Aktuální zpráva 25. 1. 2020

Studené vydřené vítězství ve Zlíně

Hráči Fatry, povzbuzeni překvapivým vítězstvím na horké půdě v Ostravě, chtěli navázat na zlepšené výkony v novém roce a byli odhodláni neprodat svou kůži lacino. Nadšený výkon vydržel domácím set a půl a potom se projevila větší zkušenost hostujících hráčů.

VSC Fatra Zlín – VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (25:23, 21:25, 15:25, 21:25)

Počet diváků: 375

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Navláčil, Šulc, Vašíček, Čechmánek, Čech, Motyčka, libero Viceník. Střídali: Adamec, Lamri, Kozak

Hosté: Michálek, Mach, Šotola, Zmrhal, Todua, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Fila, Křesťan

Vyjádření:

Domácí:

Michal Čechmánek (kapitán VSC Fatra Zlín): „Po úspěšném prvním setu jsme nějak zabředli a nedokázali jsme se s hosty vyrovnat v žádné činnosti, pak jsme se chvilkama tahali, nicméně to na mistra nestačí, musíme víc riskovat."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Soupeř byl lepší na servisu, kde nás tlačil a díky tomu líp bránil. Hosté zaslouženě vyhráli."

Hosté:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem rád, že po tom prvním setu jsme už pak další průběh zápasu zvládli a doufám, že to bude ponaučení do dalších zápasů, protože nám začátky ujíždí."

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Studené vydřené vítězství."

Popis utkání:

Do zápasu vstoupili domácí rezolutně a za stavu 4:1 donutili hosty k prvnímu oddechu. Po dvou neúspěšných útocích hostujícího Zmrhala, byl vystřídán Filou. Fatra pokračovala v náporu až do stavu 8:3. Po tom hosté snížili na 8:6 a přichází první oddech domácích. Domácí opět zabrali a za stavu 12:7 hosté vyčerpali oddechové časy v prvním setu. Fatra si udržovala čtyřbodový náskok až do stavu 18:14. Jihostroj snížil na 18:17 a přichází druhý oddech domácích. Hosté pokračovali v kvalitní obraně na síti a do koncovky se šlo za stavu 19:19. První setbol 24:22 odvrátil Michálek z pipu, druhý setbol položil Čech na zem, 25:23.

Do druhého setu nastoupili domácí beze změn, u hostů na postu diagonálního hráče nastoupil Křesťan. Po vyrovnaném začátku odskočili domácí na stav 9:6 a trenér Jihostroje si bere první oddech. Hosté srovnali na 10:10, pak se hrál vyrovnaný souboj až do stavu 18:20 a Obdržálek si vzal první oddechový čas. Hosté pokračovali ve zlepšeném výkonu a díky úspěšným zásahům Fily oskočili na 19:22, následuje druhý oddech domácích. První setbol pro hosty za stavu 20:24 odvrátil Vašíček. Navláčil ale kazí podání a set končí 21:25.

Třetí set zahajují oba týmy beze změn. Hráči Fatry po pokažené koncovce druhého setu začali v útlumu, a tak rychle prohrávají 1:4 a berou první oddech. Time byl úspěšný, domácí obrátili vývoj utkání 5:4 a přichází oddech i na straně hostů. Za stavu 5:8 dochází ke střídání na nahrávce u domácích, místo Šulce nastoupil Lamri. Druhý oddech domácích přichází za stavu 9:13. Hned na to za stavu 9:14 se zranil hostující Křesťan a nahradil ho Šotola. Když na ukazateli skóre svítí 10:17, na palubovku se vrací Šulc. Trvalý útlum domácích pokračuje a do koncovky jdou hosté s luxusním náskokem 12:20. První setbol hostů přichází za stavu 14:24. Set ukončuje Motyčka podáním do sítě, 15:25.

Domácí trenér zamíchal sestavou, na účko se vrátil Adamec a na smeč místo Vašíčka Dan Čech. Hosté nastoupili beze změn. Domácí stále tahají za kratší konec, za stavu 5:8 první oddech. Domácí hráči předvádí festival zkažených podání (9:15) a následuje druhý oddech zlínského trenéra. Za stavu 11:18 u domácích dojde ke klasickému dvojstřídání, nastupuje Lamri a Kozak. Změna přinesla zlepšení obrany a domácí snižují na 15:19, první oddech hostů. Za stavu 16:20 vrací se Šulc a Adamec. Do koncovky jdou hosté v klidu, 16:22. Domácí kosmeticky upravují na 21:24 a hostující trenér Dvořák si bere druhý oddechový čas. Utkání ukončil Šotola vytlučením bloků.

Autor: Ivan Dostál, Fatra Zlín