Na memoriálu Richarda Myslíka skončil Jihočeský výběr na 9 místě

28.05.2015Karel Vostrý

Od pátku do neděle (22. - 24. 5. 2015) se utkaly volejbalové výběry 14 krajů na memoriálu Richarda Myslíka pro ročníky 2000 a mladší. Jihočeský kraj se samozřejmě zúčastnil také a skončil na konečném 9. místě, což bylo hodně zapříčiněno velmi silnou skupinou (čtyři týmy z naší skupiny, skončily na prvních čtyřech místech v celkovém pořadí).

Na memoriálu Richarda Myslíka skončil Jihočeský výběr na 9 místě

Výběr jihočeského kraje se skládal z hráčů VSK Český Krumlov a VK České Budějovice. V průběhu přípravy bylo vyzkoušeno několik hráčů z jiných oddílů (Tábor, Jindřichův Hradec), ale do užší nominace se nedostali. Jihočeský kraj tedy odjel na turnaj v tomto složení:

Emmer Matěj (Nahrávač) – VK ČB

Kohout Petr (smečař/blokař) – VK ČB

Starczewski Michal (smečař) – VK ČB

Zajíc Tomáš (blokař) – VK ČB

Priadka David (nahrávač) – VK ČB

Pixa Matěj (smečař) – VK ČB

Reiter Jakub (nahrávač) – VK ČB

Novák Jan (Blokař) – VK ČB

Šulista Daniel (Smečař) – VSK Č. Krumlov

Fiala Jonáš (Smečař/univerzál) - VSK Č. Krumlov

Werner Stanislav (nahrávač) - VSK Č. Krumlov

Záhoř Oldřich (blokař/smečař) - VSK Č. Krumlov

Realizační tým se skládal z dvojice trenérů Vojtěch Zach a Pavel Koranda.

Turnaj začal v pátek dvěma duely, které byly velmi náročné po celodenním cestování a následném testováním. Jedno vítězství a jedna porážka. V sobotu jsme měli na pořadu velmi těžké soupeře z Prahy, Liberce a Brna, kterým jsme bohužel podlehli. Na závěr dne jsme hráli s Ústeckým krajem, který nás porazil 2:1, což přičítám hlavně únavě, která již byla na našich borcích jasně patrná. V neděli jsme hráli ve skupině o 9. až 12. místo a byli jsme dvakrát úspěšní, což nám zajistilo konečné deváté místo.

Od začátku bylo velmi potěšující vidět jakou dobrou partu si vytvořilo družstvo Jihočeského kraje, a to se také projevovalo na bojovnosti celého týmu. Za to musím kluky velmi pochválit, protože se snažili celý turnaj i ve chvílích, kdy to nebylo moc veselé. Nakonec i volejbalově to nebylo špatné, náš tým byl velmi mladý, neboť se turnaje účastnili také dva hráči ročníku 2002, tedy o dva roky mladší než ostatní účastníci. Také hráčů ročníku 2001 bylo v našem týmu několik ( 4 hráči). Takže polovina týmu byla o rok mladší než hráči z ostatních krajů.

Je na místě pogratulovat klukům za vzornou a slušnou reprezentaci Jihočeského kraje. Každé utkání se snažili a prali se s vlastními chybami. Věřím, že pro každého z nich byl turnaj velkým přínosem a doufám, že si i něco odnesli s sebou do budoucnosti.

Děkuji všem hráčům za vzornou reprezentaci, za přístup a za volejbalové srdce, které na tomto turnaji ukázali!!!

Trenér KCM

Vojtěch Zach 


 

Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.