Paráda! Další skalp tureckého Fenerbahce

13.02.2020Klub

Volejbalové galapředstavení nachystali volejbalisté Jihostroje pro své příznivce, když ve své hale přivítali v rámci základní skupiny Ligy mistrů turecký klub Fenerbahce Instanbul. Budějovice dokázaly Turky v jejich prostředí udolat 3:2, podobný kousek by domácí hráči rádi zopakovali i ve svém pátém vystoupení v nejprestižnější klubové soutěži.

Paráda! Další skalp tureckého Fenerbahce

Jihostroj České Budějovice – Fenerbahce Istanbul 3:0 (23, 23, 21) 

Domácí nastoupili k utkání v plné síle, otazníky v sestavě vyřešil trenér Dvořák, když na post univerzála poslal levorukého Šotolu a vedle tradiční opory Michálka od základu na smeč Marka Zmrhala. Jihostroj se bil od prvních výměn o každý míč, skóre bylo vyrovnané. Největší porci nahrávek od de Ama, španělského nahrávače v budějovických službách, dostával Michálek, který se blýskl i perfektním jednoblokem. Za stavu 12:12 se Šotolovi povedl přímý bod z podání a Jihočeši vydřeli dvoubodový náskok, který už nepustili.

Ve druhém setu neudělal změnu žádný z lodivodů, znovu se urputně bojovalo o každý bod. Na straně hostů se začal výrazněji prosazovat Kubánec Oliva, útoky Jihostroje de Amo rozděloval mezi všechny své spoluhráče. Fenerbahce odskočilo při servisu univerzála Ter Maata (19:18), ale vzápětí tentýž hráč útočil do autu a vedení v setu se zase překlopilo na stranu domácích (20:19). V dramatické koncovce se po smeči Toduy dostal ke slovu videorozhodčí, když se hlavní sudí se svým verdiktem unáhlil, ale napodruhé už Zmrhal nenechal nikoho na pochybách, že i druhou sadu nejtěsnějším rozdílem získají Jihočeši.

Ve třetím dějství se k velkému výkonu postupně rozehrál Marek Šotola, tvrdě zakončoval z těžkých nahrávek a blokem trápil hvězdného Olivu (11:8). Ten se zřejmě pořádně rozzlobil a do pole domácích nasázel čtyři esa (15:16). A znovu to byly skvělé bloky (Michálek, Mach), které vrátily Jihočechům vedení (19:16). Na 23:19 útočil prostředkem šoumen Todua a hala vřela. První mečbol vybojoval ranou Zmrhal, následně Istanbulští zkazili podání a skvělí diváci mohli začít provolávat slávu domácím borcům. Jihostroj vybojoval i podruhé skalp tureckého mistra a v boji o třetí místo v tabulce Ligy mistrů udělal důležitý krok. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Marek Šotola.

Hlasy po utkání:

Thibault Rossard, Istanbul: „Jihostroj předvedl velmi kvalitní výkon, v hale byla úžasná atmosféra. Domácím se dařily útoky středem sítě a také výborně blokovali. Domácí si vítězství zasloužili. Možná jsme na to nebyli dostatečně připraveni, ale my jsme bojovali a snažili se ze sebe dostat to nejlepší.“

Marek Zmrhal, České Budějovice: „Předvedli jsme absolutně parádní výkon, ve všech činnostech jsme byli výteční, útok, obrana, servis… Zvládli jsme super příjem, to bylo hlavní.“

Marek Šotola, České Budějovice: „Důležitá byla trpělivost, i když jsme to neměli dobře připravené, tak jsme byli stále trpěliví. Není nic hezčího, než hrát Ligu mistrů před naplněnou halou.“

 

Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.