Hráči jako kurýři ochranných štítů

11.04.2020Klub

Volejbalový život v našem klubu díky virové pandemii bohužel nečekaně utichl. Hráči A-týmu se předčasně rozjeli na "dovolené". Atraktivní zápasy play-off jsou zrušeny. Veškeré mládežnické týmy jsou bez tréninků a soutěží. Pro každého z nás je aktuální situace složitá, ale pro některé, je přeci jen trochu složitější. A proto jsme se i my jako klub rozhodli aspoň trochu pomoci.

Hráči jako kurýři ochranných štítů

Spojili jsme síly s humanitární organizací ADRA v Českých Budějovicích, která v současné situaci neúnavně pomáhá po celém Jihočeském kraji. Díky ní došlo ke spojení se skupinou 3D Jihočeši, partou dobrovolníků, kteří ve svém volném čase vyrábějí ochranné štíty. "My jsme parta lidí, kteří se před čtrnácti dny ještě neznali. Možná jsme o sobě tušili díky facebookovým skupinám o 3D tisku. Dali jsme se dohromady a utvořili skupinu 3D Jihočeši. V současné době tiskneme ochranné štíty po Budějovicích. Každý z nás má doma 3D tiskárny, ať už svoje nebo půjčené," popisuje vznik skupiny jeden z členů Vladimír Kuzba. Kromě Českých Budějovic tiskne skupina 3D Jihočeši i v Jindřichově Hradci, Prachaticích a v Táboře. 
"Denně stíháme udělat přibližně 200 ks štítů. S tiskem nám pomáhají i různé školy. Ale stále to nepokryje poptávku. Potřebovali bychom udělat třeba 500 ks za den. Ale určitě se nám může kdokoliv ozvat, zkusíme vyhovět všem," dodává Kuzba. Co skupině trochu komplikovalo situaci a ubíralo čas, byl rozvoz štítů po jednotlivých organizacích. A právě s tím pomůže náš klub a vozy od CB Auto České Budějovice.
"Jsme rádi, že pomůžeme aspoň trochu přiložit ruku k dílu. Hráči mají v současné době neplánované volno a proto budou tak trochu sloužit jako kurýři. Kdykoliv bude potřeba, naložíme ochranné štíty a rozvezeme na vybrané místo. Děkujeme našemu partnerovi CB Auto, díky jehož vozům můžeme štíty rozvážet po celém kraji," dodává manažer klubu Robert Mifka. 

Jako první vyrazil na cestu Petr Michálek, který vezl ochranné štíty symbolicky do rodných Dačič, kde je předal místnímu Domovu pro seniory. 

Společně to zvládneme! 

 

Další zápas

24.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.