Díky dnešní výhře jsme krok od titulu

27.04.2019Klub, foto: Dan Kubát

Finálová série mezi Českými Budějovicemi a Libercem přináší volejbal jako řemen. Za vyrovnaného stavu 1:1, kdy oba týmy uhájily domácí prostředí, se hráči vrátili na jihočeskou palubovku. Na parádní podívanou přišly do Sportovní haly více než tři tisíce fantastických diváků.

Díky dnešní výhře jsme krok od titulu

VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 3:0 (17, 18, 20)
stav série 2:1

Počet diváků: 3120

Sestavy:

Domácí: Michálek, Mach, Křesťan, Staples, Todua, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Kraffer, Šotola,

Hosté: Pietruczuk, Leikep, Štokr, Grut, Veselý, Biernat, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Srb, Holubec, Indra, Správka

Vyjádření:

Domácí:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „My jsme dneska předvedli koncertovaný výkon. Jsem rád, že jsme zápas zvládli. V Liberci bychom to samozřejmě chtěli vyhrát, tak uvidíme, snad se nám to podaří. A chtěl bych strašně moc pochválit naše diváky. Takovou kulisu jsem tu strašně dlouho nezažil a ta husí kůže, která z toho jde, je určitě náš sedmej, osmej nebo devátej hráč.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Velká spokojenost, je to krásný výsledek. Po velmi dobrém koncentrovaném výkonu. Obrana byla výborná a Liberec asi s námi prohrál na útoku.“

Hosté:

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): Budějovice dneska hrály výborně. Nás může mrzet první set za stavu 16:16, kde se podle mě celý zápas zlomil. Oni se dostali do hry a my se pak trápili celý zápas. Zasloužené vítězství pro domácí.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Budějovice byly agresivnější. Nemyslím si, že by klíčovým okamžikem střídání Šotoly za Křesťana, i když musím uznat, že mladý budějovický univerzál má obrovský potenciál a je velkou nadějí pro český volejbal."

Popis utkání:

Start do utkání měl tradičně lepší Jihostroj. De Amo nahrávkami vyhledával všechny útočníky a Jihočeši vedli už 10:6. Dukla se postupně rozehrála, zlepšila hlavně obranu na síti a snížila na 9:10, to střídáním „odnesl“ domácí univerzál Filip Křesťan. České Budějovice se znovu nadechly k náporu, zablokovaly liberecké smečaře a perfektně ze všech pozic bodovali Staples s Michálkem. Body přibývaly více na straně domácích, to znamenalo vítězství Jihostroje v prvním setu.

Jihočeská mašina jela i ve druhém setu na plné obrátky. Svůj talent dokazoval nad sítí Šotola, který sázel do pole soupeře z ohromné výšky jeden útok za druhým. Liberecký trenér Nekola vystřídal polského nahrávače Biernata za mladého Srba, ale ani tato změna k zisku setu nestačila.

Bitva jihu proti severu pokračovala i v setu třetím, Liberec se stále nevzdával a rval se o každý balon. Při Štokrově podání vedl už 9:6. Domácí znovu napnuli síly, srovnali stav na ukazateli, šoumen Todua zastavil blokem Pietruczuka a Budějovice šly do koncovky s tříbodovým náskokem. Mach k výbornému výkonu přidal eso a mečbol proměnil Staples. Jihostroj zvítězil doma 3:0 a je jediný krok od zisku mistrovského titulu. Cenu pro nejlepšího hráče zápasu získal Marek Šotola.

 

Další zápas

25.01.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.