volejbalový klub jihostroj české budějovice

Vize

Mládež Volejbalového klubu České Budějovice má velmi dlouhou tradici sahající až ke kořenům vzniku klubu. Mládež tvoří základnu klubu a stejně jako A-tým sklízí úspěchy. Klub získal oba typy středisek – Sportovní středisko mládeže (určeno pro žákovské kategorie) a Sportovní centrum mládeže (pro dorostenecké kategorie). Tyto statusy si klub udržuje od jejich zavedení přes 20 let, což potvrzuje systematickou a dlouhodobě kvalitní práci s mládeží.

V roce 2021 došlo k podepsání memoranda o spolupráci při rozvoji klubové akademie mezi městem České Budějovice a naším klubem. Poprvé v historii klubu jsme se tak stali součástí programu pro výchovu talentované mládeže, a zařadili jsme se tak po bok hokejového Motoru a fotbalového Dynama. Podpora města znamená pro naše Centrum talentované mládeže větší finanční stabilitu, a ještě větší prostor pro kvalitní práci s mládeží.

Klub disponuje všemi mládežnickými kategoriemi od přípravky až po extraligu kadetů a juniorů. V chlapecké kategorii je vrcholem profesionální extraligový A-tým, u dívek je to 1. liga (druhá nejvyšší soutěž).

Snažíme se především o to, aby mohly naše mladé naděje smysluplně prožít období dospívání a co nejvíce rozvinout svůj talent. Některé z nich dělají Jihostroji čest v nejlepších týmech Evropy a světa. Jména jako Jiří Novák, Ondřej Hudeček, René Dvořák, Petr Michálek, Marek Šotola nebo Josef Polák jsou produktem systému výchovy mládeže našeho klubu. Tato jména jsou jakousi zárukou kvalitního systému výchovy mládeže Volejbalového klubu České Budějovice.

Díky spolupráci se základními a středními školami se nám daří udržovat širokou členskou základnu, která každým rokem narůstá. Vynikající podmínky pro rozvoj talentovaných hráčů nám poskytují především Základní škola Oskara Nedbala a Gymnázium Česká, kde působí mnoho hráčů našeho klubu. Aktuálně čítá členská základna kolem 360 chlapců a dívek. Rovněž se daří nacházet řadu talentů, kteří promlouvají do reprezentačních výběrů všech kategorií.

Klub rozšiřuje svoji členskou základnu také díky pravidelnému pořádání letních táborů a kempů, kde se snaží o propojení odborné a zábavné linie. S dětmi pracují naši trenéři mládeže i odchovanci klubu a hráči A-týmu. Děti tak mají možnost navázat kontakty přímo s profesionálními volejbalisty a dozvědět se spoustu nových informací díky vzdělávacím přednáškám.

Využíváme klubový informační systém (KIS), moderní nástroj, který velmi usnadnil administrativu a komunikaci mezi klubem, hráči a rodiči.