Shrnutí zápasu 20. 3. 2014

Jihostroj odjede do Benátek s náskokem dvou zápasů

Také druhé domácí střetnutí proti Benátkám nad Jizerou si českobudějovický Jihostroj pohlídal a vede čtvrtfinálovou sérii play-off 2:0 na zápasy. S tímto slibným náskokem jede na palubovku soupeře, tudíž je dost možné, že tento tým už volejbaloví fanoušci ve Sportovní hale neuvidí.
ČF2, čt 20. 3. 2014, 18:00
VK Benátky nad Jizerou
3:0
23, 14, 11

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sobotka, Fila, Michálek, Kriško, Zapletal, libero Hupka. Střídali Habr a Sukuba. Trenér Jan Svoboda.

VK Benátky nad Jizerou: Škach, Dittrich, M. Nesvačil, Starý, Němeček, F. Nesvačil, libero Steffan. Střídali Ticháček, Sobek a Fučík. Trenér Miroslav Malán.

Čas: 100 minut. Nejvíce bodující hráči: Kriško 19 - Ditrich 8. Rozhodčí: Hudík, Němeček. Diváci: 750.

Před nepříliš zaplněnými tribunami, zřejmě vlivem extrémně teplého jarního počasí, rozehrál Jihostroj své druhé utkání čtvrtfinále Uniqa extraligy proti Benátkám nad Jizerou.

Domácí začali stejně jako ve středu, a tak byl stav velmi záhy 8:3. Středočeši se však brzy rozehráli a během setu nenápadně stáhli skóre na 16:15. To ale bylo všechno, co jim Budějovičtí v první sadě dovolili. Několika kvalitními servisy a útoky středem Jihočeši opět odskočili a svůj náskok již nepustili.

Do úvodního oddechového času se v první sadě nic dramatického neodehrálo. Jako první se ale opět utrhl Jihostroj, a to když na servis přišel Kriško a Michálek dvakrát zablokoval. Když domácí univerzál ze servisu odcházel, bylo to 14:9. Utkání se poté proměnilo v malou exhibici hráčů Českých Budějovic. Benátky bojovaly se příjmem, servisem i útokem a podlehly Jihočechům hladce 14:25.

Třetí sadu začali hosté odevzdaně. Nepřihrávali a servisy sami kazili. První oddechový čas přišel za stavu 8:1. I poslední set tak Jihostroj naprosto ovládal. Na hřiště pak přišel druhý nahrávač Benátek Fučík, ani on však hosty nijak nevyhecoval k lepšímu výkonu. Karbo tedy utrpělo debakl v podobě konečného stavu 25:11.

„Benátky proti včerejšku vstoupily do utkání s tím, že nemají co ztratit. První dvě sady se poměrně držely, ale ve třetím setu působily již odevzdaně. My jsme v úvodu méně škodili plachtícím podáním. Do Benátek jedeme s tím, že bychom rádi dvakrát vyhráli. Ale pokud se to nepovede, nic se neděje, máme doma ještě další dva zápasy k dobru,“ řekl domácí smečař Tomáš Fila.

„Jihostroj nás přejel. Nedařilo se nám skoro v žádné činnosti. Celkově jsme se trápili na příjmu, a když už jsme přihráli, tak jsme neskládali na jednoblok, což bohužel v této soutěži a proti takovému soupeři nejde. Jsme hodně zklamaní, protože jsme očekávali, že budeme hrát vyrovnaněji. Domácí byli v těchto dvou zápasech výrazně lepší,“ znal důvod neúspěchu smečař Benátek Vladimír Němeček.

Třetí a čtvrtý zápas čtvrtfinále odehraje Jihostroj v neděli, respektive v pondělí v Benátkách nad Jizerou.