volejbalový klub jihostroj české budějovice
Preview 20. 11. 2021

Další duel o první místo čeká Jihostroj v Praze

Šlágr 9. kola extraligy se odehraje v hlavním městě. Tamní Lvi se díky pětizápasové sérii výher vyšplhali na třetí místo a pokukují po vedoucí pozici Jihostroje. Nedělní utkání v pražské UNYP aréně startuje v 15:30.

ODKAZ NA ONLINE PŘENOS


O soupeři: VK Lvi Praha

Pražský celek vstupoval do posledních ročníků vždy s velkými ambicemi, začátek této sezony je však nezastihl v nejlepší formě. V prvním zápase sice porazili doma suverénně Ostravu (3:0), pak ale doma stejným výsledkem podlehli Brnu. Následně Pražané vyhráli na Kladně (3:0), ale navázali překvapivou porážkou na palubovce Odoleny Vody (1:3). Při těchto nevyrovnaných výkonech se Lvi nenacházeli v tabulce na předních místech.

To ale změnila série pěti vítězství v řadě. V těžkém dvojzápase proti Liberci (3:1) a Karlovarsku (3:2) získala Praha pět bodů. Povinností byly další tři body ze Zlína (3:0) a plný počet bodů si Lvi připsali i proti Příbrami (3:0) a v posledním kolem v Ústí nad Labem (3:1). Praha se tak vyhoupla na třetí příčku tabulky a ztrácí jediný bod na Karlovarsko i vedoucí Jihostroj – který má ale odehraný o zápas méně. Lvi tak mohou mít lepší náladu po nedávném vypadnutí z Poháru CEV.

V pražském týmu od této sezony nastupuje bývalý českobudějovický blokař Valerij Todua, který o zápasu proti Jihostroji promluvil v rozhovoru pro Sport.cz. „Nevím, kolik času věnoval Jihostroj detailní přípravě na mě. Klíčové budou výkony univerzálů. A taky, jak se vyspí Miguel. Pokud dobře, budeme to mít hodně těžké. Hraje se ale v neděli a Španělé, jak známo, v neděli nepracují. V tom může být naše veliká výhoda,“ žertoval.

Vzájemné zápasy

Jihostroj vyhrál v minulé sezoně první vzájemný zápas nad Prahou 3:0. Druhý vzájemný duel si však Českobudějovičtí připomínají neradi. V televizním zápase totiž Jihostroj prohrál v UNYP aréně 0:3 a možná se jednalo o vůbec nejhorší utkání Jihočechů za celou minulou sezonu.

V létě však oba týmy – a zejména Lvi – prošly změnami v hráčském kádru a výsledky z minulé sezony již nehrají roli. Jihostroj se z Prahou utkal dvakrát během přípravy na tuto sezonu. První zápas v Praze skončil remízou 2:2, druhé utkání na jihu Čech zvládl lépe Jihostroj – 3:2.

Z tábora Jihostroje

Jihostroj v minulém kole ztratil bod v domácím prostředí proti Brnu (3:2), což se nestalo v celé minulé sezoně. Naposledy ztratily České Budějovice na svém hřišti body 18. ledna 2020 a i tehdy v tom mělo prsty Brno, které vyhrálo ve Sportovní hale 3:2. Jihočeši museli v posledním zápase hodně zabrat, aby odvrátili nepříznivě se vyvíjející zápas ze stavu 0:2 na sety na 3:2.

Vypjatý zápas ukázal vnitřní sílu mužstva, přestože chyběla hned dvojice zraněných smečařů – Martin Licek a Daniel Šulista. Na tomto postu ale dokázal skvěle zaskočit univerzál Casey Schouten, který může být alternativou na smeč i do dalších zápasů. Trenér Dvořák ale doufá, že už se bude moct spolehnout na kompletní kádr.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Jihostroj 8 21
2. Karlovarsko 9 21
3. Příbram 9 19
4. Odolena Voda 9 18
5. Lvi Praha 9 17
6. Brno 9 14
7. Kladno 8 14
8. Liberec 7 11
9. Ústí nad Labem 9 9
10. Beskydy 9 5
11. Ostrava 9 5
12. Zlín 9 2
kompletní tabulka

Další články

Preview 26. 11. 2021

Znovu o čelo tabulky: V sobotu přijede Odolena Voda

Aktuální zpráva 26. 11. 2021

Jihostroj omezí počet diváků na zápasech