SENZACE! První vítězství v Lize mistrů proti Fenerbahce Istanbul

05.12.2019Klub

Volejbalisté Českých Budějovic vybojovali první české vítězství v utkání Ligy mistrů téměř po pěti letech. Úřadující český šampion už dnes sice v Istanbulu prohrával 1:2 dva na sety, ale domácí Fenerbahce nakonec porazil 3:2 po setech 25:20, 21:25, 17:25, 25:21 a v tie-breaku 15:12.

SENZACE! První vítězství v Lize mistrů proti Fenerbahce Istanbul

Nejvíce bodů Jihostroje, celkem devatenáct, zaznamenal univerzál Filip Křesťan. O jeden méně statistici napočítali smečaři Petru Michálkovi, který při mečbolu chytře míč míč jen postrčil do soupeřova bloku, od kterého spadl do autu.

Po třech setech to přitom s Budějovicemi nevypadalo dobře. Třetí sadu ztratili jasně, ale od začátku čtvrté začal na bloku Ondrovič a skvěle set rozjel Křesťan třemi body na podání. Český tým vedl až 13:6 a náskok už udržel.

I v tie-breaku šel výběr trenéra Reného Dvořáka do vedení. Jistě, až na jednu výjimku, ztrátoval, a po dvouhodinové bitvě se radoval z výhry. Jihostroj tak navázal na své vítězství v Lize mistrů z ledna 2015, kdy doma zdolal Innsbruck. Od té doby se českým celkům v elitní soutěži nedařilo a počítaly jen získané sety.

Doma České Budějovice přivítají za týden 12. prosince od 18:00 obhájce titulu z italské Civitanovy. Poté odcestují na zápas 19. prosince do italského Trentina.

Ohlasy: 

René Dvořák: "Jsem rad,ze se hráči nelekli zvučného jména soupeře, který nás dle mého názoru trosku podcenil. Ve vyhraných setech jsme jen velmi málo chybovali a nepřestávali hrát odvážně. Je to důležité vítězství pro nás,pro České Budějovice i pro cely český volejbal."

Radek Mach: "Na rozdíl od předchozích extraligových zápasů jsme hráli celé utkání koncentrovaně a k tomu jsme dokázali soupeře ubránit a tak ho vyvést z rytmu a donutit k chybám. Máme obrovskou radost a věříme, že nás toto vítězství nakopne do dalších zápasů."

Zdroj: ČTK 

 

Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.