volejbalový klub jihostroj české budějovice
Aktuální zpráva 16. 5. 2022

První podpis! V Jihostroji pokračuje reprezentant Polák

Odchovanec českobudějovického volejbalu Josef Polák bude pokračovat na jihu Čech. Opět vytvoří dvojici s Oliverem Sedláčkem, který má v Jihostroji platnou smlouvu. I do sezony 2022/23 tak půjde Jihostroj s dvojicí blokařů, kteří patří mezi největší české talenty na tomto postu!

Rodák z Třebíče volejbalově vyrostl v Českých Budějovicích, kde se jako velký talent podíval do A-týmu poprvé už v sedmnácti letech. Při velké konkurenci v kádru odešel na dvě sezony (2019–2021) sbírat zkušenosti na hostování do Příbrami, odkud se zpět do Českých Budějovic vrátil krátce před uzávěrkou přestupů před play-off 2021. Na konci sezony bral s týmem Jihostroje stříbrné medaile a byl důležitou součástí reprezentačního mužstva na Mistrovství Evropy v Ostravě.

V uplynulé sezoně dostal Josef Polák poprvé v Jihostroji větší prostor na hřišti a nabídnutou šanci využil. Stal se důležitým členem základní sestavy a po pražském Nedeljkovičovi (127 bloků) byl druhým nejlépe blokujícím hráčem celé UNIQA extraligy se 106 bloky. Pomohl k vítězství v Českém poháru i k bronzovým medailím. Po sezoně si opět vysloužil od Jiřího Nováka pozvánku do národního týmu, kterého už je stabilní součástí.

„Pepa patří už teď mezi nejlepší české blokaře a měl nabídky i ze zahraničí. Jsme rádi, že si nakonec vybral pokračování v Jihostroji, kde dostane po odchodu Radka Macha pro příští sezonu velkou roli. Očekáváme od něj, že naplní svůj potenciál a stane se z něj jeden z lídrů mužstva. Myslím si, že to bude dobrý krok pro jeho další volejbalový vývoj. Bonusem je, že je to náš odchovanec, na kterých chceme stavět,“ sdělil generální manažer Jihostroje Robert Mifka.

Radost z pokračování ve známém prostředí má i 202 centimetrů vysoký blokař. „Jsem rád, že můžu zůstat doma, kde to mám rád. V Budějovicích navíc ještě studuju na ekonomické fakultě, takže i z tohoto hlediska mi pokračování v Jihostroji dává smysl. Láká mě, že i v příští sezoně bude mít Jihostroj vysoké ambice a já chci být u toho,“ těší se třiadvacetiletý český reprezentant Josef Polák.

Kromě blokařů Poláka se Sedláčkem mají pro sezonu 2022/23 v tuto chvíli platné kontrakty smečaři Filip Stoilovič a Martin Licek, libero Martin Kryštof, nahrávač Ondřej Piskáček a univerzál Michal Kriško. Již dříve klub avizoval odchody trojice Radek Mach, Miguel de Amo a Casey Schouten. Jednání s některými dalšími hráči pokračují. Jména nových posil budeme postupně odtajňovat. První jméno se fanoušci dozví už tento týden.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 22 56
2. Jihostroj 22 55
3. Příbram 22 46
4. Lvi Praha 22 44
5. Kladno 22 43
6. Odolena Voda 22 35
7. Ústí nad Labem 22 34
8. Liberec 22 28
9. Brno 22 26
10. Ostrava 22 17
11. Beskydy 22 10
12. Zlín 22 2
kompletní tabulka

Další články

Mládež 27. 6. 2022

VIDEO: Sportovní odpoledne přilákalo 450 návštěvníků

Aktuální zpráva 15. 6. 2022

Kdo si pinká, nezlobí! ZŠ Oskara Nedbala hostila turnaj ve volejbale sedících