Shrnutí zápasu 3. 12. 2012

Jihostroj po dvou vyhraných setech v Liberci nakonec prohrál

Další hořkou pilulku museli spolknout hráči Jihostroje, když nestačili v sedmém kole Uniqa Extraligy na Liberec. Zkrácená sada vyzněla lépe pro domácí v poměru 15:12 a tak Jihočeši vezou z pod Ještědu pouze bod za prohru 3:2.
7. kolo, so 1. 12. 2012, 18:00
VK Dukla Liberec
3:2
-19,-28,19,18,12

VK Dukla Liberec: Tomáš Hýský, Adam Zajíček, Jan Hadrava, Ryan Burrow, Lubomír Staněk, Pavel Řezníček; libero: Václav Kopáček. Střídali: Martin Vodvárka, Jakub Kraus.

VK Jihostroj České Budějovice: Peter Pláteník, Vladimír Sobotka, Jakub Novotný, Andy Rojas Guevara, Radek Mach, Petr Zapletal; libero David Juračka. Střídali: Michal Kriško, Tomáš Fila, Filip Habr

Nejvíce bodující hráči: : Pláteník 20, Rojas 17, Novotný 15 - Burrow 20, Hadrava 16, Hyský 12

Čas: 123 minut Rozhodčí: Kořenek, Činátl.

První set byl ze strany budějovického týmu jasnou záležitostí. Jihostroj udržoval komfortní náskok po celý průběh setu a bez větších problémů dotáhl set k vítězství v poměru 25:19.

Ve druhém setu mistr pokračoval v započatém tempu a udržoval si vedení dvou tří bodů. Od půlky sady se začal dařit Liberci servis a rozehráli se Burrow s Hadravou, kteří tvrdili muziku po zbytek zápasu. V nervy drásající koncovce se drtivým servisem prosadil Láďa Sobotka a ukončil tak dramatickou sadu za stavu 28:26.

Třetí set se vyvíjel podle stejných not jako dva předchozí a Jihostroj si udržoval mírné vedení, ovšem Liberec se dramatickým druhým setem nechal nakopnout a byl více než vyrovnaným soupeřem. Na miskách vah se začalo projevovat domácí prostředí a jihočeši se ocitli v defenzívě. Domácí se mohli radovat z vítězství 25:19.

Ve čtvrté sadě diktovali tempo domácí. Od začátku bylo skóre vyrovnané a postupně se začalo výrazně vyvíjet ve prospěch Libereckého týmu. Set skočil z pohledu Liberce pohodlným rozdílem 25:18.

Zkrácená sada přinesla silový volejbal z obou stran. Oba celky chtěli na začátku setu získat rozhodující výhodu, což vyústilo ve čtyři zkažené servisy v prvních čtyřech rozehrách. Další sled událostí přinesl vyrovnaný průběh a až do stavu 9:9 byly oba celky stoprocentní. Po ztrátě přišel na podání Hadrava, který dvěma esy a jedním těžkým servisem, vytvořil rozhodující náskok. Liberec si již vedení pohlídal a zaslouženě v domácím prostředí zvítězil.

Jan Svoboda: "Byl to vyrovnaný a pohledný zápas, který se musel líbit, bohužel pro nás skončil ziskem pouze jednoho bodu. Hlavní příčinou bylo rozehrání Burowa a Hadravy, kteří měli rozhodující slovo v konečném účtování."

Zdeněk Scheichel: "Měli jsme dohrát druhý set s výraznějším rozdílem a nenechat Liberec zvednout, pak věřím, že bychom zvítězili 3:0."

Michal Nekola: "Vyhráli jsme po dvou letech nad Budějovicemi. Dnes zaslouží kluci velký dík, hlavně že se zvedli za toho nepříznivého stavu 3:12 ve druhém setu. Myslím si, že to byl rozhodující moment celého utkání. Nesložili jsme zbraně a bojovali dál a za odměnu jsme fantastickým divákům předvedli obrat. Všem gratuluji."