Jsme ve finále!

09.04.2019Klub, foto: Dan Kubát

Volejbalisté Českých Budějovic, znovu s mohutnou podporou zaplněné Sportovní haly, chtěli rozhodnout souboj o finále s Ostravou již ve třetím vzájemném utkání. To bylo nejvyrovnanější ze všech ze semifinálové série, ale i tak se šťastným koncem pro domácí.

Jsme ve finále!


VK Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava 3:0 (22, 15, -25, 21)

Počet diváků: 1890

Sestavy:

Domácí: De Amo, Michálek, Mach, Křesťan, Staples, Todua, libero Kryštof. Střídali: Šotola, Kupilík, Kraffer, Ondrovič

Hosté: Janků, Kotas, Dvořák, Menner, Sedláček, Podlesny, libero Sobczak. Střídali: Beal, David, Štefko, Vancl

Vyjádření:

Domácí:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Ostrava to sem nepřijela odevzdat. Bojovali až do konce a já jim musím sklonit poklonu. Protože ač to vypadá, že série byla jednoduchá, tak to vůbec není pravda. Jsem rád, že jsme ten tlak zvládli.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Dneska to byl nejtěžší zápas. Ostrava hrála výborně, nedala nám nic zadarmo. Výborně servírovala, my jsme měli problémy s příjmem. Ukázali, proč jsou v semifinále. Chtěl bych moc pochválit Marka Šotolu, který nás zachránil v těžké chvíli a hrozně nám pomohl.“

Hosté:

Jan David (kapitán VK Ostrava): „Budějovice na nás byly velmi dobře připraveny. Dneska v domácím prostředí potvrdily, jak dobře hrají a jak jsou doma nebezpeční hlavně na servisu. Nám asi chybělo trochu víc agrese.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Blahopřeju Budějovicím k postupu. Určitě je zasloužený. Celou sérii se nám nepovedlo dostat do té euforie, ve které jsme hráli na konci sezony a ve čtvrtfinále. Ale musím dneska kluky pochválit, protože i z té bramboračky jsme se zvedli a udělali z toho zajímavý zápas.“

Popis utkání:

Od prvních míčů hráli velmi soustředěně a trpělivě přidávali bod za bodem (10:4). Zpočátku zakřiknutá Ostrava přidala na důrazu v útoku a otočila skóre (14:16). Trenér Václavík vyburcoval své hráče k výbornému výkonu. Hosté hráli bez zábran, zvedali zázračně míče v poli a diváci sledovali náramnou podívanou plnou dlouhých výměn. Filip Křesťan na servisu, to je vždy velké nebezpečí pro soupeře. Platilo to i v prvním setu, a tak se znovu vedení ujali domácí. A když se prosadil Todua a Staples, bylo o prvním dějství rozhodnuto.

Také do druhé sady vlétl Jihostroj jako velká voda (7:3). Ostravští měnili sestavu, sympaticky bojovali, ale nebylo jim to nic platné. Nahrávač de Amo přesně dirigoval jihočeský stroj k zisku druhého setu.

Ostravská bojovnost se naplno projevila ve třetím setu. Hosté byli po celou dobu ve vedení (20:15), Jihostroj se pustil do mohutné stíhací jízdy, ale štěstí stálo tentokrát na straně volejbalistů z Ostravy.

Parádní volejbalový večer v Českých Budějovicích pokračoval. Ostravští se nadechli, získaný set je velmi povzbudil. Mohli se opřít o výborný servis, který je v předchozím průběhu trápil. Ale Jihostroj měl v zásobě „tajnou“ zbraň. Trenér Dvořák vyslal na palubovku levorukého univerzála Marka Šotolu, který nedal hostům šanci. Volejbalisté Českých Budějovic se spolu s nadšenými diváky mohli radovat z vítězství a zároveň postupu do finále.  

 

Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
Permanentky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2019 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.