Filip Rejlek v příští sezoně v dresu Jihostroje

11.05.2020Klub

Jeho kariéra je nabitá úspěchy. Je volejbalovým mistrem Česka i Francie, v brazilské lize patřil k nejlepším hráčům, prošel sedmi zahraničními týmy. Další úspěchy bude moci Filip Rejlek sbírat od nové sezony v dresu Jihostroje České Budějovice.

Filip Rejlek v příští sezoně v dresu Jihostroje

Filipe, kdy vznikla vaše dohoda s Jihostrojem?
Začali jsme spolu jednat až nějak před 14 dny. Takže poměrně nedávno.

Přicházíte z Karlovarska, které bylo v posledních sezonách jedním z hlavních konkurentů Jihostroje v bojích o medaile. Musel jste se dlouho rozhodovat, jestli do Budějovic jít nebo ne?
Ani ne. V Karlovarsku mi skončila smlouva a nedomluvili jsme na dalším pokračování. Měl jsem nabídky ze dvou klubů, ale Jihostroj byla jasná volba. Je to skvělý tým, kde se vždycky bojuje o nejvyšší příčky. To mě samozřejmě lákalo. Takže rozhodování bylo celkem jednoduché.

Máte za sebou bohatou a úspěšnou kariéru. Co očekáváte od angažmá v Jihostroji?
Jen to nejlepší. Jak jsem už říkal, to že budeme zase bojovat o nejvyšší příčky a budeme hrát na špičce.

Víte, jaká bude vaše pozice v týmu?
Patřím už mezi starší hráče, vím, kolik mi je (úsměv). Jdu do toho s tím, že budeme v týmu dva kvalitní univerzálové, kteří budou bojovat o místo v sestavě. Ale moje povaha je taková, že budu dělat všechno pro to, abych se na hřiště dostal.

Půjdete do Budějovic s celou rodinou?
Určitě, bez nich bych do toho nešel.

Znáte už trochu jižní Čechy nebo je budete teprve poznávat?
Já jižní Čechy miluju. Trávíme s rodinou hodně času na Lipně, znám to tu. Už když jsem se vracel ze zahraničí, jednali jsme s Jihostrojem, chtěl jsem jít na jih. Moje žena v Budějovicích studovala, taky to tam dobře zná. Takže i díky tomu mám z nového angažmá radost, do Budějovic se moc těšíme.

A nějaké své budoucí spoluhráče už znáte?
Určitě, některé dobře znám. S Markem Zmrhalem jsme hráli ve Varech, s Radkem Machem jsem hrál ještě v Liberci. Nerad bych na někoho zapomněl, ale pár kluků už znám. 

FILIP REJLEK

Datum narození: 10. 5. 1981
Post: univerzál
Výška: 198 cm
Váha: 86 km
Blokařský dosah: 333 cm
Smečařský dosah: 355 cm
Kariéra: VK Dukla Liberec, Spacer´s Toulouse Volley (FRA), Paris Volley (FRA), Tourcoing Lille Métropole (FRA), Minas Tênis Clube (BRA), Galatasaray Istanbul (TUR), Al Shabab SC (SAU), Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia (ITA), VK ČEZ Karlovarsko


foto: Ondřej Driml/ČVS

 

Další zápas

26.09.2020 17:00
 

VK Příbram - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.