Shrnutí zápasu 16. 12. 2012

Jihostroj předvedl v Ústí nad Labem profesionální výkon a nedal poslednímu v tabulce šanci

Jihostroj odjížděl do Ústí nad Labem s úkolem bodovat, což se mu nakonec povedlo nečekaně hladce.
9. kolo, so 15. 12. 2012, 17:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
0:3
-17, -11, -16

SK Volejbal Ústí nad Labem: Kořínek, Mach, Kupilík, Mooz, Vodvárka, Procházka, libero - Bican. Střídali: Alfonso, Kindermann.

VK Jihostroj České Budějovice: Zapletal, Pláteník, Rojas, Sobotka, Mach, Novotný, libero - Juračka. Střídali: Fila, Sukuba, Kriško.

České Budějovice: Rojas 10, Kriško 10, Pláteník 9 Ústí nad Labem: Procházka 13, Kinderman 10, Mach 6

Utkání devátého kola Uniqa extraligy mezi Ústím nad Labem a mistrovským JIhostrojem bylo jednoznačnou záležitostí jihočechů.Od prvních míčů si sestava, která vybojovala důležité vítězství v posledním utkání ligy mistrů s Berlínem vytvářela náskok, který dokázala udržet po celý první set.

Druhý set skončil výrazným rozdílem díky konstantní a koncentrované hře budějických. Po posledním míči v setu svítilo na ukazateli skóre 11:25.

Ani v poslední setu mistr nepřipustil drama a tak se šlo do šaten po jednoznačném výsledku 0:3 z pohledu domácího Ústí nad Labem.

Jihostroj neponechal nic náhodě. V utkání jednoznačně dominoval ve většině činností.

Jan Svoboda: "Náš výkon byl od začátku koncentrovaný a precizní. Soupeře jsme tlačili od prvních bodů a nepřipustili jsme žádné drama. Děkuji klukům za zodpovědný a profesionální výkon, který je tou nejlepší pozvánkou na 20.12.2012 (čtvrtek) na poslední zápas tohoto roku s Brnem."