volejbalový klub jihostroj české budějovice
Preview 8. 10. 2021

Repríza finále. Jihostroj míří na palubovku Karlovarska

Šlágr UNIQA extraligy je tady! Souboj dvou finalistů z minulé sezony se odehraje už v rámci třetího kola, kdy Jihostroj zavítá na hřiště Karlovarska. Sobotní utkání začne v 18 hodin a sledovat ho můžete na YouTube kanálu VK Karlovarsko.

ODKAZ NA ONLINE PŘENOS

O soupeři: VK ČEZ Karlovarsko

Tým z Karlových Varů patří i v aktuálním ročníku k největším aspirantům na titul. Podle toho také vypadaly první zápasy, které Karlovarsko tomto ročníku odehrálo. Nejprve v Superpoháru porazilo Liberec 3:1 a úspěšné bylo i v prvních dvou extraligových zápasech. V prvním kole vyhrálo na palubovce Odoleny Vody 3:1 a v minulém kole si vyšláplo doma opět na silný Liberec – 3:1.

Porážku si však tým vedený zkušeným koučem Jiřím Novákem připsal v předkole Ligy mistrů na hřišti rumunského Galati. Západočeši středeční utkání prohráli 2:3 a odveta je čeká už ve středu v Karlových Varech. Mezi boje o skupinovou fázi Ligy mistrů však musí Karlovarsko vměstnat právě extraligové utkání proti Jihostroji, které se proto bude hrát výjimečně s míči značky Mikasa.

Sestava Karlovarska z posledního zápasu:
Vašina, Patočka, Indra, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer. Střídal: Fišer

Vzájemné zápasy z minulé sezony

Souboje Jihostroje a Karlovarska jsou ozdobou extraligy a vždy se jedná o vyrovnané duely. V základní části minulé sezony vyhrály vzájemné zápasy na svých palubovkách domácí mužstva. Nejprve 16. ledna zvítězily Karlovy Vary v domácím prostředí 3:1, ale už 27. ledna České Budějovice soupeři oplácely stejným výsledkem na svém hřišti – 3:1.

V play-off se pak obě mužstva potkala ve finále. Karlovarsko vedlo v sérii už 2:0, ale Jihostroj prokázal vnitřní sílu mužstva a po velkém boji dokázal stav série vyrovnat na 2:2. Páté utkání hrané na palubovce Západočechů už vyznělo lépe pro Karlovarsko, které tak získalo v minulé sezoně mistrovský titul.

Z tábora Jihostroje

Původně plánované první kolo, které měl hrát Jihostroj v Liberci, bylo odloženo. Českobudějovičtí tak na rozdíl od Karlovarska, které absolvovalo už čtyři těžké zápasy, mají za sebou pouze jeden extraligový duel. Beskydy však Jihostroj ve Sportovní hale příliš neprověřily – kromě první půlku prvního setu se hrál celý zápas pod taktovkou svěřenců trenérského dua Dvořák–Skolka. Jihostroj zvítězil 3:0, výsledky druhého a třetího setu (25:12, 25:13) pak mluví samy za sebe.

Karlovarsko je před extraligovým šlágrem rozehranější, pro Jihostroj půjde o první těžkou prověrku v sezoně. Jihočeši si navíc museli zvykat na míče Mikasa, se kterými hraje Karlovarsko zápasy Ligy mistrů. Poslední tréninky před odjezdem do Karlových Varů musí českobudějovický tým kvůli vytíženosti Sportovní haly absolvovat na ZŠ Oskara Nedbala. Jihostroj míří na západ Čech v kompletním složení.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J. 0 0
2. Beskydy 0 0
3. Brno 0 0
4. Jihostroj 0 0
5. Karlovarsko 0 0
6. Kladno 0 0
7. Liberec 0 0
8. Lvi Praha 0 0
9. Odolena Voda 0 0
10. Ostrava 0 0
11. Příbram 0 0
12. Ústí nad Labem 0 0
13. Zlín 0 0
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 8. 8. 2022

Mach poprvé trenérem: Snad kluci pochopí, co jim chci předat

Rozhovor 3. 8. 2022

VIDEO: Všichni hráči dopadli při testování dobře, pochvaluje si Kalus