství. Teď už se musíme soustředit na sobotní zápas v Ostravě, protože nemáme moc času na načerpání sil.

Andrzej Kowal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Dobrý zápas a pro nás také velmi důležitý, protože náš tým potřebuje více sebevědomí. Mám radost hlavně z toho, že jsme hráli naši hru a před domácími fanoušky jsme předvedli kvalitní výkon. Musíme na to navázat i ve venkovních zápasech, hned první příležitost přijde v sobotu v Ostravě.

David Janků (kapitán Volejbalu Brno): Největší rozdíl byl na servisu, na kterém nás domácí neskutečně tlačili a my jsme jejich nápor neustáli. Od toho se pak odvíjel i náš útok. Jihostroj měl skoro všechno dobře přihrané a snadno se mu útočilo.

Ondřej Marek (trenér Volejbalu Brno): Domácí vyhráli zaslouženě. Myslím si, že rozhodly výškové parametry, které hrají pro jejich tým. Jihostroj měl rozhodně i lepší servis. My jsme bojovali, ale na dobře hrající domácí tým nám to nestačilo.