Shrnutí zápasu 9. 11. 2023

Jihostroj porazil v derby Příbram 3:0

Tři domácí zápasy, třikrát 3:0. Jihostroj se od poloviny prvního setu utrhl a nestačil ho zbrzdit ani bojovný výkon Příbrami. Českobudějovické publikum tak bylo svědkem dalšího hladkého vítězství, které Jihostroji pomohlo potvrdit pozici na předních místech tabulky. Už v sobotu se Jihočeši představí na horké půdě Karlovarska.
13. kolo, čt 9. 11. 2023, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK Trox Příbram
3:0
25:19, 25:17, 25:21

VK Jihostroj České Budějovice: Carísio, Balabanov, Taylor-Parks, van Schie, Luengas, Sedláček, libera Michálek a Kovařík. Střídali: Ondrovič, González a Emmer

VK Trox Příbram: D. Rosenbaum, Andrade, Šábrt, Toman, Lyzanets, Benítez, libero Verasio. Střídal: F. Ureš

Nejvíce bodů: van Schie 16, Luengas 13, Taylor-Parks 9 – Andrade 8, Šábrt 7, D. Rosenbaum a F.Ureš oba 6

Útoky: 40:29

Esa: 4:5

Bloky: 11:5

Chyby soupeře: 20:18

Rozhodčí: Činátl a Olt

Diváci: 704

Jihostroj byl v derby s Příbramí favoritem zápasu, ostatně jako při většině domácích zápasů. Hosté drželi ze začátku prvního setu krok i bez svého prvního univerzála, který na jih Čech citelně chyběl. Zápas byl vyrovnaný do poloviny prvního setu, pak začali Českobudějovičtí odskakovat. Na servisu byl opět nebezpečný Carísio, jehož tým nepřipustil v koncovce setu žádné drama.

Druhá sada byla už o něco jednoznačnější ve prospěch domácího Jihostroje. Příbramští bojovali a předvedli některé pěkné akce, jenže České Budějovice měly herně navrch. Univerzál van Schie byl ve formě a celý jihočeský tým se výrazně zlepšil na servisu oproti předchozím zápasům. Jihostroj si dokráčel pohodlně i pro zisk druhé sady.

Za stavu 2:0 pro Jihostroj už měla Příbram velmi těžkou pozici se zápasem ještě něco udělat. Domácí byli v laufu a vypustili chvíli na hřiště i svého nového kubánského univerzála Gonzáleze, který k radosti publika hned zatloukl hřebík na polovinu Středočechů. Příbram se přesto držela a pokračovala v bojovném výkonu. Vůbec nejvíce se jí podařilo zdramatizovat právě třetí koncovku, ale jednadvacátý bod byl jejím maximem. Na bloku skvěle zahrál Sedláček, který ukončil zápas za stavu 3:0 pro domácí.

Ohlasy

Eduardo Carísio (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Byl to těžký zápas, protože jsme věděli, že soupeř bude bojovat. Příbram zahrála dobře v posledním zápase, takže jsme se na ni důsledně připravovali. Na začátku zápasu jsme měli trochu problémy, ale pak už jsme se dostali do našeho obvyklého tempa a udrželi jsme ho po celou dobu.

Andrzej Kowal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Většinu zápasu jsme hráli opravdu dobře. Jednou nebo dvakrát v každém setu ale nastalo několik výměn v řadě, kdy jsme si neudrželi naši úroveň hry. Musíme se lépe soustředit a odbourat to, protože proti top týmům pak můžeme mít velký problém se vrátit do zápasu. Celkově jsem ale spokojen, hráli jsme trpělivě, a přece jen jsme vyhráli 3:0. V dalších zápasech budeme více zapojovat nového univerzála, takže věřím, že budeme ještě silnější.

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): Nejsme úplně ve zdravotní pohodě a chyběl nám první univerzál, což nás hodně oslabilo. Myslím si, že je to škoda, protože bychom s Budějcemi mohli hrát vyrovnaněji. Škoda posledního setu, ve kterém jsme se dlouho drželi a měli jsme šanci v něm něco uhrát. Budějovice nás vždy přehrály v jedné otočce, kdy jsme nedokázali otočit jejich podání, a pak už jsme je nedotáhli.

Lubomír Vašina (trenér VK Trox Příbram): Snažili jsme se bojovat, co to šlo. Nicméně Budějovice hrály koncentrovaně a vždycky udělaly sérii bodů, kterou nám odskočily. Některé sekvence zápasu byly bojovné a fanouškům se musely líbit.