Na memoriálu Richarda Myslíka skončil Jihočeský výběr na 9 místě

28.05.2015Karel Vostrý

Od pátku do neděle (22. - 24. 5. 2015) se utkaly volejbalové výběry 14 krajů na memoriálu Richarda Myslíka pro ročníky 2000 a mladší. Jihočeský kraj se samozřejmě zúčastnil také a skončil na konečném 9. místě, což bylo hodně zapříčiněno velmi silnou skupinou (čtyři týmy z naší skupiny, skončily na prvních čtyřech místech v celkovém pořadí).

Na memoriálu Richarda Myslíka skončil Jihočeský výběr na 9 místě

Výběr jihočeského kraje se skládal z hráčů VSK Český Krumlov a VK České Budějovice. V průběhu přípravy bylo vyzkoušeno několik hráčů z jiných oddílů (Tábor, Jindřichův Hradec), ale do užší nominace se nedostali. Jihočeský kraj tedy odjel na turnaj v tomto složení:

Emmer Matěj (Nahrávač) – VK ČB

Kohout Petr (smečař/blokař) – VK ČB

Starczewski Michal (smečař) – VK ČB

Zajíc Tomáš (blokař) – VK ČB

Priadka David (nahrávač) – VK ČB

Pixa Matěj (smečař) – VK ČB

Reiter Jakub (nahrávač) – VK ČB

Novák Jan (Blokař) – VK ČB

Šulista Daniel (Smečař) – VSK Č. Krumlov

Fiala Jonáš (Smečař/univerzál) - VSK Č. Krumlov

Werner Stanislav (nahrávač) - VSK Č. Krumlov

Záhoř Oldřich (blokař/smečař) - VSK Č. Krumlov

Realizační tým se skládal z dvojice trenérů Vojtěch Zach a Pavel Koranda.

Turnaj začal v pátek dvěma duely, které byly velmi náročné po celodenním cestování a následném testováním. Jedno vítězství a jedna porážka. V sobotu jsme měli na pořadu velmi těžké soupeře z Prahy, Liberce a Brna, kterým jsme bohužel podlehli. Na závěr dne jsme hráli s Ústeckým krajem, který nás porazil 2:1, což přičítám hlavně únavě, která již byla na našich borcích jasně patrná. V neděli jsme hráli ve skupině o 9. až 12. místo a byli jsme dvakrát úspěšní, což nám zajistilo konečné deváté místo.

Od začátku bylo velmi potěšující vidět jakou dobrou partu si vytvořilo družstvo Jihočeského kraje, a to se také projevovalo na bojovnosti celého týmu. Za to musím kluky velmi pochválit, protože se snažili celý turnaj i ve chvílích, kdy to nebylo moc veselé. Nakonec i volejbalově to nebylo špatné, náš tým byl velmi mladý, neboť se turnaje účastnili také dva hráči ročníku 2002, tedy o dva roky mladší než ostatní účastníci. Také hráčů ročníku 2001 bylo v našem týmu několik ( 4 hráči). Takže polovina týmu byla o rok mladší než hráči z ostatních krajů.

Je na místě pogratulovat klukům za vzornou a slušnou reprezentaci Jihočeského kraje. Každé utkání se snažili a prali se s vlastními chybami. Věřím, že pro každého z nich byl turnaj velkým přínosem a doufám, že si i něco odnesli s sebou do budoucnosti.

Děkuji všem hráčům za vzornou reprezentaci, za přístup a za volejbalové srdce, které na tomto turnaji ukázali!!!

Trenér KCM

Vojtěch Zach 


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.