Jihostroj míříí do města horníků a vuvuzel

04.11.2012Libor Matoušek, Vojtěch Zach

Českobudějovický volejbalový ansámbl baví svou hrou laickou i odbornou veřejnost. V pondělí míří za dalším extraligovým zápasem do města plného rudy a vuvuzel. Příbram byla vždy pro hráče Jihostroje nepříjemným soupeřem a nejinak tomu bude i v pondělním utkání.

Jihostroj míříí do města horníků a vuvuzel

“Nečekáme v Příbrami ani lehkého soupeře ani lehké prostředí, i v průběhu Champions League se na tento zápas připravujeme a soustředíme a chceme v něm uspět, zvláště před televizními kamerami“, říká kouč Svoboda.

Tým Příbrami prošel v létě změnami, jak tyto změny vnímá lodivod Jihočeského celku: „Příbram je úplně nové družstvo se dvěma cizinci. Změnilo se mnoho věcí najednou, zaprvé nahrávač Sládeček, za druhé z Málka je smečař z Čížka je libero, za třetí úplně nový blokař v základu Bezděka a nový diagonální hráč Patucha. Plus Moník na smeči, suma sumárum ze tří čtvrtin vyměněná základní sestava po odchodu především trojice Kriško, Zach, Böhm“.

Otázkou zůstává, zdali trenéři jihočeského celku ponechají na palubovce v posledních dnech velmi exponovanou šestici, nebo dojde k nějakým změnám? „Pravděpodobnější je varianta se stejnou sestavou jako na ligu mistrů ovšem do zápasu ještě nějaký čas zbývá, může dojít ke změnám“, dodává Jan Svoboda.

Utkání bude specifické zejména pro našeho univerzála Kriška, neboť Kriško přišel před letošní sezónu do Budějovic právě z Příbrami.“ Rozhodně se na utkání těším, strávil jsem tam 9 let, mám tam spoustu známých, doufám, že nastoupím a užiji si Příbramské bouřlivé prostředí“.

 

Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.