Shrnutí zápasu 6. 1. 2024

Jihostroj ve šlágru přejel silné Kladno 3:0

Do prvního utkání roku 2024 nastoupil Jihostroj s uzdraveným nahrávačem Carísiem a s podporou více než tisícovky diváků, které přilákal atraktivní duel s Kladnem. Českobudějovičtí však nepovolili soupeři zdramatizovat ani jednu koncovku a zvítězili překvapivě rychle 3:0. Tímto výsledkem vyhráli všech sedm domácích zápasů extraligy! Už v úterý je čeká zápas Ligy mistrů proti Lüneburgu.
16. kolo, so 6. 1. 2024, 18:00
Kladno volejbal cz
3:0
25:20, 25:19, 25:21

VK Jihostroj České Budějovice: Ondrovič, Carísio, Balabanov, Taylor-Parks, González, libero Kovařík. Střídali: van Schie a Emmer

Kladno volejbal cz: Imamura, Zajíček, Platačs, Sepännen, Graham, Neves, libero Fernandéz. Střídal: Čeketa a Villarreal

Nejvíce bodů: Luengas 15, Taylor-Parks 11, Ondrovič a González oba 6 – Platačs 12, Graham 6, Seppänen 5

Útoky: 28:27

Esa: 6:1

Bloky: 11:6

Chyby soupeře: 30:26

Rozhodčí: Rychlík a Dmejchal

Diváci: 1114

Na první utkání dorazila do českobudějovické Sportovní haly největší návštěva sezony, pokud nepočítáme utkání Ligy mistrů. Plná hala podporovala Jihočechy, kteří do té doby v rámci extraligy neztratili doma ani jeden set. Domácí byli od začátku utkání o něco úspěšnější, ale Kladno potvrzovalo pozici silného soupeře a brzy se na Jihostroj dotáhlo. Stav byl vyrovnaný až do stavu 16:16, kdy se Kladno dotáhlo na Jihostroj z nepříznivého stavu 13:16. Jenže v závěru setu dominovali domácí, kteří nakonec zvítězili hladce 25:20.

V úvodu druhé sady se domácí dostali do vedení 4:1 a poté ještě 8:3. Scénář byl v celém setu podobný – když už se Kladenští dostávali do kontaktu, Jihočeši opět odskočili. Domácím příliš nešel servis, zato bloky měl excelentní. Jihočeši se opět v závěru setu dostali do trháku a vedli už 19:14. Hosté se ani tentokrát nedostali do napínavé koncovky a skončili na devatenácti bodech.

Také třetí set rozehrál Jihostroj výrazně lépe než soupeř, když se dostal během chvíle do vedení 6:2. Domácímu nahrávači Carísiovi, který hrál zápas po měsíční pauze způsobené zraněním, se dařila hra středem s Taylorem-Parksem. Kladno se už na Jihostroj téměř dotáhlo za stavu 22:20 pro domácí. České Budějovice si však v koncovce opět poradily a nepřipustily drama. Jihostroj tak vyhrál i sedmé domácí extraligové utkání výsledkem 3:0.

Eduardo Carísio (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Tři nula, co k tomu říct. Zatím se nám doma daří skvěle, všechny zápasy jsme zvládli rychle. Kladno byl těžký soupeř, ale pomohli nám fanoušci, kteří nás hlasitě podporovali. Nám vyšly začátky všech setů, které jsme vždycky dobře odstartovali a soupeř musel dotahovat. Důležité bylo, že jsme Kladno nepustili ani jednou do koncovky. V takových výkonech bychom chtěli pokračovat.

Andrzej Kowal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Hodně dlouho jsme nehráli, takže jsme před zápasem nevěděli, v jaké budeme formě. Mám radost, že se nám opět doma dařilo a odstartovali jsme skvěle nový rok. Vítězství proti Kladnu je cenné, protože v této sezoně patří k týmům, které hrají na špici tabulky. Fanoušků přišlo opravdu hodně a děkujeme jim za pomoc. Teď se ale musíme soustředit na úterní zápas proti Lüneburgu v Lize mistrů, který pro nás bude velmi důležitý.

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): My jsme ani v jednom setu nezachytili začátek a pak pro nás bylo těžké hrát. Byli jsme vyčichlí a spíš jsme čekali na to, co udělá soupeř. Jihostroj předváděl velmi slušný volejbal, nám bohužel nešel ani servis a velký rozdíl byl ve ztrátě a mezihře. Jihostroji gratuluju, vyhrál zaslouženě.

Arnaud Josserand (trenér Kladno volejbal cz): Hráli jsme zabržděně a celý zápas jsme se pořádně nerozjeli. Domácí předváděli dobrý volejbal, kvalitně podávali a dokázali měnit varianty servisu. Ve druhém setu jsme začali být naštvaní kvůli některým výrokům rozhodčích a nechali jsme se rozhodit. Gratuluji domácímu týmu k zaslouženému vítězství.