Shrnutí zápasu 8. 2. 2024

České Budějovice nedaly Beskydům šanci

Jihostroj byl proti Beskydům jasným favoritem, přesto neponechal nic náhodě a celý zápas odehrál v nejsilnější sestavě. Domácí měli od začátku duel pevně pod kontrolou a vyhráli rychle ve třech setech. Na pátém místě aktuálně Českobudějovičtí ztrácí jeden bod na čtvrté Karlovarsko a jsou stále ve hře o to dostat se mezi první tři týmy tabulky.
19. kolo, čt 8. 2. 2024, 18:00
Black Volley Beskydy
3:0
25:19, 25:15, 25:17

VK Jihostroj České Budějovice: Balabanov, Okolić, González, Luengas, Sedláček, Carísio, libero Kovařík. Střídal: Zelenka

Black Volley Beskydy: Hilšer, Mečiar, Přibyl, Sztolarik, Malík, Danylov, libero Míček. Střídal: Flegr a Krejčíček

Nejvíce bodů: Luengas 13, González 12, Okolić 8 – Sztolarik 13, Mečiar 7, Danylov 6

Útoky: 36:30

Esa: 5:1

Bloky: 6:8

Chyby soupeře: 28:12

Rozhodčí: Činátl a Kvarda

Diváci: 644

V dohrávce 19. kola byli jednoznačnými favority domácí. Jihostroj neponechal nic náhodě a hrál ve své nejsilnější sestavě, přestože několik hráčů nebylo ve zdravotní pohodě. Beskydy nezačaly špatně a držely krok. České Budějovice však v polovině setu překlopily vedení na svou stranu a v závěru setu měly už pětibodový náskok, který zajistil hladké vítězství v prvním setu.

Druhé dějství bylo od počátku ve prospěch domácího týmu, který nepolevoval ani když měl už velký náskok. Jihostroj vedl 19:9 a univerzál González pohodlně skládal balony na polovinu soupeře. Trenér Kowal ani tak neprostřídal své hráče a raději nechával sehrát své klíčové hráče. V závěru setu si připsal jednoblok i nahrávač Carísio, který dovedl svůj tým k vítězství 25:15.

Zápas se hrál velmi rychle a ani do třetí sady nechtěli domácí nic protahovat a nechávali na hřišti nejsilnější sestavu. Jihostroj hrál stabilně, na příjmu se dařilo Balabanovi i Kovaříkovi a v útoku se o vše postarali Luengas s Gonzálezem. Domácí vedli už 12:7 a drželi otěže utkání. Beskydy navíc ještě ulehčily Jihostroji vítězství tím, že nedávaly servis. Tři body tak zůstaly po jednoznačném průběhu utkání na jihu Čech.

Aleksandar Okolić (blokař VK Jihostroj České Budějovice): Nebylo to tak jednoduché, jak napovídá výsledek. Byli jsme trochu unavení, hrajeme hodně zápasů doma i venku, takže jsme hledali zbytky energie. Hrál jsem doma v Českých Budějovicích vůbec poprvé a moc se mi líbila atmosféra. Lidi fandili a jsem rád, že jsme se jim odvděčili vítězstvím. Gratuluju celému týmu a už se soustředíme na další důležité zápasy.

Petr Kohout (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Hráli jsme doma po dlouhé době a naše hala má vždycky pozitivní vliv na náš výkon. Odehráli jsme zápas přesně tak, jak jsme měli. Nepodcenili jsme soupeře a od začátku jsme diktovali tempo hry. Bylo vidět nasazení, takže jsme spokojeni.

Marek Perry (kapitán Black Volley Beskydy): Jednoznačné utkání. Budějovice se na nás dobře připravily, na příjmu na tom byly hodně slušně a my jsme nebyli schopni důrazně podávat. Sice-out jsme měli celkem dobrý, ale jediné, co můžu dál říct, je gratulace soupeřům.

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): Domácí byli od začátku lepší. Tlačili nás servisem, který víceméně nekazili, na rozdíl od nás. My jsme na podání úplně odešli, nebyli jsme ho schopní dát. Gratuluju domácím a doufám, že se dostanou do čtyřky.