volejbalový klub jihostroj české budějovice
Preview 14. 1. 2022

Jihostroj vyráží bojovat o další body do Ostravy

Do konce základní části zbývá ještě osm kol. Jihostroj čeká velký boj o první příčku a v konečném zúčtování může rozhodovat každý set. V rámci 15. kola míří Jihočeši do Ostravy. Sobotní zápas začíná v 17 hodin a sledovat ho můžete na nové platformě Volej.tv.

O soupeři: VK Ostrava

Ostrava byla příjemným překvapením minulé sezony, přes léto však spíše oslabila a v aktuálním ročníku je zatím na devátém místě. Ostravští mají po čtrnácti zápasech na kontě patnáct bodů a celkem jen čtyři vítězství. Tři výhry však získali v posledních třech zápasech a celkově bodovali dokonce ve čtyřech extraligových duelech v řadě!

Bodová série Ostravy započala v prosinci. Ve své hale svedla napínavý souboj s Ústím na Labem, ve kterém nakonec Ostrava brala bod za porážku 2:3 v tie-breaku. Následně uspěla v domácím prostředí proti favorizované Praze 3:1 a připsala si také povinné vítězství 3:0 ve Zlíně. V posledním kole hostila Ostrava v derby rivala z Beskyd, kterého porazila 3:0. Ostravany v tomto ročníku trápily koncovky zápasů, ve kterých často ztráceli vybojovaný náskok – proti Beskydům však dokázali zvrátit utkání ve svůj prospěch právě v koncovkách.

Sestava z posledního zápasu:
Polynski, Jambor, Jarosinski, Kotas, Dvořák, Fořt, libero Sobczak. Střídali: Vancl, Mazoch, Vašíček

Vzájemné zápasy

Ostrava umí Jihostroj potrápit. V lednu 2019 dokázala Ostrava vyhrát v českobudějovické Sportovní hale 3:0. Oba týmy se pak potkaly v semifinále play-off a Jihostroj už dominoval a vyhrál sérii 3:0 na zápasy. V ročníku 2019/20 nejprve Českobudějovičtí prohráli v Ostravě 0:3 a v odvetě se nadřeli na domácí vítězství 3:2. V sezoně 2020/21 Jihostroj zvítězil v Ostravě 3:2, když musel otáčet nepříznivý průběh z 0:2. Domácí zápas poté vyhráli Jihočeši 3:0.

V aktuální sezoně hrál Jihostroj s Ostravou jeden vzájemný zápas. V říjnu porazil Ostravu ve Sportovní hale hladce 3:0.

Z tábora Jihostroje

Českobudějovičtí v posledním kole s Karlovarskem přišli o dlouhou vítěznou šňůru, která trvala jedenáct zápasů. Zároveň po dvou letech prohráli domácí zápas v základní části a po třech letech prohráli doma bez jediného vyhraného setu – 0:3. Naposledy vyhrála tímto způsobem ve Sportovní hale právě Ostrava v lednu 2019. Situace na čele extraligové tabulky se tak zdramatizovala. Jihostroj má aktuálně stejně bodů jako Karlovarsko (36) a posledních osm extraligových kol tak bude ještě velmi zajímavých. Svádět se bude souboj o první místo po základní části, které znamená jistotu domácího prostředí v prvním utkání ve všech sériích play-off.

Karlovarsko průběžně vede tabulku díky lepšímu poměru setů. Zatímco České Budějovice mají poměr vítězných a prohraných setů 38:13, vedoucí Karlovarsko má bilanci 39:11. V konečném zúčtování tak může hrát roli každý vyhraný či prohraný set. Jihostroj i Karlovarsko tak do konce základní části budou chtít nejen vyhrávat za tři body, ale vítězit v ideálním případě bez ztráty setu.

Sobotní utkání bude speciální pro blokaře Jihostroje Olivera Sedláčka, který v létě přišel do Českých Budějovic po třech sezonách strávených právě v Ostravě. Nyní vůbec poprvé přijede na ostravskou palubovku v dresu soupeře.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Jihostroj 16 42
2. Karlovarsko 15 39
3. Kladno 16 32
4. Příbram 16 30
5. Lvi Praha 15 27
6. Odolena Voda 15 24
7. Ústí nad Labem 15 23
8. Brno 15 22
9. Ostrava 16 15
10. Liberec 16 13
11. Beskydy 16 10
12. Zlín 15 2
kompletní tabulka

Další články

Fotogalerie 24. 1. 2022

FOTO: Jihostroj potvrdil dlouhodobě skvělou bilanci proti Příbrami

Shrnutí zápasu 23. 1. 2022

České Budějovice porazily v derby Příbram hladce 3:0