Shrnutí zápasu 30. 1. 2014

Jihostroj potvrdil roli favorita a postoupil do Final Four

Volejbalisté českobudějovického Jihostroje jasně postoupili do finálové čtyřky Českého poháru, když po nepříliš velkém boji na vlastní palubovce porazili Brno hladce 3:0. Brněnský tým kromě toho přijel na jih Čech s polovinou jihomoravské juniorky.
ČF2, čt 30. 1. 2014, 18:00
Volejbal Brno
3:0
11, 10, 17

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sobotka, Michálek, Kriško, Fila, Zapletal, libero Hupka. Střídali Šulista a Kuliha. Trenér Svoboda.

Volejbal Brno: Smrčina, Mrázek, Zmrhal, Kubalec, Pražák, Rychtecký, libero Dítě. Trenér Martin Gerža.

Čas: 60 minut. Nejvíce bodující hráči: Kriško 12, Kuliha 10, Mach 9 - Mrázek 4, Rychecký 4.Diváci: 500.

První sada druhého čtvrtfinálového utkání Českého poháru žádné drama nenabídla. Brno se představilo s velmi mladými hráči, kteří se dostali na palubovku ihned v úvodu sady. Na domácí straně trenér Svoboda naopak vsadil na zkušené hráče, a tak se v průběhu setu na ukazateli objevil stav jako 18:7, nebo konečné skóre 25:11.

Do druhého setu domácí kouč pustil pod vysokou síť nahrávače Habra a smečaře Kulihu. Nezkušení brněnští mladíci však jen velmi těžko hledali recept na útok Jihostroje, a tak se na palubovce objevil i další nadějný mladík v dresu Jihočechů Šulista. Hosté dali bodů ještě méně než v první sadě - pouhých deset.

Na závěr utkání došlo u domácích ještě k jednomu střídání, které bylo tak trochu kuriózní. Na post univerzála přišel Petr Zapletal, který se však vzápětí ujal nahrávky a univerzála si zahrál Filip Habr, který po několika letech útočil jako hlavní úderná síla. Konečný stav třetí sady byl po hodině hry 25:17.

„Brno přijelo prakticky s juniory. O to je pro mě cennější skutečnost, že hráči naší základní sestavy k utkání nastoupili naprosto koncentrovaně a mladíkům nedali šanci. Nakonec byl prostor i pro některá střídání a vyzkoušeli jsme také variantu, která by mohla nastat při nějaké indispozici univerzála Kriška, a to s Habrem na univerzálu. Celý únor a část března nám totiž bude chybět mladý Pleva, protože bude plnit svoje povinnosti v týmu EGE,“ řekl Jan Svoboda, trenér Jihostroje České Budějovice.

„Naše priority jsou úplně jiné, než priority Jihostroje. Pro nás je nejdůležitější pokusit se poprat o šesté místo v extralize, takže jsme dnes přijeli s některými našimi juniorskými reprezentanty. Jihostroj považuji za velkého favorita Final Four, a tak jsme se rozhodli šetřit síly na naše domácí zápasy,“ uvedl po zápase kouč Brna Martin Gerža.

Jihostroj čeká již tuto sobotu od 18 hodin atraktivní extraligový duel proti Zlínu. Final Four Českého poháru se bude hrát v Českých Budějovicích ve dnech 17. a 18. února.