volejbalový klub jihostroj české budějovice
Ohlasy 7. 4. 2021

VIDEO: Musíme se vyvarovat zbytečných chyb, velí Mach

Hned první zápas finálové série poukázal na důležitost domácího prostředí. Karlovarsko svou výhodu v prvním zápase dokonale využilo, když zásobovalo hráče Jihostroje nebezpečným servisem. „Musím soupeře pochválit, podával opravdu výborně a díky tomu nás držel daleko od sítě,“ říká Radek Mach.

Uzdravený kapitán nastoupil vůbec poprvé od svého zranění v základní sestavě Jihostroje. Paradoxně právě v souboji s mužstvem, proti kterému si 16. ledna ošklivě zlomil kotník. Přestože už zasáhl i do semifinálové série proti Liberci, ještě teď se necítil úplně stoprocentní. „Postupem zápasu jsem se do toho více dostával a ke konci už jsem se cítil dobře. Doufám, že to bude vidět v příštím zápase,“ přeje si Mach, na jehož zkušenosti tým Jihostroje velmi spoléhá.

Kromě startu Radka Macha však zápas v Karlových Varech mnoho pozitiv nepřinesl. Domácí od počátku utkání vedli a Jihostroj marně dotahoval. „Z naší strany to byl nervózní zápas. Hlavně proto, že jsme devět dní stáli a nebyli jsme rozehraní,“ poukazuje Mach na dlouhou pauzu mezi semifinálovou a finálovou sérií. Českobudějovický tým se postupně rozehrával, ale každé jeho vzplanutí zmrazil servis Karlovarska. „Musím pochválit soupeře za to, že výborně podával, čímž nás držel daleko od sítě,“ uvědomuje si blokař Jihostroje.

Jihostroj se připravoval na to, že budou Západočeši doma nebezpeční hlavně díky skákanému servisu. Karlovarsko však škodilo také plachtícím podáním. „Zápas jsme nezvládli na přihrávce. Musíme si přiznat, že jsme měli problémy s plachtícím podáním Karlovarska. Bohužel nám chyběl Filip Stoilovič, bez kterého jsme měli méně variant a nepřihrávali jsme tak dobře,“ lituje trenér Dvořák absence srbského smečaře, který patří mezi nejlépe přihrávající hráče UNIQA extraligy. Zda bude moci Stoilovič pomoci týmu v dalších zápasech zatím není jasné.

Filipa Stoiloviče nahradil Marek Zmrhal, který se stal nejproduktivnějším hráčem Jihostroje v zápase. Ani jeho patnáctibodový příspěvek ale nestačil. „Byl to takový divný zápas. Chvíli jsme dobře podávali my a začali jsme stahovat skóre, ale pak jsme nebyli schopni odztrátovat. Takhle to šlo celý zápas. Ve druhém a třetím setu jsme se zlepšili, ale v koncovkách jsme zase nezvládli příjem servisu,“ posteskl si René Dvořák nad zápasem, v němž jeho svěřenci podlehli 0:3 na sety.

Obraně Jihostroje dělal problémy zejména univerzál Karlovarska Patrik Indra, který se v třísetovém zápase blýskl ziskem 24 bodů. „Celý zápas jsme ho nebyli schopní ubránit. Když potřebovalo Karlovarsko udělat těžkou ztrátu nebo těžký míč, tak nahráli Indrovi, který všechno složil. Mlátil do toho hlava nehlava, žádné směry, prostě o ruce pryč a vycházelo mu to,“ říká hlavní kouč Jihostroje, který už připravuje své mužstvo na páteční odvetu na jihu Čech.

Jihostroj dobře ví, co musí změnit. „Do domácího zápasu se z toho musíme poučit, vyvarovat se zbytečných chyb a trochu více si věřit. Tenhle zápas co nejdříve hodíme za hlavu a připravíme se na druhé utkání u nás doma,“ velí kapitán Mach. Stejně jako Karlovarsko, také Jihostroj ještě doma v celé sezoně neprohrál. Pro další vývoj série bude klíčové, zda svou domácí pevnost uhájí i v pátečním duelu.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY 2020/21

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 22 55
2. Jihostroj 22 55
3. Liberec 22 51
4. Praha 22 38
5. Ústí nad Labem 22 37
6. Ostrava 22 35
7. Odolena Voda 22 34
8. Kladno 22 21
9. Brno 22 19
10. Beskydy 22 18
11. Příbram 22 18
12. Zlín 22 15
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 19. 4. 2021

ŽIVĚ: Vítěz bere vše! Páté finále od 20:10 na ČT sport

Aktuální zpráva 18. 4. 2021

Z VOLLEYE #2: My ještě nejsme starý