Shrnutí zápasu 23. 2. 2014

Jihostroj prohrál s Příbramí dvakrát za sebou

Odveta za porážku v semifinále Českého poháru se Jihostroji bohužel nepovedla. Příbram, která na začátku týdne porazila České Budějovice na jejich vlastní palubovce a nepustila je tak do pohárového finále, přehrála tým Jana Svobody i doma při duelu 19. kola Uniqa extraligy v poměru 3:2.
19. kolo, so 22. 2. 2014, 17:00
VK Trox Příbram
3:2
22, 21, -28, -20, 11

VK Trox Příbram: Kust, Novotný, Max, Rojas, Bezděka, Málek, libero Juračka. Střídali Anděl a Kupilík. Trenér Petr Brom

VK Jihostroj České Budějovice: Zapletal, Kriško, Mach, Sobotka, Fila, Michálek, libero Hupka. Střídali Habr, Sukuba a Šulista. Trenér Jan Svoboda

Čas: 128 minut. Nejvíce bodující hráči: Max 23 - Sobotka - 23. Rozhodčí: Kvarda, Fink.

Jihostroj vstoupil do utkání aktivně a záhy vedl 8:1, což se zdálo být jako luxusní náskok. Příbram se však chytila na několika míčích chycených v poli a perfektně dohranými balony univerzálem Novotným se dostala zpět do utkání. Když pak ve vyrovnané koncovce Jihočeši udělali některé zbytečné chyby, domácí toho využili a první set proměnili ve vítězství.

Další sada byla zcela v režii Středočechů a i ve třetí sadě to vypadalo s hosty z jihočeské metropole velice špatně. Kocouři vedli již o čtyři body, svůj náskok ale promarnili a ve vypjaté koncovce se nakonec stali šťastnější hráči Jihostroje.

V další sadě pak došla Jakubu Novotnému ‚šťáva‘ a Příbram se tak dostala do velkých problémů s útokem. Čtvrtou sadu si tak hosté poměrně snadno připsali na svou stranu a šlo se do pátého zkráceného setu.

Hlavní hnací silou Příbrami se stal nově nastoupivší smečař z Venezuely Andy Rojas, který v minulých letech oblékal dres Jihostroje. Do Příbrami dorazil v pátek a o den později už nastoupil do utkání. Jihostroji se bohužel zranil nahrávač Zapletal a jihočeští smečaři byli několikrát zablokováni, což nakonec vedlo k celkovému vítězství domácích volejbalistů 3:2.

„Podle mého názoru není úplně normální vést v první sadě 8:1 a nakonec ji prohrát. Příbrami dnes v prvních dvou setech výborně útočil Jakub Novotný. Ale ve chvíli, kdy se mu přestalo dařit, jsme začali domácí přehrávat. Bohužel jsme nevydrželi až do úplného konce a domácí nás přehráli v obraně, což nás stálo dva body,“ uvedl k utkání manažer klubu Stanislav Pochop.