Shrnutí zápasu 8. 4. 2014

Klopýtnutí Jihostroje znamená prohru ve Zlíně

První porážku v play off volejbalové Uniqa extraligy uštědřili českobudějovickému Jihostroji hráči Zlína na jejich domácí palubovce. Utkání bylo vyrovnané podobně jako první zápas na jihu Čech s tím, že na konci byli opět o něco šťastnější domácí - tentokrát však Zlínští.
SF3, po 7. 4. 2014, 16:00
VSC Fatra Zlín
3:1
20, -23, 25, 30

VSC Fatra Zlín: P. Bartoš, Kostoláni, Kotas, Navláčil, Kolář, A. Bartoš, libero Obdržálek. Střídali Vašíček a Přikryl. Trenér Roman Macek.

VK Jihostroj České Budějovice: Zapletal, Sobotka, Sukuba, Fila, Kuliha, Kriško, libero Hupka. Střídali Habr, Mach, Pleva a Michálek. Trenér Jan Svoboda.

Čas: 129 minut. Rozhodčí: Hudík, Krtička.
Nejvíce bodující hráči:
Hosté
Fila 20
Domácí
Bartoš 23

Od počátku série bylo jasné, že toto semifinále bude velké drama. Málokdo by však tipoval, že v každém doposud hraném zápase dojde na jeden set, který sám o sobě vydá za dvě tiebreakové sady. V prvním duelu hraném na palubovce Zlína dokonce dva závěrečné sety neskončily dvacet pětkou, jak je zvykem, ale dohrávaly se do 27, respektive 32 bodů.

První set si připsali domácí hráči v poměru 25:20 a v další sadě Jihostroj srovnal na 1:1 na sety v poměru 23:25. O vítězi tohoto mače rozhodla třetí a zejména pak čtvrtá ‚maratónská‘ sada. V obou nadstandardně dlouhých setech byl nakonec šťastnější Zlín a snížil tak stav série na 1:2.

Třetí utkání a třetí drama. Dnes konečně vítězství pro nás po výkonu s velkým nasazením a dobrou hrou,“ ohodnotil pondělní duel Roman Macek, trenér Zlína.

Velice podobné utkání jako ta dvě předchozí. Druhý i třetí set jsme měli rozehraný o trochu lépe než soupeř, ale podařilo se nám dotáhnout do vítězného konce jen ten druhý. V poslední sadě jsme celou dobu dotahovali, ale utkání jsme zdramatizovali čtyřmi setboly, které jsme bohužel nepoměnili v zisk sady. Utkání nakonec rozhodl jeden uhraný míč, respektive chyby ve špatnou chvíli, což bylo stejné i u nás. Dnes však štěstí stálo na straně domácích,“ řekl o utkání českobudějovický kouč Jan Svoboda.