Po napínavé bitvě vezeme vítězství i z Brna

28.10.2019Klub

Dohrávka 4. kola UNIQA extraligy slibovala velkolepou podívanou. Domácí Brno, které si v posledních dvou zápasech vyšláplo na Ostravu či Kladno, hostilo úřadujícího mistra ČR Jihostroj České Budějovice. Diváci si v úžasné atmosféře užili pětisetové drama.

Po napínavé bitvě vezeme vítězství i z Brna

Volejbal Brno – VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (25:20, 25:23, 16:25, 24:26, 14:16)

Počet diváků: 764

Sestavy:

Domácí: Truong, Licek, August, Římal, Hrazdira, Pražák, libero Lžičař. Střídali: Provazník, Hukel, Jakubec, Čeketa

Hosté: Michálek, Mach, Křesťan, Mechkarov, Todua, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Fila, Šotola, Zmrhal

Ohlasy po utkání:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Začali jsme velmi dobře, také druhý set byl skvělý, hráli jsme s velkým nasazením Problém nastal ve třetím setu, kdy se rozpodával De Amo a Budějovice se trochu zklidnily. Vzhledem k vývoji zápasu je škoda, že jsme těch bodů nevzali více.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Skvělý vstup do utkání, i když tam bylo z naší strany pár chyb. Ty první dva sety jsme byli lepší, odvážnější. Možná jsme trochu uspěchali ten třetí set, abychom to měli už rychle za sebou. Budějovice zlepšily servis, škodily nám plachtou a my jsme ten třetí set zaslouženě prohráli. Na konci čtvrtého setu už to pak vypadalo slibně, ale opět jsme tam udělali nějaké chyby na útoku na jednoblok. Byl to oboustranně skvělý sport, navíc tu byla parádní atmosféra, za což divákům děkujeme.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Byl to velmi těžký zápas. První dva sety nás brněnští hráči drželi pod tlakem dobrým servisem, my jsme naopak příliš neškodili. Moc mě těší, že od třetího setu se karta otočila, a my jsme se dokázali postavit zpět na nohy a zápas otočit. Poprvé jsme si zkusili takové větší cestování po Moravě. Jsem rád, že z tohoto výletu si vezeme domů pět bodů.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Pro nás je to velmi důležitá výhra, otočili jsme zápas z 0:2 na 3:2. Víme, že v Brně se nehraje lehce. Domácí využívají skvělý servis, navíc domácí prostředí je opravdu nepříjemné. My jsme se s tím dva sety nemohli vypořádat. Díky odskočení na začátku třetího setu jsme se dostali do tempa, měli jsme dva sety Brno neustále pod sebou. V pátém setu už to byla loterie a vyhrál ten šťastnější. “

Popis utkání:

Domácí hned na začátku utkání potvrdili svou formu, kdy v domácím prostředí porazili dva silné týmy a skvěle vstoupili do prvního setu. České Budějovice však úspěšně ztrátovaly, první větší odskok domácího týmu nastal za stavu 19:16, kdy skvěle podával Honza Pražák. Do vyrovnaného stavu 20:20 dovedl set svou nepříjemnou plachtou Michálek. Ani to nerozhodilo domácí a první set vyhráli 25:20.

Do druhého setu už v základu nastoupil Marek Šotola, který vystřídal Filipa Křesťana, kterému se v první sadě příliš nedařilo. Domácí volejbalisté hnáni výbornými diváky dovedli set až do vyrovnané koncovky. Za stavu 18:18 po krásné výměně se ujali vedení domácí, které si podrželi až do konce a i druhý set vyhráli (25:23).

Třetí dějství začalo malinko nervózněji ze strany domácích, čehož dokázali využít hosté. Výborný servis předvedl španělský reprezentant De Amo, který si připsal tři esa, a hosté vedli až o deset bodů (7:17). Domácímu týmu se pak ke konci úplně rozpadla hra, nedařilo se jim v téměř žádné herní činnosti. Jihostroj nakonec snížil na 1:2 (16:25).

Úřadujícímu mistrovi z jihu Čech se dařilo i v dalším průběhu zápasu, do třetí sady vstoupil hned s tříbodovým vedením. Navíc se naplno rozehrál střídající univerzál Marek Šotola, který dokázal z deseti nahrávek hned sedm složit a hosté tak drželi v průběhu celého setu tří až čtyřbodové vedení. V závěru však domácí tým opět zabral a snížil až na 22:24, dokonce dokázal odvrátit i dva setboly. Nakonec ten třetí ale Jihočeši proměnili a zvítězili 24:26.

V tiebreaku se domácí hráči dostali do varu, dokázali najít recept na Marka Šotolu a hned dvakrát ho zablokovat. Neudrželi však ani vedení 13:11 a prohráli 14:16. Jihostroj si tak z jihomoravské metropole odvezl dva body za výhru 3:2 na sety.

Zdroj: Volejbal Brno  - Matouš Müller, foto Viktor Šulc

 

Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.